Arykanda Antik Kenti Rehberi | Tarihi, Nerede ve Giriş Ücreti

Hakkında Bilgiler

Antalya sadece Gece hayatı, Güneş ve deniz için gidilebilecek yerler haricinde tarihi kalıntılar gibi bir çok esere de ev sahipliği etmekte. Türkiye’de bulunan Antik kent listesine Arykanda ören yeri’de ekli olup, ziyaretçiler bakımında hem yoğun ilgi görmekte hemde oldukça keyifli zaman geçirmenize ortam sağlamaktadır.

Doğasıyla olduğu kadar, klasik bir kentte bulunması gereken hemen her türde ve iyi sayılacak ölçüde korunmuş yapılarıyla Arykanda; çok yakında, eski eserleri ve doğayı sevenler için görülmeden edilemeyecek bir kent olacaktır.

Arykanda ismi, Anadolu’nun yerli dili olan Luvice’de “Yüksek Kayalığın Yanındaki Yer” anlamına gelirmektedir.

Arykanda Ören Yeri Resimleri

Antalya - Arykanda oren yeri

Giriş Ücretleri (2023)

 Giriş Ücreti: Ücretsiz.   Tatil Günü: Yok  Bir yıl boyunca Müzekart+ ile ise sınırsız ziyaret edebilirsiniz. Haftanın yedi günü 08:30 – 19:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Kış aylarında kapanış saatinin 17:30’a kadar düştüğünü hatırlatalım.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

 #  Antalya il sınırları Finike ilçesi yakınlarında, Elmalı – Finike karayolunun tam yarısında bulunan [Arif köyünün Aykırıçay] mahallesine yakın bir ören yeridir. Arykanda denizden 800 m. yüksekte, dik bir yamaçta, ormanlık içinde, arkasını sarp kayalıklı bir tepeye vermiş, son derece etkileyici bir antik kentdir.

İletişim Bilgileri
Adres:  Arykanda Örenyeri Finike – ANTALYA
Antalya Müzesi Telefon: 0242 2385688-89
Antalya Müzesi Fax: 0242 2385687
Mailinfo@antalyamuzesi.gov.tr


 »  Eğer Yolunu bir gün Antalya‘ya düşerse ve nereleri gezebilirim diyorsanız, size rehber olacak olan Antalya’da Gezip Görülecek Yerler Adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.