Çocuk İle Seyahat Edecekler Nelere Dikkat Etmelidir?

Hakkında Bilgiler

Çocuk sahibi olan kişiler tatil planlaması yaparken strese girmektedir. Bunun da nedeni çocukların yolculuklarda huzursuz olmasıdır. Oysaki çocukların yolculuklarda huzursuz olması son derece normaldir. Harekete alışmış çocukların yolculuklarda oturması onlar açısından sıkıntılıdır. Bu konuda birkaç noktaya dikkat ederek daha rahat bir tatil imkanı elde edebilirsiniz.

cocuklarla-yolculuk

Planınızı Çocuğunuza Göre Ayarlayın

Seyahat planı yaparken çocuklarınızın sevdiği ya da sevmediği konuları göz önünde bulundurmanızda büyük fayda vardır. Tren ya da gemi ile yapılan yolculukların çocuklar için daha keyifli olduğunu göz önüne almanız faydanıza olacaktır. Bunun yanı sıra kendi aracınızla tatile gitmeniz de artı etken olacaktır.

çocukla-yolculuk

Otobüste Ön Tarafı Seçin

Otobüsle seyahat çocukların huzursuz olduğu yolculuklar arasında yer almaktadır. Bu noktada yapmanız gereken mümkün olduğunca ön taraflardan yer ayırmaktır. Bu sayede çocuğunuzun yolu seyretmesini sağlayabilir ve daha ferah bir ortamda yolculuk yapmasını sağlayabilirsiniz.

o-KIDS-TRAVEL-facebook-830x415

Yolculuk Saatine Dikkat Edin

Çocuğunuzla seyahate çıkma konusunda dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de seyahate çıkacağınız saattir. Yaz döneminde güneşin etkisinin yoğun olduğu saatler yerine akşamüzeri yola çıkmanızda fayda vardır. Bunun yanı sıra yolculuğunuzu çocuğunuzun uyku saatlerine denk getirmenizin de önemli artısı olacaktır.

maxresdefault

Yiyecek ve Su almayı İhmal Etmeyin

Yolculuk sırasında çocuğunuzun sevdiği atıştırmalıkları yanınıza almanız ve su da bulundurmanız son derece önemlidir. Yağlı ve baharatlı gıdalar hariç diğer tür gıdalar mutlaka yanınızda olmalıdır. Böylece çocuğunuzun oyalanmasını sağlayabilirsiniz.

araba

Sağlık sorunlarına Karşı Tedbirli Olun

Çocuğunuzun yaşayabileceği sağlık sorunlarını göz önüne alarak yanınıza ilaç ve vitaminleri almanız gerekmektedir. Özellikle mide bulantısı ya da ateşe karşı alacağınız ilaçlar yolculuk sırasında büyük fayda sağlayacaktır.

Çocuğunuz ile seyahate çıkmadan önce bu tarz noktalara dikkat ederek yolculuğunuzun daha huzurlu geçmesini sağlayabilirsiniz.

  • serpil karaköse
    serpil karaköse - 22:52

    Ah bu çocuklarımız biraz akıllı olsa dediklerinizi uygulayacağız ama neyse

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!