Ana sayfa Türkiye İstanbul Atatürk Arboretumu Tanıtımı, Giriş Ücreti ve Nasıl Gidilir?

Atatürk Arboretumu Tanıtımı, Giriş Ücreti ve Nasıl Gidilir?

Sarıyer'de gezilecek yerler, Belgrad ormanı nerede?, Arboretum ne demek?, Atatürk Arboretumu Giriş Ücreti 2017, Atatürk Arboretumu Fotoğraf çekilme ücreti? Atatürk Arboretumu İletişim ve ulaşım, 42hm, Bahçeköy fidanlığı, kemerburgaz ücretleri.

201069

Atatürk Arboretumu’nu İstanbulda gezilecek yerler listesine sonradan eklediğim biraz mahsubum açıkcası. Bilmenizi isterim ki Emirgan korusu gibi sezonsal ziyarete açık yerlerden çok farklı.

Doğayı ve yeşili seven birisi iseniz Atatürk Arboretumu‘na muhakkak gelmelisiniz.

Bilmenizi isterim ki Atatürk Arboretumuna gitmeden önce minik bir araştırayım istedim. Kişi başı giriş ücreti ne kadar? Otopark girişi var mı gibi. Bir kaç site sanırım milattan kalma epeydir güncellenmemiş içerikleri halen yayında tutmakta. Bu içerik Mayıs 2017 tarihinde yayınlandığını unutmayın.

Açılış Saatleri – Giriş Ücretleri – Otopark Ücreti – Nasıl gidilir gibi çokça sorulan soruların cevabını sayfanın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

İnanılmaz bir araç kuyruğu sonrası kuzenimle içeri girmeyi başardık. Üstteki görselde gördüğünüz gibi bizi girişte kuşların duş aldığı minik bir havuz karşıladı.

Atatürk Arboretumu

Gezmeye başlamadan önce giriş ücreti öderken orman haritası istemeyi unutmayın. Hemen havuzun sağ kısmında göleti görebilirsiniz. Su biraz bana kirli gelse de çokça balık ve kaplumbağa bulunmakta.

Atatürk Arboretumu

Bu bölümde bizler yaşımızı doğum günümüze göre hesaplarken ağaçların ise yaşını gövdesinde bulunan halka şeklindeki çizgilerden hesaplayabiliriz. Zincirlerde bulunan mercekleri kullanarak kütüklerde bulunan halkalara daha yakından bakabilirsiniz.

Atatürk Arboretumu

Düğün, dergi ve katalog çekimleri yapmak elbette mümkün, Ama bu gibi organizasyonlar için arayıp bilgi almanızı öneririm çünkü ücretlendirme oldukça farklı. konunun en altında biraz bahsettim inceleyebilirsiniz.

Atatürk Arboretumu

Dolaşırken bu gibi kırsal yaşama tema amaçlı konulan bir kaç güzel şey bulabilirsiniz bunlardan birisi bu traktör. Her ne kadar görsel olarak konulsalar da temiz ve bakımlılar. Etrafta kimseyi göremediğimden içine binmek için izin isteyemedim.

Atatürk Arboretumu

Bunun gibi göl kenarında bir kaç balkona rastlayıp görüntü aldım tabi ki. Sevdiklerinizle buraya gelip anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Hafta sonu gitmeme rağmen orman çok büyük olduğundan resim kuyruğu yoktu ve rahatça işimizi hallettik.

Atatürk Arboretumu

Not: Söyleyebilirim ki bir çok park ve mesire yeri gezdim ama bu kadar temiz ve doğalına bu rastlamadım. Biraz abartmıyor musun diyenleriniz olabilir ama Ormanın en uç kısmına gittim ne bir poşet ne bir şişe veya ne bir izmarite rastladım.

Çünkü Etrafı çitlerle kaplı ve kilitli kapıyla giriş sağlanmakta. Dışarıdan gerek piknik malzemeleri veya kabuklu yiyeceklerin sokulması yasak.

Atatürk Arboretumu Resimleri & Video

Açılış Saatleri

Atatürk Arboretumu yılın pazartesi günleri hariç diğer bütün günlerde 8:30‘dan gün batımına kadar açıkmış.


Giriş Ücretleri

Hafta İçi: Öğrenci  2 TL; yetişkin 5 TL
Hafta Sonu: Öğrenci 5 TL, diğer 15 TL
Orman fakültesi öğrencilerine hafta sonu ve hafta içi = Ücretsiz

Film ve reklam çekimi, katalog ve dergi, nişan düğün gibi çekimler için farklı fiyat tablosu mevcut konuyu uzatmak istemiyorum detaylar için çektiğim resimler arasında poliçeyi de ekleyeceğim oradan bakabilirsiniz. Çok sık sorulan sorularla konuyu dağıtmadan önce biraz şöyle bir gezintiye çıkalım.


Atatürk Arboretumuna Nerede Nasıl Gidilir ?

Adres: Sarıyer Köyü, 34450, İstanbul
Telefon: 0 (212) 226 1929
İETT Hatları: Taksim – Bahçeköy, Sarıyer – Bahçeköy,  4.Levent-Bahçeköy
42HM Bahçeköy – Hacıosman
59RK Rumelihisarüstü Boğaziçi Üniversitesi – Arıköy
153 Bahçeköy – Sarıyer
42M Bahçeköy – 4.Levent Metro
42 Bahçeköy – 4.Levent Metro
42T Bahçeköy – Taksim


Özel Aracınız ile gidecekseniz bulunduğunuz yerden Sarıyer bölgesine gelin ve karıştırmamak için Navigasyon kullanın.
Aklınıza takılan bir soru olursa yorum bölümüne yazabilir, Eğer İstanbul ve çevresine düşmüşse daha İstanbul içerikli kategorimize göz atabilirsiniz. Tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.

Otobüs ve Uçak biletleri ihtiyacınız için; https://www.obilet.com
Harita
Nerede Yenir?
Konaklama
Araç Kiralama
Otobüs Bileti
Uçak Bileti
İçeriğimizi beğendiyseniz bizi @gezilesiyer İnstagram hesabımızdan takip edebilir, Ayrıca arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edebilirsiniz.
Ücretsiz olarak gezi yazılarınızı sitemizde yayınlayabilir, 100'lerce kişinin kafasındaki sorulara cevap olabilirsin. İçerik ekle kısmına tıkla, hemen başla!
Yazımızda bulunmayan ve sizin bildiğiniz ekstra bir bilgi oldu mu? İlave etmek isterseniz Yorum Ekle kısmına tıklayarak bunu bizimle paylaşabilirsiniz.

42 KİŞİ TARAFINDAN YORUM YAPILDI.

 1. Tavsiye etmem.Emeğe ve paraya yazık.Emirganda birinci çay için buraya 100basar. Devlet işletmesine bakın.İçeri 1yaşında çoçuğun elindeki simiti alınmıyor.Sigara serbest.

 2. Fotoğraf çekip instagram hesabından yayınlayan, çektiği fotoğraflardan kuruş para kazanmayan bir fotoğraf ve doğa sever olarak geçtiğimiz hafta sonu kızımla ziyaret etmeye karar verdik. Ben börtü böceğin ve ağaçların fotoğrafını çekmek istiyordum, kızım da bir doğa aşığı, hep gitmek istediği bir yerdi ve saatler geçirmeyi planlıyorduk. İçeride yiyecek içecek bulunmadığını öğrendiğimizden yanımıza birkaç küçük şişe su, 1 litre kola ve çubuk kraker, vb. atıştırmalık aldık. Girişte çantalarımızı açmamızı istediler. Açtık. Kola şişesini ve kraker paketlerini görünce bunları içeri sokamayacağımızı söylediler. Saatler geçireceğimizi, acıkırsak yemek ve içmek için kullanacağımızı, etrafa saçmayacağımızı söyledikse de, su hariç hiçbir şeyi sokamayacağımızı söylediler. Ha su, ha kola! Yine de peki dedik. Bir poşete doldurup emanetlerine bıraktık. Çantamın diğer gözlerini açmamı istediler. Açtım. Kılıfında bulunan tripodumu gören biri onu da sokamayacağımı söyledi! Neden diye sordum. Efendim profesyonel bir aletmiş tripod, onu sokabilmemiz için 420,00 TL ödememiz gerektiğini söylediler. “Allah aşkına profesyonel bir halimiz mi var, fotoğraf çekip instagramda paylaşacağız, beş kuruş para kazandığımız bir şey değil, bu nasıl profesyonel bir alet olabilir? Gelinlikle gelenlerden alın parasını, ama biz amatörüz, her halimizden belli!” Fotoğraf makinesine izin var, ama tripoda yok! Allah aşkına bu neyin kafası! Ağaçlar arasına girdiğinizde güneş yok, börtü böcek çekerken deklanşör hızı gölgede çok düştüğünden tripoda ihtiyaç var, aksi takdirde bulanık çıkıyor fotoğraflar ve kullanılmaz oluyor. Bunları açıkladım kendilerine, saçma bir kural olduğunu söyledim. Bütün yiyeceklerimi, içeceklerimi alın ama tripodumu bırakın dediysem de dinletemedim! Aynı görevli teranesini okudular bana: “Siz çok haklısınız, ama bize verilen emir böyle”. İlk birkaç fotoğrafı makineyi elimde tutup sarsmadan çekmeye çalıştım ağaçlar arasında ama nafile, elim de biraz titrek olduğundan çektiğim fotoğraflar b.k gibi çıktı. 20’şer TL vermemiş olsam çıkıp giderdim, o kadar canım sıkıldı. Sonra yere düşmüş kuru ağaç dallarından derme çatma bir monopod yaptım kendime, biraz olsun düzelttim durumu, ama yok böyle bir kural kardeşim! TRİPODSUZ FOTOĞRAF OLMAZ KARŞİM, OLMAZ! PROFESYONEL BİR ALET DEĞİLDİR TRİPOD!

 3. Gerçekten hayal kırıklığı hiçbir tabela yok bildiğiniz orman içeri yiyecek yasak birde biletler yetişkin 20 öğrenci 7,5 tl ağaç görmediyseniz bilemem

  • yakın civarda ve içeride ne yazık ki yiyecek satışı yok.. içeriye de sokmak yasak.. çocuklar için siz yine de çantanıza atıştırmalık şeyler bulundurun 😉

 4. iNTERNETE “ATATÜRK ARBORETUMU” DİYE YAZDIĞIMDA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ORMAN FAKÜLTESİ ÇIKIYOR. TELEFON İLE ARIYORUM KİMSE CEVAP VERMİYOR. YARIN (11 NİSAN ÇARŞAMBA) GELMEYİ DÜŞÜNDÜK AMA İRTİBAT KURAMAYINCA AÇIK OLUP OLMADIĞINDAN EMİN OLAMADIK. BİLGİNİZ VAR MI BU KONUYLA İLGİLİ?

  • Güzel düşünmüşsünüz ancak içerisi bir adalar kadar büyük değil.. Bisiklet kullanımına uygun bir yerde değil. Gün geliyor içerisi çok kalabalık oluyor ve kazaya sebep olacak etkenler oldukça fazla. Yani tesis ve dışarıda bulunan işletmeler tarafından bisiklet kiralama hizmeti verilmiyor.

  • Dışarıdan yiyecek ve içecek sokulması ne yazık ki yasak. İçeride de hiç bir şey satılmıyor. Tok gelmenizde fayda var!

  • Atatürk Arboretumu’nun hemen Karşısında otopark hizmeti verilmektedir. Ücreti 10 TL civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam. Haftasonraları oldukça kalabalık olduğundan yer bulamayabilirsiniz. Fakat Park sorununu dert etmeyin çünkü yol kenarları aracınızı çekmek için oldukça müsaittir.

  • Mustafa bey merhabalar,
   Yorumunuza istinaden şöyle cevap vereyim;

   Google amca üzerinden arattırıldığında gerçekten duvar kağıdı gibi görsellere rastlamanız mümkün. Abartılmış efektler ile süslü resimler oldukça insanı yanıltabilir. Fakat bu içerikte gördüğünüz fotoğraflar benim cep telefonumdan çekilen resimlerdir. Hiç bir oynama yapılmadan sadece kırpılıp eklenmiştir. Yaz mevsiminde bu resimlerde ne görüyorsanız fazlasını beklemeyin. Sonbaharda da sararmış renkleri ile dökülen yapraklar sayesinde ayrı bir güzelliğe bürünüyor. ek olarak yakın zamanda daha iyi anlaşabilmesi adına kısa bir video ekleyebilirim. görüşmek üzere.

 5. merhabalar, bu kadar ayrıntılı bir yazı ömrümde görmedim. kafamdaki tüm sorular gidi verdi çok teşekkürler hüseyin bey.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın