Çir Şelalesi Tanıtımı, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Çir şelalesi Hakkında Bilgiler

Çir şelalesi Bingöl Turizmine etki sağlayan oldukça ziyaretçi çeken ve sevilen yerlerden önde gelenlerindendir. Gidip görenlerin etkilendiği ve beğendiklerini söylemeleri ardındakilerin de gitmelerine sebep olmakta.

 »  Yinede gidecek kişilerin kafasında olan soru işaretlerinin giderilmesi açısından bildirmek isterim ki; google de görsel olarak pek resim bulunmasa da youtube de belgeseli çok izleyebilir gidilip gidilmeyeceği hakkında fikir edinebilirsiniz.

 »  Acizane fikrim bu denli büyük ve gür akan şelale görmek her yerde nasip olmaz. Fırsatınız ve zamanınız bolsa gidip görmenizde fayda var. Bolca öz çekim yapın ve detaylar için bize yazın.

Büyük Çır taşı adı verilen 100 metre yüksekliğinde olan kayalığın ortasından geçen bir şelaledir. Yere dökülme yüksekliği yaklaşık 50 metredir.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Çir Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Çir şelalesi, Bingöl merkezden Ilıca bucağı Uzundere köyünde bulunmaktadır.

  • Adres:  Yenibaşlar, Bingöl Merkez / Bingöl
  • Konum bilgileri için tıklayın.

 »  Eğer yolunuz Bingöl’e düşerse Bingöl’de gezilecek yerler listemizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL