100.000 Beyaz Balon ile Süslenen Covent Garden

Genel Bilgiler

Fransız sanatçı ve fotoğrafçı Charles Petilllion, Londra’daki 19. yüzyıldan kalma Covent Garden‘ın üzerini 100.000 beyaz balon ile 54 metre uzunluğunda bir bulutla kapladı. Sanatçının Fransa dışında sergilediği ilk çalışması olan “Hearbeat”, ayrıca Petilllion’un bugüne kadar yaptığı en büyük halka açık enstelasyonu olma özelliğini taşıyor. Londra Tasarım Festivali kapsamında hazırlanan çalışma için toplam 320 kilo ağırlığındaki balonlar, 25 kişilik bir ekip tarafından yerleştirilmiş. 54 metre uzunluğa ve 12 metre genişliğe sahip dev balon bulutu, Covent Garden’ın çatısına sabitlenmiş.

balloons-covent-garden-heartbeat-charles-petillon-6 balloons-covent-garden-heartbeat-charles-petillon-7 balloons-covent-garden-heartbeat-charles-petillon-9 balloons-covent-garden-heartbeat-charles-petillon-10 balloons-covent-garden-heartbeat-charles-petillon-15 balloons-covent-garden-heartbeat-charles-petillon-19 balloons-covent-garden-heartbeat-charles-petillon-20

Konu altındaki videoda 5 gün boyunca işçilerin nasıl çalıştığını hızlı çekim ile göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!