Ana sayfa Türkiye İstanbul İstanbulda Gezip Görülecek Yerler

İstanbulda Gezip Görülecek Yerler

279194
PAYLAŞ

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar,
İstanbul’da gezilecek yerler denince aklımıza yüzlerce yer gelebilir. Daha önce hiç İstanbul’a gitmemiş iseniz bu sayfayı sonuna kadar izlemenizi önerebilirim. Eğer gitmiş, akrabanızın evinde kös kös oturuyor, “İstanbul’un neresini gezebilirim” diyor iseniz en doğru sayfadasınız.

Liste bayağı kalabalıktır ve sürekli aklıma geldikçe güncel tutmaya çalışacağım. öncelikle İstanbul’u tanımak için hakkında bir kaç tarihi bilgi ve harita sunmak istiyorum.

Nüfusu 2015 istatistiklerine göre 14.561.865 olan İstanbul, 2011 Anketlerine göre İstanbul’da 70 farklı milletten insan yaşamaktadır.

Sadece Türkiye’nin 4 bir yanından değil de, Dünyanın her yerinden inanılmaz bir turist trafiği mevcut. hatta İstanbul’un güzelliğini görüp, vazgeçip memleketine dönmeyenleri de duydum.

Gel gelelim, İstanbul’da kaç tane ilçe var ?

Parmakla saymaya kalktım, kafam karıştı. Google amcadan yardım alarak 39 Adet Olduğunu Öğrendim.

AVRUPA AVRUPA ANADOLU
Arnavutköy Eyüp Adalar
Avcılar Esenler Ataşehir
Bağcılar Esenyurt Beykoz
Bahçelievler Fatih Çekmeköy
Bakırköy Gazi Osman Paşa Kadıköy
Başakşehir Güngören Kartal
Bayrampaşa Kağıthane Maltepe
Beşiktaş Küçükçekmece Pendik
Beylikdüzü Sarıyer Pendik
Beyoğlu Silivri Sancaktepe
Büyükçekmece Sultangazi Sultanbeyli
Çatalca Şişli Şile
Zeytinburnu Tuzla
Ümraniye
Üsküdar

İstanbul’daki Meşhur Camii’ler hangileri ?

İstanbulda 3 bin küsür camii olduğunu diyanet bakanlığından öğrendim ve git gide artış göstermekte.

En Meşhur olanlar arasında ilk 10 Camii

Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camii, Eyüp Sultan Camii, Fatih Camii, Ortaköy Camii, Rüstem Paşa Camii, Beyazıt Camii, Şehzade Camii, Kalenderhane Camii, Sokullu Mehmet Paşa Camii

Diyanet İşleri Başkanlığı istatistiklerine göre, Türkiye’de 84 bin 684 cami bulunurken, İstanbul 3 bin 190 cami sayısıyla en çok caminin bulunduğu il oldu. İstanbul’u 3 bin 87 ile Konya, 2 bin 875 ile Ankara takip etti. Tunceli 120, Yalova 155 ve Kilis ise 213 cami sayısıyla en az cami bulunan iller oldu.

Görsellerle birlikte size İstanbul’da gezilecek yerler olarak 100 tavsiye ettiğimiz yeri aşağıda sıraladık.

Eğer Yolunuz İstanbul ve çevresine düşerse komşusu olan Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Bursa illerini muhakkak gezin. Detaylar için bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Resimleri Slayt Şeklinde seyretmek için üzerine tıklayın ve ilerleyin.

Eminönü

Eminönü

Eminönü: “mağazarlar çok pahalı, boşver eminönünden alırız.” dedikleri yer tamda burası. uygun fiyatta aklınıza ne geliyorsa bulabilirsiniz. Önemli bir uyarı yapacağım, geziye eminönünden başlayacaksınız aç gelin ve öğlen yemeğini beyaz et seviyorsanız burada satan yerlerden balık ekmek alarak muazzam bir lezzetle yapabilirsiniz. ikinci resim bunun üzerine olacaktır.

Eminönü – Balıkçılar

Eminönü balıkçılar

Eminönü Balıkçılar: Balıkçıların El lezzeti ve denizin tuz kokusu üstüne mükemmel bir keyif vermekte, yanlız resme aldanıp orayı boş sanmayın, ayakta yiyenler bile var.. oturabilirseniz ne mutlu, şansınıza artık.

Galata Köprüsü

Galata Köprüsü

Galata Köprüsü: Galata Köprüsünün Altında Şık restoran’lardan birine oturup hem yemeğinizi yiyebilir hemde denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Galata Kulesi

Galata Kulesi

Galata kulesi: Tarifi olmayan bir manzarası var ve kulenin tepesine ücretli olarak kahvaltı hizmeti alabilirsiniz. Galata Kulesi 2014 ve 2015 yılı güncel giriş ücreti yerli ziyaretçiler için 6,5 TL yabancı ziyaretçiler in ise 13 TL‘dır. Öğrenci indirimi veya müze kart maalesef geçerli değil. 5 yaşından büyük çocuklardan ücret alıyorlar.

Türk Telekom Arena

Türk Telekom Arena: Eğer Galatasaraylı iseniz, onca yolu gelmişsiniz Türk Telekom Arena’ya uğramadan mı döneceksiniz. Türk Telekom Arena, ya da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan çok amaçlı stadyum, Galatasaray’ın iç sahadaki futbol maçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Şükrü Saraçoğlu

Şükrü Saraçoğlu

Şükrü Saraçoğlu: Aynı şekilde Fenerbahçeli kardeşleriminde Saraçoğlu’na uğramadan dönmezler diye düşünüyorum ben.. Ülker Şükrü Saracoğlu Stadyumu, Ülker Stadyumu ya da resmi adıyla Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi İstanbul, Kadıköy’de bulunan, Fenerbahçe’nin maçlarını oynadığı 50.509 seyirci kapasiteli stadyumdur.

İstanbul Boğaz Köprüsü

bogaz-koprusu

Ortaköy tarafı veya  yeniköy tarafından güzel bir akşam yemeğine manzara olarak kullanabilirsiniz 🙂

Yavuz Sultan Selim Köprüsü

yavuz-sultan-selim-koprusu

Yavuz Sultan Selim Köprüsü: Üçüncü Boğaz Köprüsü ya da Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e bakan kuzey tarafında inşa edilen köprü. İsmi dokuzuncu Osmanlı padişahı ve ilk Osmanlı halifesi I. Selim’e ithafen verilmiştir.

Rumeli Hisarı

Rumeli-Hisarı

Rumeli Hisarı: Osmanlı döneminde, İstanbul Fethi sırasında Anadolu Hisarı’ndan halat çekmek için yapılmış olan etrafı kalelerle kaplı Rumeli Hisarı günümüzün vazgeçilmez mekanları arasında yer alır. Hem turistlerin hem İstanbul’da yaşayanların kesinlikle bir hafta sonu kahvaltısı için aynı zamanda da tarihi yapıyı görmek için gitmesi gereken mekanlardandır.

Çırağan Sarayı

Çırağın Sarayı

Çırağan Sarayı: Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Çırağan Sarayı bir dönem konumu itibariyle “Beşiktaş Sarayı” olarak da anılmaktaydı. Büyük bir ihtişama ve görkeme sahip olan saray, bugün düğün, balo, parti gibi organizasyonların düzenlendiği bir mekan halini almıştır. Böyle bir mimariyi görmek, geçmişten bir hava solumak isteyenlerin çeşitli organizasyonlar için uğrak yeri olmuş, bir çok yerli yabancı turisti ağırlamaktadır.

Kapalı Çarşı

Kapalı Çarşı

Kapalı Çarşı: Aradığınız bir çok şeyi bulabilir, yeni şeyler keşfedebilirsiniz. ama yine de siz kıymetli eşyalarınızı güvende tutun.

Anadolu Hisarı

Anadolu Hisari resimleri

Anadolu Hisarı 14. yy’da Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmış. Avrupa yakasındaki Rumeli Hisarı ve Anadolu Hisarı boğazın en dar yerinde bulunuyorlar. Eskiden küçük bir balıkçı köyü olan Anadolu Hisarı semti, şimdi renkli tarihi evleri ile dikkat çekiyor.

Süleymaniye Camii

Süleymaniye-Camii

Süleymaniye Camii: İstanbul’da aynı isimdeki semtte yer alan, Mimar Sinan tarafından yapılmış olan şehrin en büyük ve görkemli camii’sidir.

Fener Balat Cibali

Fener-Balat-Cibali

Fener Balat Cibali gezisinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri Cibali Kapı. İstanbul’un Fethi sırasında, Cebe Ali Bey önderliğindeki Osmanlı Yeniçerileri, İstanbul’a ilk defa buradaki sur kapısını kırarak girmişler.

Cihangir

Cihangir

Bir çok dizi’nin de çekildiği ve merak konusu olan yer işte burası. ziyaret etmeniz gereken yerlere arasında.

Bebek Sahili

Bebek-Sahili

Parasız gezilecek olan bebek sahilini, pahalı restorant ve çay bahçelerine uğrayarak gezebilirsiniz.

Emirgan Korusu

emirgan korosu

Emirgan Korusu: Ölmeden Önce görmeniz gereken çiçek tarlaları arasında listeye giren emirgan korusu, türkiyenin ve dünyanın her yerinden ziyaretçi çekmekte. bir nevi cennetten bir bahçe. ilgili konuya buradan ulaşabilirsiniz.

Ölmeden Önce Görmen Gereken 14 Çiçek Tarlası

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu: İstanbul’un gezilecek yerlerinden en güzel yerlerinden diyebilirim. 2017 Mayıs ayında gittim ve bayıldım diyebilirim.

Kuzguncuk Evleri

Kuzguncuk Evleri

Kuzguncuk eski bir semt. İlk Musevi yerleşim yeri olarak bilinir ve Üsküdar-Beylerbeyi arasında kalır. Zamanla Rum’lar ve özellikle Ermeni’lerin bu bölgeye göç etmesi ile bölge 3 dinin buluştuğu yer haline gelmiş. Fakat şu an semtte yaşayan azınlık kesim yok denecek kadar azmış.

Laleli Taşhan

Taşhan

Laleli Taşhan: Televizyonlardan da aşina olduğunuz bu yer, bir çok film ve dizilerin çekildiği mekanlardan önde gelenleri. içerisinde bir çok cafe ve restorant mevcüttur.

Ayasofya Müzesi

ayasofya-muzesi

Ayasofya müzesi ile Sultanahmet Camii arasında kalan Haseki Hürrem hamamı bir Mimar Sinan eseri. Hürrem Sultan Kanunu’nin Rus asıllı karısı. Bu nedenle Roxelena hamamı diye anılıyor. Bugün halı-kilim satıcılarının sergi alanı olarak kullanılıyor.

Yerebatan Sarnıcı

yerebatan-sarnici

Yerebatan Sarnıcı, Bizans döneminde bu çevrede geniş bir sahayı kaplayan, imparatorların ikamet ettiği büyük saray ve bölgedeki diğer sakinler için su deposu olarak kullanılmıştır. İstanbul’da bulunan en büyük sarnıç olmakla beraber, mimarisinde Doğu Roma izleri görülür. Gerçek adı Bazilika Sarnıcı’dır. Fakat, sütunların görünüşünden dolayı, halk arasında ”Yerebatan” ismini almıştır.

Gülhane Parkı

Gülhane Parkı

İstanbul’un en güzel açık hava merkezlerinden biri olan Gülhane Parkı, Osmanlı döneminde Topkapı Sarayı’nın has bahçelerinden biriydi. Şimdiyse güzel vakit geçirmek ve yürüyüş yapmak isteyen bir çok insan için ideal bir yeşil alan olma görevini sürdürüyor.

Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı

1478 yılında İstanbul’un fatihi Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Topkapı Sarayı konumu, ihtişamı ve mimarisiyle büyüleyici bir yapı. Osmanlı Döneminde bir çok padişaha ev sahipliği yapan saray, günümüzde milyonlarca turistin uğrak noktası.

Çırağan Sarayı

Çırağan Sarayı

Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Çırağan Sarayı, İstanbul’da görülmesi gereken en önemli yapılardan biridir. Saray günümüzde ise bir çok büyük organizasyonun düzenlendiği büyük ve lüks  bir otel olarak kullanılıyor.

Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı

Osmanlı Kaptan-ı Derya’sının gemilerinin demirlendiği bir alan olarak kullanılan Dolmabahçe Sarayı ardından cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk’ün İstanbul ziyaretlerinde yaşadığı evi olması ve 10 Kasım 1938 tarihinde hayata gözlerini burada yumması nedeniyle de binlerce insanın akın ettiği büyük bir yapı.

Süleymaniye Hamamı

Süleymaniye Hamamı

Kanuni Sultan Süleyman döneminde Mimar Sinan’a yaptırılan Süleymaniye Hamamı, bugün binlerce turistin görmek için uğradığı özel bir yapı.

Cağaloğlu Hamamı

Cağaloğlu Hamamı

Osmanlı mimarisi ile barok üslubun harmanlandığı bir mimariye sahip olan hamam, Çemberlitaş Hamamı gibi çifte hamam olarak tasarlanmıştır. Yerebatan yakınındaki hamam, I. Mahmut döneminde yaptırılmıştır.(1740/1741). Barok üsluptaki yapının soğukluk ve sıcaklık bölümlerinin düzenlenişinde, klasik osmanlı mimarlığından farklı özellikler görülür.

Adalar – Büyükada

Adalar - Büyük Ada

Büyükada, Heybeliada, Burgazada gibi bildiğimiz takım adalar eski dönemlerde Prens Adaları olarak da bilinmekteydi. Bunun nedeni ise Bizans İmparatorluğu döneminde taç giymiş bir çok saray mensubu İstanbul’a uzak olduğu için bu adalara sürgün edilmiş, ve buralarda yaşamak durumunda kalmıştır. Günümüzde ise nostaljik havası, hala kullanılan faytonları ve trafiğin olmaması nedeniyle hafta sonu kaçamaklarının ilk adresleri haline gelmiştir. Adalar, piknik yapmak, bisiklete binmek, nostaljiyi tatmak isteyen yerli yabancı bir çok turistin gözdesi haline gelmiştir.

Yedikule Hisarı

Yedikule-Hisari

İstanbul’un en eski açık hava müzelerinden biri olan Yedikule Zindanları diğer bir deyişle Yedikule Hisarı günümüzde kültürel etkinliklerin, konserlerin ve çeşitli organizasyonların düzenlendiği tarihi bir mekan halini almıştır. Böyle bir mimarinin içerisinde düzenlenmiş organizasyona katılmak yerli yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Miniatürk – İstanbul

Miniatürk - İstanbul

Miniatürk bir çok eserin maketlerinin sergilendiği bir mekandır. Topkapı Sarayı, Anıtkabir, Mevlana Türbesi gibi çeşitli yapıtları burada maket olarak toplu halde görmek ve hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. 2003’ten beri turistlerin İstanbul’a adım attıkları andan itibaren ilk gidecekleri ve mutlaka görülmesi gereken mekanlar arasında yer alır.

Hidiv Kasrı

Hidiv Kasri

Her biri künyeli ve soy kütüğüne sahip ağaçlarla kaplı geniş bir koruluğun ortasındaki Hıdiv Kasrı tam anlamıyla bir saray yavrusu. Ünü Avrupa’ya kadar giden harika bir boğaz manzarasınada sahip.1000 m² alan üzerine yaptırılan Boğaz tepelerinden iki kıtayı birleştiren binanın kuleside İstanbul’un zamanında buharla çalışan ilk asansörlerinden birine sahip. Restarasyonu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hiçbir masraftan kaçınılmayan kasırın tüm salonlarında Restoran t hizmeti verilebilmektedir.

Panorama 1453 Müzesi

Panorama 1453

Panorama 1453 Tarih Müzesi olarak bilinen İstanbul-Topkapı’da bulunan bu müze, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethedişinin, bir odada top sesleri, Mehter Takımı’nın ve Osmanlı atlarının kişnemesinin efekt olarak verildiği panoramik bir müzedir.

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi

Büyük Çamlıca Tepesi İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar ilçesi sınırlarında yer alır. Büyük Çamlıca Tepesi denizden 268 m yüksekliktedir ve Nurbaba Tekkesi ve TV verici kuleleri burada yer alır. Meşhur Çamlıca Gazoz da buraya ait diye biliyorum.

Fatih Korusu

Fatih Korusu

Fatih Korusu: Eski adı Otağtepe, yeni adıyla Fatih Korusu Tema Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi olmuştur. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsünü seyredebilirsiniz. İkinci köprü olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu yakasındaki ayağı çok net görülebilmektedir. Boğaz manzarasının en güzel görüldüğü yerlerdendir. Burada kafe tarzı bir yer bulunmuyor. Koruyu akşam saat 17.30’dan sonra açık bulmak pek mümkün değil. Yazın sıcak günlerinde tepe olduğu için güneş ışınları direkt geliyor, kapalı bir mekân olmadığı içinde bazen rahatsız edebiliyor.

Pierre Loti Tepesi

pierre-loti-tepesi

Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra çıkış kapısının sağından gidin. Duvar bitiminden yine sağa dönüp mezarlığa giden yola girin. 7-8 dakika yürüdükten sonra ikinci sapağının köşesine raptedilen levhanın gösterdiği istikameti takip ederek Eyüp Sultan Tepesi’nin dereye bakan yamacında Zübeyir Gündüzalp, Mustafa Nezihi Polat, Tahiri Mutlu, Sadullah Nutku, Bekir Berk ağabeylerin mezarları bulunmaktadır. Yukarı doğru yine 3-4 dakika çıktığınızda üçüncü sapakta merdivenlerle çıkılan yol Necip Fazıl Kısakürek’in kabrine gider. Yokuşu bitirirken manzarayı temaşa ederek ilerleyin. Piyer Loti’ye ulaştığınızda Eyüp’ten aldığınız sıcak simidin yanına bir bardak çay alabilirsiniz.

Şile Deniz Fenerli

Şile Deniz Feneri

Şile Feneri, İstanbul’un Şile ilçesinde bulunan ve İstanbul Boğazı ile Karadeniz’e hizmet veren deniz feneridir.

Taksim – Beyoğlu – İstiklal Caddesi

Taksim

İstiklâl Caddesi, İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Beyoğlu’nda Tünel ile Taksim Meydanı arasında uzanan ve 19. yüzyılın sonlarından beri Türkiye’nin en ünlü caddelerinden biri olma vasfını koruyan cadde.

Kilyos Plajı

kilyos-plaj

Bir sahil köyünde yemek yemek, trafik kargaşasından uzak ve sakin bir ortamda deniz ve doğa içinde hafta sonu tatili ve dinlencesi yaşamak istiyorsanız, İstanbul Sarıyer ilçesinin bu güzel beldesi Kilyos’u ziyaret edebilir, yaz aylarında plaj ve deniz keyfini sürebilirsiniz.

Haydarpaşa Garı

haydarpasa-gari

Haydarpaşa Garı, 1908’de İstanbul – Bağdat Demiryolu hattının başlangıç istasyonu olarak inşa edilen tren garıdır. Gar, TCDD’nin ana istasyonudur. İstanbul’un Anadolu yakasında, Kadıköy’de bulunur.

İstanbul Akvaryum

istanbul-akvaryum

Herkesin gidip görmesi için mükemmel bir yer. çoluk çocuk tombalak toplayıp gidilesi bir yer çünkü. içerisi tam bir görsel şölen gibi.

Vialand – Lünapark

vialand_lunapark

İstanbulun En büyük lunaparkı diyebiliriz. içerisinde yok yok. detayları resmi sitesinden inceleyebilir, hem çocuklarınızın hemde eğlendirmek için birebir. çok eğleneceksiniz çok.

Haydarpaşa

haydarpasa

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii

Kapısında güvercinlere yem vermeyi ihmal etmeyin, ee hazır gitmişsiniz bir akşam namazını kılın diyerek akıl verecek değilim ya 🙂

Kız Kulesi

Kız Kulesi

Kız Kulesi, hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olan, İstanbul Boğazı’nın Marmara Denizi’ne yakın kısmında, Salacak açıklarında yer alan küçük adacık üzerinde inşa edilmiş yapıdır.

Uzun lafın kısası; Son çaylarınızı akşam vakti kız kulesi işliğinde için ve manzara şölenine şahit olun. başka aramayın istanbul bu kadar 🙂 hadi kendinize dikkat edin, Allah’a emanet olun.

İstanbul’da gezilecek o kadar yer var ki araba kiralamanızı tavsiye ederim. Daha önce paylaştığım “Araç Kiralama Kampanyaları” yazısını okumanızı tavsiye ederim. Hafta sonu için 2-3 günlük araba kiralayarak aşağıdaki yerleri gezebilirsiniz. İstanbul rent a car firmaları için tıklayınız

9000+ ABONE ARASINA KATIL

Yeni yerler keşfetmek, kültürel bilgiler edinmek için sitemize abone olabilirsiniz.

34 YORUMLAR

 1. istanbulda 5 gün içinde nelere gezebilirim bu konuda bilgi aldım çok tşk ederim bilgi sahibi oldum

 2. İstanbula 15 günlüğüne gelmek istiyorum nereler güzel yerler konusunda sitenizden çok güzel bilgiler aldım tşk ederim elinize sağlık

 3. Çok güzel..yaşamak için istemem ama ben sakinliği seviyorum çok kalabalık çok karışık..ama gezmek için çok guzell kesinlikle.

  • 1453 panaroma müzesi gerçekten gidilmesi gereken yerler listesinde başta gelenlerden. içerisi insanın tüylerini diken diken ediyor adeta ve duygulanıyorsunuz. 3 boyutlu gösterimi ve ses efektleri ile büyüleyici diyebilirim.

 4. siteniz çok güzel ve kullanışlı öncelikle bunu belirtmek istedim. İstanbul gezilecek yerler listesini de çok güzel hazırlamışsınız elinize sağlık. yalnız reklamlar çok dolu gösteriyor sayfaları biraz abartmışsınız sanki onun dışında sitenizi rehber edindiğimi bilmenizi isterim. çalışmalarınızın devamını dilerim iyi günler.

  • Fatma hanım merhaba,
   İlginize çok teşekkür ederim, elimden geldiğince yararlı bilgiler eklemeye çalışıyorum.

   Şöyle açıklamama izin verin,
   Öncelikle reklamlar tema taşması ve görüntüyü engelleme gibi aksilikler yaşatmayacak şekilde dizayn edildi. Uygun görürsünüz ki sitenin senelik bir ödeme bedeli karşılığında online olmaktadır. İnanın Reklam gelirleri ile kazanç sağlamamaktayım. Gelir Sadece site masraflarına gidiyor. Bu işi ticari olarak değilde hobi olarak yaptığımı bilmenizi ister ve anlayışlı olmanızı temenni ediyorum. iyi günler

 5. hocam elinize sağlık çok güzel derleme olmuş, gerçi istanbulda gezilecek yerleri sıralamakla bitiremezsiniz. ama hiç gelmeyip görmek isteyenleri bilinçleneceklerdir. Tekrar elinize sağlık iyi çalışmalar.

 6. gezilMEye değer yerler var. Bazı Yerler de deniz ile doğanın müthiş dansını gördüm. şahsen ben bi kere gittim.kesinlikle bi kere daha gitmeyi düşünüyorum.

 7. ‘Eğer gitmiş, akrabanızın evinde kös kös oturuyor, “İstanbulun neresini gezebilirim” diyor iseniz’ …

  Bu satır tam da benim konumum için yazılmış sanki. Geçen yaz aynen tam da dediğiniz gibi geçti. Tatil amaçlı geldiğim istanbul akranlarımın çalışması nedeniyle evde oturmakta geçti. Ben gezmeyi çok seven birisiyim ve istanbulu gerçekten çok gezmek istiyorum. Listedeki bazı yerlere daha önceden gitmişliğim var, kim hazırladı ise eline sağlık, beykoz sahil de eklenmeli bence.. saygılar..

 8. İstanbul bence 43 resimle ibaret değil bence her sokak lambasının altı bile çok güzel
  yaşanılacak yaşlanılacak olağan üstü bir yer.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here