Ana sayfa Seyahat Rehberi Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

560
PAYLAŞ
İnstagram hesabı açıldı. Takip etmek için; @gezilesiyer

 

 

 

 

Seyahat tutkusuna sahip olan her kişinin korkulu rüyası olarak gösterilen Amerikan Vizesi, aslında tahmin edildiği kadar zor ve güç alınan bir vize türü. Fırsatlar ülkesi olarak gösterilen ABD, Dünyada gidilmesi en zor ülkeler arasında yer almakta. Vize almak bireysel açıdan zor olsa da bu işleri tamamen profesyonelce yöneten kurum ya da kuruluşların bulunduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Eğer ilk vize başvurusundan ret alınırsa bir daha ABD vizesi almak mümkün olmamakta. Vize başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsedecek olursak;

 

Öğrenciler İçin Amerika Vize Başvurusu

 

Dil eğitimi almak için tercih edilen ülkeler arasında zirveyi tek başına elinde tutan ABD, öğrencilerin dil eğitimi için ülkelerine gelmesine izin vermekte. Vize başvurusu sırasında en güncel öğrenci belgesi, güncel 2 adet biometrik fotoğraf, en az 30,000 TL değerinde teminatı bulunan Seyahat Sağlık Sigortası, pasaport gerekli işlemlerin yapılabilmesi için yeterli durumdadır. Belgeler ile beraber ABD konsolosluğuna hazırlanacak bir dilekçe başvuruların olumlu ya da olumsuz neticelenmesini hızlandıracaktır.

 

Bordrolu Çalışan Olarak Amerika Vize Başvurusu

 

Çalışan bir kişi olarak ABD vizesi alınacaksa öncelikle çalışılan şirketin imza sirküleri, vergi sicil numarası, ticari sicil belgesi, son 3 aylık gelir, son 4 aylık sigorta belgeleri, çalışılan şirketin hesap cüzdan kopyası, kişilerin kendilerine ait gayrimenkul, kredi kartı gibi bilgileri, Faaliyet gösteren şirketin davetiyesi gibi evraklar istenmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here