Didim Altınkum Plajı Gezi Rehberi | Nerede ve Giriş Ücretleri

Hakkında Bilgiler

Didim Altınkum Ana plajı Türkiye‘nin ve dünyanın sayılı plajlarından dır.İsmini altın gibi kumlara olan benzerliğinden almıştır. Gerçektende güneş ışınları altında ışıl ışıl parıldayan ve altına benzeyen kumlara sahiptir.

Didim altınkum yaklaşık 260-300 gün güneş alan bir sahil beldesi olduğu ve en önemli plajı olan altınkum plajında insanları kış ve ilkbahar mevsimlerinde bile plajda güneşlenirken görebilirsiniz.

Deniz turizminin didimde gelişmesinin temel sebeplerinden birisi olan altınkum plajında yaz sezonunda oturacak yer bile bulabilmek zordur.

altın kum plajı

Altınkum Plajı Çalışma Saatleri

08:00- 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Altınkum plajının vazgeçilmez ikilisi olan şezlong ve şemsiye fiyatlarına değinecek olursak şezlong ve şemsiye fiyatları şu şekildedir: şezlong :5 TL şemsiye: 5 TL toplamda 10 TL ödeyerek şezlong ve şemsiye kiralamanız mümkündür.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma araçları ile ulaşım: İlk olarak Aydın terminalinden Didim’e kalkan dolmuşlara binerek Didim’e gidiniz. Daha sonra didimden Altınkum beldesine giden dolmuşlara binerek Altınkum plajına kolayca ulaşabilirsiniz. Yada Didim’e kadar toplu taşıma ile gelip taksi ile plaja gelebilirsiniz. Ortalama 10 ile 20 TL gibi bir rakam ödeyeceksiniz. Didim’e olan uzaklığı 9 km kadardır.

Özel araç ile ulaşım: Aydın’a girdikten sonra Didim tabelalarını takip ederek Didim’e ulaşınız daha sonra şehir merkezinde Altınkum tabelalarını göreceksiniz. Oradan herhangi bir esnaftanda yardım alarak Altınkum’a doğru ilerleyiniz. Daha sonra Altınkum plajına ulaşmış olacaksınız. Bu ulaşım şeklerine  ek olarak aşağıda eklemiş olduğum google maps üzerinden direk olarak yol tarifi isteyebilirsiniz.

Eğer yolunuz aydına düşerse daha önce hazırlamış olduğumuz, Aydın’da gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

  • Eda Kırılmaz
    Eda Kırılmaz - 22:48

    Gerçekten muhteşem bir yazı olmuş didim altınkum ile alakalı,buraya her sene yaz tatilimizde gideriz ve 1 hafta mutlaka kalırız eşimle ama bu aralar dışarı çıkamadığımızdan gene İstanbul’da gene bura gibi altınkum isimli bir yer buldum sarıyer altınkum diye. Yazı için teşekkürler seni çok özledim didim :/

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.