Andorra Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 10 Yer (Detaylı)

Hakkında Bilgiler

Ülkeler - andorra resimleri 01

Andorra Prensliği güneybatı Avrupa’da, Pirene Dağları’nda, denize kıyısı olmayan, Fransa ve İspanya arasında küçük bir ülkedir. Bir zamanlar dünyadan soyutlanmış olan ülke, artık turizm ve bir vergi cenneti olma özelliği ile zengin bir ülkedir.

Başkent: Andorra la Vella
Nüfus: 55.000
Yüzölçümü: 468 km2
Resmi Dili: Katalanca
Dini: Katolik

Andorra La Vella

Ülkeler - andorra resimleri 02

Andorra la Vella, Andorra Prensliği’nin başkenti ve en büyük yerleşim birimidir. En büyük popülasyonu Katalanlar oluşturur.

Bu liste tamamen gezi listenizi oluşturabilmeniz açısından hazırlanmıştır ve doğruluğu sizin araştırıp detayları öğrenmenize kalmıştır. Detaylı bilgiler için her bir yerin ayrıntılarını öğrenmeden listenize eklemeyiniz.

Andorra Gezilecek Yerler Listesi

1. Santa Eulàlia d’Encamp

Ülkeler - andorra resimleri 03

Yüksekliği 75 fitin üzerinde olduğu ve yapıt, Mimari ve dini açıdan önemli bir yerdir. İnşa edildiği tarihi henüz bilinmemekte olup 12. yüz yılda diye tahmin ediliyor.

2 – Ordino

Ülkeler - andorra resimleri 04

Araştırdık gördük ki bu listede olmazsa olmazı burasıdır. Renkli bir görünüme sahip olan bu yer gezginler tarafından muhakkak uğranılmaktadır.

3 – Pal

Ülkeler - andorra resimleri 06

Manzaralı bir nehrin yanında bulunan bu yerleşim yeri görünüm olarak çok şirin görünmekte. eski yapıtlarla çevrili bu yer çok büyük bir yer değil yaklaşık yarım saatte yürünerek gezilebilir.

4 – Naturlandia

Ülkeler - andorra resimleri 07

Kafanızı dağıtma açısından hizmet veren mükemmel bir doğa parkıdır. Yılın 365 günü hizmet veriyor. İçerisinde; Snowboard, Okçuluk, Midilli gezintisi, golf, dağ bisikleti gibi bir çok etkinlikler bulunmakta. Eğer bir grupla seyahat ediyorsanız, grup etkinliği paketleri sunulmaktadır.

5 – Caldea

Ülkeler - andorra resimleri 08

Tüm Avrupadaki en büyük dağ Spa’sıdır. Modern imkanları ve Alışveriş olanağı sağlamaktadır.

6 – Sant Miquel d’Engolasters

Ülkeler - andorra resimleri 09

Vadinin olağanüstü manzarasına sahip bir çanlı kilise daha. Santa Eulàlia d’Encamp bulunan kilise ile tek farkı konumudur. ve sadece eylül aylarında açıktır.

Eğer yurtdışına seyahat etmek istiyorsanız Buraya tıklayarak yeni açtığımız Dünya Top listelerimizi inceleyebilirsiniz. Ek olarak: Vize istemeyen ülkeler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.