Altınköy Açık Hava Müzesi | Nerede, Kahvaltı ve Giriş Ücretleri

Hakkında Bilgiler

Ankara’nın şehir merkezinden uzaklaşıp şöyle bir kafa dinlemeye ne dersiniz. Hem sizin içinde değişiklik olur. Ankara’da gezilecek yerler listemize de eklediğimiz Altınköy açık hava müzesi birazdan video da izleyeceğiniz üzere muhteşem bir yer.


Buradaki evler ve özenle restore edilip Belediye tarafından korunmaktadır.

Bu köyde koyunlar, kuzular, inekler, öküzler, atlar, eşekler, köpekler, kediler, kuşlar, geyikler, ceylanlar, arılar, horozlar, tavuklar da var. Bu köyde buğday tarlası, sebze, meyve tarlaları, meyve ağaçları, ahırlar, kümesler, at ve öküz arabası da var.

Bu köyde süt, yoğurt, tereyağ, peynir, yumurta, un, ekmek, domates, salatalık, kara lahana, marul, roka, semizotu, ıspanak, brokoli, patlıcan, kabak, fasulye de var. Bu köyde nalbant, kalaycı, dokumacı, demirci, değirmenci, köy bekçisi, köy muhtarı, kahveci, bakkal, seyis de var.

Altınköy Açık Hava Müzesi Sosyal İmkanları

Açık hava müzesini gezdikten sonra açlık çekmemeniz mümkün değil. Yoğun bir yürüyüşten sonra yemek molası vermek için müze yakınlarındaki restoranları tercih edebilirsiniz.

Ayrıca ufak bir çay molası vermek isteyenler köy kahvesini kullanabiliyor. Bununla beraber köyün camisi de ibadet yapmak isteyenlere açık. Açık hava müzesine arabasıyla gelmek isteyenler için otopark hizmeti de bulunuyor.

Altınköy Açık Hava Müzesi

Altınköy Açık Hava Müzesi Resimleri

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam bilet 5 TL
Öğrenci 2 TL

Altınköy Açık Hava Müzesi’ne girişler ücretlidir. Yetişkinler için giriş ücreti  5 TL iken öğrenci girişi ise 2 TL‘dir. Bu ücrete köy içerisindeki müze girişleri de dahildir.


Ziyaret Günleri

Altınköy Açık Hava Müzesi Pazartesi günleri haricinde haftanın altı günü ziyaretçi alımına açıktır. Ziyaretçilerine kapılarını 08:00 gibi açan Altınköy Açık Hava Müzesi akşam 18:00 da kapanıyor.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Nasıl Gidilir: Altındağ ilçesinin Beşikkaya mahallesinde yer alan Altınköy Açık Hava Müzesi, oldukça merkezi bir yerdedir diyebiliriz. Özel arabayla ulaşmak isteyenlerin kullanması gereken caddeler şunlardır: Talat Paşa, Plevne, Turgut Özal, Bostancık ve son olarak da Karapürçek güzergahlarını takip etmeleri gerekiyor.

Özel arabası bulunmayanlar içinse toplu taşımayla ulaşım rahat bir şekilde gerçekleşiyor. Bunun için Ulus meydandan hareket eden Altındağ otobüslerine binilmesi gerekir.

Adres: Beşikkaya Mahallesi, Altındağ/Ankara, 2044/1. Sk.
Telefon: (0312) 375 15 88

 »  Eğer Yolunuz Ankara’ya düşmüşse Ankara’da gezilecek yerler listemizi inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

 • Ayşe Cüceloğlu
  Ayşe Cüceloğlu - 23:49

  Köye puanım 9/10. Çok güzel. Tam puan vermememin sebebi içindeki gözlemeci. Servis çok yavaş.Bir peynirli gözleme için tam 1 saat bekledik.Eğer buraya gelirseniz ya kendi yemeğinizi kendiniz getirin ya da içerisinde yemek yiyecek başka bir yer bulun.

  Yanıtla

 • Zeynep Zeynep
  Zeynep Zeynep - 16:42

  Ailece gidilecek bir yer. Rahat ayakkabı ve şapka önemli. Meydanda fırında sıcak ekmek alırsınız. Su değirmeni Asmalı köprü,taş köprü var. Farklı fotoğraf çekimleri için güzel bir yer. Gezmeye baslamadan önce meydanda fırına ekmek ne zaman çıkar sorun daha sonra gezin ve firindaki ekmek sırasına erkenden geçin ve ekmeğinizi afiyetle çay eşliğinde yiyin. İsterseniz evden peynir getirin ekmekle beraber yersiniz. Ahşap oyuncak satın alabilirsiniz. Geyik gibi hayvanları görürsünüz. Çocuklarla gerçek su değirmeninde un nasıl öğütülür izlersiniz.

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 19:03

   Değerli yorumunuz için teşekkürler 😉

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.