2023’te Amerika Vizesi Aile Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hakkında Bilgiler

Amerika Birleşik Devletleri’ne yapılacak vize başvurularında aile üyeleriyle birlikte başvuru yapılıp yapılamayacağı ve prosedürün nasıl işlediği merak edilen konular arasındadır. Son dönemde Türkiye’den yapılan Amerika vize başvurularındaki artış ve randevu bekleme sürelerinin giderek artması, ailece ABD vizesi almak isteyen kişilerin erken başvuru yapması gerekliliğini doğurmuştur.

Türkiye’den yapılan Amerika vize başvuruları için danışmanlık hizmeti veren VZM Grup uzmanlarından Esra Karataş’a ABD vizesi aile başvurusunun nasıl yapılacağına dair merak edilenleri sorduk.

ABD vize başvurusu için: 0850 241 1868

Amerika Vizesi İçin Aile Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile başvuruları gibi birden fazla kişinin aynı anda Amerika vizesine başvurduğu durumlarda, her kişi için ayrı ayrı başvuru formu doldurulmalı ve ayrı randevular oluşturulmalıdır.

Aile vizesi başvurularında ABD elektronik konsolosluk merkezinin süreci pratikleştirmek adına sağladığı kolaylıklar bulunur, örneğin turistik vize başvuruları için doldurulması gereken DS-160 vize formunda ve randevu alma işlemlerinde birtakım kolaylıklar sağlanır.

Aile Başvurularında DS-160 Formu Nasıl Doldurulur?

Seyahat Rehberi - vize 2

Aile başvurularında ilk doldurulan online DS-160 vize formunun son aşamasında “E-posta Onayı”nı seçtiğinizde, bir “Teşekkürler” sayfasına yönlendirilirsiniz. “Teşekkürler” sayfasında bir aile veya grup uygulaması oluşturma seçeneği çıkar, bu seçeneği seçtiğinizde başvurunuzdan belli başlı bilgiler otomatik olarak içe aktarılacak ve yeni bir uygulamada görüntülenecektir.

Bu seçeneği kullanırsanız, her aile üyesi veya grup içindeki her birey için ayrı bir Amerika vize başvurusu oluşturmanız gerektiğini unutmayınız.

ABD Vize Başvuru Formuna Otomatik Aktarılan Bilgiler Değiştirilebilir Mi?

Evet, ABD vize başvuru formuna otomatik aktarılan bilgiler değiştirilebilir. Örneğin, bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerden birinin soyadı veya uyruğu farklıysa, başvuruyu göndermeden önce bu verileri değiştirebilirsiniz.

Amerika Vizesi İçin Aile Randevusu Nasıl Alınır?

Amerika vizesi için aile randevusu Ankara ABD Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğundan alınır.

Amerika vizesi için aile üyelerinden biri adına ais.usvisa-info.com adresinden ilk randevu alındıktan sonra, tekrar hesap oluşturmadan yeni başvuru sahibi ekleme seçeneği bulunmaktadır. “Add applicant” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekranda aile üyesinin kimlik, pasaport ve DS-160 başvuru formu bilgileri girilerek kişi randevu grubuna eklenir.

Seyahat Rehberi - vize 3

Seyahat Rehberi - vize 4

Ailece Alınan ABD Vize Randevularında Değişiklik Yapılabilir Mi?

Ailece alınan ABD vize randevularında grubun üyelerini eklemek veya değiştirmek isterseniz, grup randevunuzu iptal etmeniz, grubun üyelerini eklemeniz veya değiştirmeniz ve ardından grup randevusunu yeniden planlamanız gerekir.

Takvimin uygunluğuna bağlı olarak, aynı tarih ve saati başlangıçta planladığınız gibi planlayabileceğinizin garantisi yoktur.

Vize Uzmanı Esra Karataş Hakkında

Seyahat Rehberi - Esra Karatas

Esra Karataş 1985 yılında doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversite’sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini derece ile tamamlamıştır. Mezuniyeti sonrası yüksek lisans alanı olan, çeşitli Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev almıştır.

2021 yılından itibaren https://vizem.net/ çatısı altında Amerika kıdemli vize danışmanı olarak görev almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.