Afrodisias Antik Kenti | Nerede, Tarihi ve Giriş Ücretleri

Hakkında Bilgiler

Bir diğer adıyla Afrodisyas ören yeri, Aydın İli’ne bağlı Karacasu ilçesinde yer alır. Adını aşk ve güzellik tanrıçası Aphrodite’den alan Aphrodisias özellikle Roma çağında Aphrodithe tapınımı ile ünlenmiş antik kent olup, günümüzde de çok iyi korunmuş anıt yapıları ile Türkiye’nin en önemli arkeolojik yerlerinden biridir.

Aydın - Aphrodisias Antik Kenti

Kentin Bölümleri

Aphrodisias’tan günümüze kalan yapılar; Aphrodite Tapınağı, Sebasteion Tapınağı, Tiyatro, Meclis Binası, Hadrian Hamamları, Agora ve Sebasteion Tapınağında bulunup müzeye kaldırılan Sebasteion Kabartmaları’dır.

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam bilet 15 TL

Aphrodisias Antik Kenti’ne girişler ücretlidir. Giriş ücretleri yetişkinler için 15 TL‘dir. Müze Kartınız varsa ücretsiz giriş yapabilirsiniz.


Ziyaret Saatleri

Aphrodisias Antik Kenti haftanın yedi günü ziyarete açıktır. Gün içerisinde 08:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Ancak kış sezonlarında kapanış saatleri 17:00‘ye kadar düşüyor.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Aydın’ın Karacasu ilçesinde yer alan Geyre beldesinin sınırları içinde yer alan Aphrodisias, Aydın’a 95 km. uzaklıkta bulunuyor.

Buraya ulaşmak oldukça kolay, Aydın – Denizli karayolu üzerinde ilerlerken Kuyucak sapağından dönüp tabelaları takip ediyorsunuz.

 • Adres: Geyre, Karacasu / Aydın
 • Konum bilgileri için tıklayın.

Eğer yolunuz aydına düşerse daha önce hazırlamış olduğumuz, Aydın’da gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

 • Serkan Taşyonar
  Serkan Taşyonar - 14:38

  Merhaba siteniz çok güzel ve kullanışlı. “Türkiye illeri”nden rotamdaki ili seçip okuyorum gezilecek yerleri. Daha sonra yol üstündeyse ekliyorum listeme. Fakat Mesela bu yazının bir kenarına “Aphrodisias Antik Kenti” google haritalardaki yerini gösteren küçük bir resimlibuton koysanız, bizim gibi navigasyonla ilerleyen biri için çok kolaylık olur diye düşünüyorum. Saygılarımla

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 15:52

   Serkan bey merhaba, önerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.