Almanya Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 10 Yer (Detaylı)

Hakkında Bilgiler

Farklı bir ülkeye Seyahat amaçlı gideceklerin önceden yapması gereken birinci kural nereleri gezip göreceği hakkında ön bilgi almaları ve fikir sahibi olmalarıdır. Bu listeyi hazırlarken Almanya’nın Turistlik yerleri ve öncesinde tarihi yerlerine sizin için göz attık.

Aşağıda size sunduğumu Almanyada gezilecek yerler en popüler yerler olacak şekilde sıraladık. Bilmenizi istediğimiz unsurlardan bir diğeri ise sizin ilginizi çekecek yerleri inceleyin ve detaylı araştırın. unutmayın ki ilk kez gidecekseniz bilir kişilerden alınan fikirler daha önemlidir. Listeye başlamadan önce Almanya hakkında kısa bir bilgi;

Başkenti: Berlin
Yüzölçümü: 357,168 km2
Nüfusu: 80,716,000 (%87.5 Alman, %6.5 Türk, % 6 Diğer Milletler)
GSYİH: 3.815 Trilyon $
Kişi Başı Yıllık Gelir: 46,955 $
Para Birimi: Euro (Avro) €
Uluslararası Telefon Kodu: + 49

 Coğrafya

 »  Almanya, Orta Avrupa’da yer alan, kuzeyde Danimarka, doğuda Polonya ve Çek Cumhurriyeti, güneyde Avusturya ve İsviçre, batıda ise Faransa ve Lüksemburg, Belçika ve Hollanda devletleri ile sınır komşusudur.

 Demografi

 »  80 milyonun üzerinde nüfusa sahip Almanya, Rusya’nın ardından Avrupanın en fazla nüfusa sahip ikinci ülkesidir. Nüfusun yaklaşık yüzde 7.7’sini göçmenler oluşturmaktadır. Ülkenin resmi dili Almancadır, bunun yanında Türkçe, Kürtçe, Lehçe ve Rusça da konuşulan diller arasındadır. Ülke nüfusunun yüzde 67’si yabancı bir dili konuşabilmektedir.

 Almanya’da gezilecek Yerler Listesi

 1 – Europa Park Rust

Ülkeler - Europa Park Rust

Europa Park Rust: Eğlence parkı online oylamada en çok oyu aldı. 11 rollercoaster, uçuş simülatörü, 4D sinema ve 100’den fazla etkinlik ve gösteri ile ülkenin güneyindeki Europa Park Rust, Almanya’nın en büyük eğlence merkezi ve temalı parkı. Burayı geçen yıl beş milyondan fazla insan ziyaret etti.

 2. Neuschwanstein Şatosu

Ülkeler - Neuschwanstein Şatosu

Neuschwanstein Şatosu: Ortaçağ tarzındaki kale Bavyera Kralı II. Ludwig’in isteğiyle yapıldı. O günkü şartlarda 6 milyon marklık maliyet muazzam bir rakamdı. 1886’da bitirildiğinde II. Ludwig hayatta değildi. Ancak onun masal diyarı şatosu bugün en sevilen turistik yerlerden biri.

3. Berlin Duvarı

Ülkeler - Berlin Duvari

Berlin Duvarı: Berlin, 1961’den 1989’a kadar doğu ve batı olarak duvarla bölünmüş bir kentti. Daha sonra duvar yıkıldı. Ancak bazı izlerini bugün şehirde görmek mümkün. Eski sınır boyunca bir yaya ve bisiklet yolu duvarın bir bölümüne eşlik ediyor. Friedrichshain bölgesindeki renkli East Side Gallery, 1990’da tüm dünyadan sanatçılar tarafından boyandı.

4. Konstanz Gölü bölgesi

Ülkeler - Konstanz Gölü bölgesi

Konstanz Gölü bölgesi: Göl, rüzgar, şarap, harika adalar ve büyüleyici kentler.. Konstanz gölü Almanya’nın güneyinde Akdeniz hissi yaratıyor. Çiçek adası Mainau ve Manastır Adası Reichenau görülmeye değer iki popüler turistik nokta ve her ikisi de UNECO Dünya Mirası listesinde yer alıyor.

 5. Rothenburg ob der Tauber

Ülkeler - Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber: kendi küçük, ünü büyük bir kasaba. Başka hiçbir yerde bu kadar çok ortaçağdan kalma yapı olduğu gibi korunmamıştır. Kasabayı gezmeye gelenler kuleleri, çeşmeleri, kapıları, şarap evleriyle kendini zaman yolculuğuna çıkmış gibi hissediyorlar.

6. Berlin Brandenburg Kapısı

Ülkeler - Berlin Brandenburg Kapısı

Berlin Brandenburg Kapısı: Berlin’deki hiçbir yapı uluslararası alanda Brandenburg Kapısı kadar ünlü değil. 1961’den itibaren Berlin Duvarı buradan da geçiyordu. 28 yıl boyunca sınır bölgesindeki kapı, duvar nedeniyle geçilemedi. Bölünmenin ve yeniden birleşmenin sembolü olan yapı kentin değişen tarihini yansıtıyor. (İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenen saldırı nedeniyle Türk bayrağının renklerine büründü.)

7. Heidelberg Şatosu

Ülkeler - Heidelberg Şatosu

Heidelberg Şatosu: Heidelberg Şatosu büyüleyici aurasını muhtelemen bugün ile geçmişin özel karışımına borçlu. Alman romantik döneminin izlerini taşıyan şatonun eteklerinde Almanya’nın en eski üniversitesini de ziyaret edebileceğiniz, sokakları ve meydanlarıyla görülmeye değer eski şehir merkezi bulunuyor.

8. Köln Dom Katedrali

Ülkeler - Köln Dom Katedrali

Dom Katedrali: Ren kentinde yapımı 1248’de başlayan ve yüzyıllar süren katedral, Gotik mimarinin baş yapıtlarından biri. 1880’de nihayet tamamlandığında dünyanın en büyük yapısı olarak kabul edildi. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan katedrali her yıl altı milyon kişi ziyaret ediyor.

9. İngiliz parkı

Ülkeler - ingiliz parki
foto: seyyahusta.com

İngiliz Parkı: Temiz hava almak ve ağaçların, nehrin kenarında hava alıp Münih’in yeşil doğasını görüp yaşamak içnin bire bir. İngiliz Parkı Münih’teki en büyük yeşil alan ve park. Hatta öyle ki New York’daki Central Park’tan bile büyük.

Bu yeşil alanın içinde geleneksel bira bahçelerini ve yüzlerce metreye yayılmış yeşillikleri görmek mümkün. Bu parkta yapılacak çok şey var. Bir bot kiralayıp nehir boyunca parkı su üzerinde dolaşmak da mümkün.

10. Zwinger Sarayı

Ülkeler - Zwinger Sarayi

Zwinger Sarayı: Zwinger Sarayı 1709 yılında Güçlü August döneminde inşa ediliyor. Etrafındaki saray kompleksi önceleri ahşaptan yapılan binalarla kaplı bir limon bahçesinin içinde yer alıyor.

Eğer yurt dışına seyahat etmek istiyorsanız Buraya tıklayarak yeni açtığımız Dünya Top listelerimizi inceleyebilirsiniz. Ek olarak: Vize istemeyen ülkeler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • Melike
  Melike - 20:55

  Size bu kadar renkli bir konuya uğraşıp sunum yaptığınız için ayrıca teşekkür ediyorum.

  Yanıtla

 • yuksel duman
  yuksel duman - 16:50

  gezi için teşekkürler

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.