Afyon Ulu Cami Hakkında Bilgi | Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Afyon Ulu Cami Hakkında bilgi

 #  Tamamı ahşaptan üstelik tek bir çivi bile çakılmadan yapılan Afyon’daki tarihi Ulu Cami büyük ilgi görüyor. Selçuklulardan günümüze miras kalan cami ahşap direkleri ve çivisiz olma özelliğiyle dünyadaki sayılı camiler arasında.

 #  Ahşap sütunlar üzerinde kurulmuş, dört bir yanı ahşaptan yapılmış. Üstelik yapımında tek bir çivi bile çakılmamış. Buna rağmen asırlara meydan okuyarak Selçuklulardan günümüze kadar gelmiş. Afyonkarahisar’daki tarihi Ulu Cami, çivisiz olma özelliğiyle dünyadaki sayılı camiler arasında. Ahşap işçiliği kündekari tarzında yapılmış.

 #  Camii Sahipata Nusrediddün Hasan tarafından 1272 ile 1277 yılları arasında yaptırılmıştır.

Afyon Ulu Cami Resimleri

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Afyon Ulu Cami Nerede ?

Afyon Ulu Camii, Afyonkarahisar’a bağlı olan Camiikebir Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Anıt Park önünden Uzun Çarşı yolundan gidilebilir.

Konum bilgileri için tıklayın.


Eğer Yolunuz Afyon sınırları içerisine düşerse nereleri gezebileceğiniz hakkında daha önce oluşturduğumuz Afyonkarahisar Gezilecek Yerler adlı konumuzu inceleyebilir kendinize rehber edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir