Atakule Hakkında Kısa Bilgi

13 Ekim 1989 tarihinde Ankara’nın başkent oluşunun 66. yıl dönemine denk gelen günde 8. Cumhurbaşkanı Sayın Turgut ÖZAL tarafından açılışı yapılan Türkiye’nin ve Ankara’nın ilk Alışveriş Merkezi başkentte hizmet vermeye başlamıştır.

Atakule, 125 metre yüksekliktedir. Üzerinde, Türkiye’nin ilk döner restoranı bulunuyor. Kuleye çıkış ve inişler için, şehir manzarasına hakim iki panaromik asansör bulunuyor.

Uzun zamandır kapalı olan Atakule, Kasım 2018 tarihinde açıldı.

Ankara’nın simgesi haline gelen Atakule’den şehrin büyük bir bölümü görünüyor. Yeni eklenen ışıklandırmalar sayesinde şehrin her yerinden de o görünüyor.

Atakule

Atakule Restaurant

İçerisinde Big Chefs, Hmbrg Burger, Pideelli5, Starbucks ve Döner Kule gibi bilindik markalarında yer aldığı Atakule, kısa süre içerinde Burger King ve Para Gastroteka gibi bilindik markalara da yer verecek.


Atakule Giriş Ücreti

Seyir terasına çıkmak ve Atakule’den etrafı seyretmek için ücret talep edilmektedir. Restore edilmeden önceki fiyatı 10TL idi. Restore edildikten sonraki ücret talebi de buna yakın bir fiyat olacağı düşünülmektedir.

  • Ankara Atakule Giriş Ücreti: 10 TL

Atakule

Atakule Nerede ve Nasıl Gidilir?

 #  Atakule, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Gazi Osman Paşa mahallesi, Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi’nin kesiştiği yerde bulunur. Çankaya ilçesinde bulunan Atakule Botanik Parkı üstünde yer almaktadır.

 #  Atakule’ye Güvenpark’da otobüs durakları bulunur. Burada otobüslere binip gidebilirsiniz. Ya da burada yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri
Adres: Çankaya Mh. Çankaya Cd., Ankara
Telefon: 444 6 282

Öneri: Anıtkabir Rehberi


 »  Eğer Yolunu bir gün Ankara’ya düşerse ve nereleri gezebilirim diyorsanız, size rehber olacak olan Ankara’da Gezilecek Yerler Adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

7 KİŞİ TARAFINDAN YORUM YAPILDI.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here