Arykanda Ören Yeri | Giriş Ücreti, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Arykanda Ören Yeri Hakkında

Antalya sadece Gece hayatı, Güneş ve deniz için gidilebilecek yerler haricinde tarihi kalıntılar gibi bir çok esere de ev sahipliği etmekte. Türkiye’de bulunan Antik kent listesine Arykanda ören yeri’de ekli olup, ziyaretçiler bakımında hem yoğun ilgi görmekte hemde oldukça keyifli zaman geçirmenize ortam sağlamaktadır.

Doğasıyla olduğu kadar, klasik bir kentte bulunması gereken hemen her türde ve iyi sayılacak ölçüde korunmuş yapılarıyla Arykanda; çok yakında, eski eserleri ve doğayı sevenler için görülmeden edilemeyecek bir kent olacaktır.

Arykanda ismi, Anadolu’nun yerli dili olan Luvice’de “Yüksek Kayalığın Yanındaki Yer” anlamına gelirmektedir.


Arykanda Ören Yeri Resimleri

Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri

Arykanda Ören Yeri Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri

 Giriş Ücreti: Ücretsiz.   Tatil Günü: Yok  Bir yıl boyunca Müzekart+ ile ise sınırsız ziyaret edebilirsiniz. Haftanın yedi günü 08:30 – 19:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Kış aylarında kapanış saatinin 17:30’a kadar düştüğünü hatırlatalım.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Arykanda Ören Yeri Nerede ve Nasıl Gidilir?

 #  Antalya il sınırları Finike ilçesi yakınlarında, Elmalı – Finike karayolunun tam yarısında bulunan [Arif köyünün Aykırıçay] mahallesine yakın bir ören yeridir. Arykanda denizden 800 m. yüksekte, dik bir yamaçta, ormanlık içinde, arkasını sarp kayalıklı bir tepeye vermiş, son derece etkileyici bir antik kentdir.

İletişim Bilgileri
Adres:  Arykanda Örenyeri Finike – ANTALYA
Antalya Müzesi Telefon: 0242 2385688-89
Antalya Müzesi Fax: 0242 2385687
Mailinfo@antalyamuzesi.gov.tr


 »  Eğer Yolunu bir gün Antalya‘ya düşerse ve nereleri gezebilirim diyorsanız, size rehber olacak olan Antalya’da Gezip Görülecek Yerler Adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL