Couchsurfing Nedir?

Hakkında Bilgiler

Belirli bir nokta üzerine planlanan bir gezinin en önemli parçası konaklamadan oluşmaktadır. Eğer bütçe sıkıntısı var ve mümkün olduğunca düşük bütçeli bir gezi planlanıyorsa milyonlarca kişi gibi sizlerde Couchsurfing platformundan yardım alabilirsiniz.

Couchsurfing Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bir İnternet projesi olarak karşımıza çıkan platform içerisinde Dünyanın her bölgesinden onlarca, yüzlerce insan bulunmaktadır. Sistem içerisinde hem gezginler için, hem de ev sahipleri için ayrı ayrı bölümler bulunmaktadır. Herhangi bir şehirde kalacak yer bulunamaması durumunda bu platform içerisinden yardım alabilir ve sizi bir gecelik misafir edebilecek kişiler bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan hizmet içerisinde hiç tanımadığınız insanlar ile bir gece geçirmek korkucu bir şey gibi görünse de milyonlarca seyyah planlarını tamamen bu platform üzerinden oluşturmaktadır. Destek almak ya da misafir olabilmek için bazı kuralların olduğunu da hatırlatmak istiyoruz.

Couchsurfing Kuralları

Her ev sahibi kendisine özel kurallar oluşturarak ağırlayacağı kişiler bu kurallar dahilinde bir gece geçirmesini ister. Eve giriş ve çıkış saatleri, temizlik, beslenme gibi konulara kesinlikle dikkat edilmeli. Bir gecelik olduğu kadar bir hafta yakın misafirlikler de yapılmakta. Bu nedenle belirlenen kuralların dışına çıkmak hem sizlere, hem de sizlerden sonra gelmek isteyen kişilere olumsuz ön yargıların oluşmasına neden olabilmekte. Ev sahipleri daha ilk anlardan evin anahtarlarını misafirlerine vererek işleri ile ilgilenebilmekte. Bu nedenle güven bu platformda her şeyden önde gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!