Ana sayfa Türkiye Ankara Altınköy Açık Hava Müzesi Hakkında, Nerede ve Nasıl gidilir?

Altınköy Açık Hava Müzesi Hakkında, Nerede ve Nasıl gidilir?

Altınköy Düğün fotoğrafları, Altınköy giriş ücreti ne kadar, Altınköy giriş saatleri, Altınköy nasıl gidiliyor, Altınköy ego, Altınköy döngeller konağı, Altınköy müzesine otobüs nereden kalkıyor?

41024

Ankara’nın şehir merkezinden uzaklaşıp şöyle bir kafa dinlemeye ne dersiniz. Hem sizin içinde değişiklik olur. Ankara’da gezilecek yerler listemize de eklediğimiz Altınköy açık hava müzesi birazdan video da izleyeceğiniz üzere muhteşem bir yer.

Köy Hakkında

 »  Buradaki evler ve özenle restore edilip Belediye tarafından korunmaktadır.

 »  Bu köyde koyunlar, kuzular, inekler, öküzler, atlar, eşekler, köpekler, kediler, kuşlar, geyikler, ceylanlar, arılar, horozlar, tavuklar da var. Bu köyde buğday tarlası, sebze, meyve tarlaları, meyve ağaçları, ahırlar, kümesler, at ve öküz arabası da var.

 »  Bu köyde süt, yoğurt, tereyağ, peynir, yumurta, un, ekmek, domates, salatalık, kara lahana, marul, roka, semizotu, ıspanak, brokoli, patlıcan, kabak, fasulye de var. Bu köyde nalbant, kalaycı, dokumacı, demirci, değirmenci, köy bekçisi, köy muhtarı, kahveci, bakkal, seyis de var.

Altınköy Açık Hava Müzesi Sosyal İmkanları

 »  Açık hava müzesini gezdikten sonra açlık çekmemeniz mümkün değil. Yoğun bir yürüyüşten sonra yemek molası vermek için müze yakınlarındaki restoranları tercih edebilirsiniz.

 »  Ayrıca ufak bir çay molası vermek isteyenler köy kahvesini kullanabiliyor. Bununla beraber köyün camisi de ibadet yapmak isteyenlere açık. Açık hava müzesine arabasıyla gelmek isteyenler için otopark hizmeti de bulunuyor.

Altınköy Açık Hava Müzesi Resimleri

Altınköy Açık Hava Müzesi Ziyaret günleri ve Giriş Ücreti Ne Kadar?

Pazartesi günleri haricinde haftanın altı günü ziyaretçilere açık olan Altınköy’e tam bilet 5 TL olup öğrenci girişi 2 TL‘dir. Bu ücrete köy içerisindeki müze girişleri de dahildir.

Altınköy Açık Hava Müzesi Nerede? Nasıl Gidilir?

Nasıl Gidilir: Altındağ ilçesinin Beşikkaya mahallesinde yer alan Altınköy Açık Hava Müzesi, oldukça merkezi bir yerdedir diyebiliriz. Özel arabayla ulaşmak isteyenlerin kullanması gereken caddeler şunlardır: Talat Paşa, Plevne, Turgut Özal, Bostancık ve son olarak da Karapürçek güzergahlarını takip etmeleri gerekiyor. Özel arabası bulunmayanlar içinse toplu taşımayla ulaşım rahat bir şekilde gerçekleşiyor. Bunun için Ulus meydandan hareket eden Altındağ otobüslerine binilmesi gerekir.

Adres: Beşikkaya Mahallesi, Altındağ/Ankara, 2044/1. Sk.
Telefon: (0312) 375 15 88

 »  Eğer Yolunuz Ankara’ya düşmüşse Ankara’da gezilecek yerler listemizi inceleyebilirsiniz.

İçeriğimizi beğendiyseniz bizi @gezilesiyer İnstagram hesabımızdan takip edebilir, Ayrıca arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edebilirsiniz.
Ücretsiz olarak gezi yazılarınızı sitemizde yayınlayabilir, 100'lerce kişinin kafasındaki sorulara cevap olabilirsin. İçerik ekle kısmına tıkla, hemen başla!
Yazımızda bulunmayan ve sizin bildiğiniz ekstra bir bilgi oldu mu? İlave etmek isterseniz Yorum Ekle kısmına tıklayarak bunu bizimle paylaşabilirsiniz.

2 KİŞİ TARAFINDAN YORUM YAPILDI.

  1. Ailece gidilecek bir yer. Rahat ayakkabı ve şapka önemli. Meydanda fırında sıcak ekmek alırsınız. Su değirmeni Asmalı köprü,taş köprü var. Farklı fotoğraf çekimleri için güzel bir yer. Gezmeye baslamadan önce meydanda fırına ekmek ne zaman çıkar sorun daha sonra gezin ve firindaki ekmek sırasına erkenden geçin ve ekmeğinizi afiyetle çay eşliğinde yiyin. İsterseniz evden peynir getirin ekmekle beraber yersiniz. Ahşap oyuncak satın alabilirsiniz. Geyik gibi hayvanları görürsünüz. Çocuklarla gerçek su değirmeninde un nasıl öğütülür izlersiniz.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın