Dokuzoluk Kanyonu Giriş Ücretleri, Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Hakkında Bilgiler

Adana gezilecek yerler listemizde yer alan Dokuzoluk Kanyonu, Adana ilinin Karaisalı ilçesi sınırları içinde bulunan ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken bir kanyondur. Kanyonun adı dokuz adet oluk şeklinde oluşan basamakları nedeniyle Dokuzoluk olarak isimlendirilmiştir. Elence vadisi üzerinde bulunan kanyon, 6 km uzunluğunda ve 100 metre derinliğinde bir kanyonudur. Kanyonu oluşumunda zaman içinde suyun oluşturduğu yüksek doğal basamaklar, dere yatakları, düzlükler ve kayalıklar bulunur.

Dokuzoluk Kanyonu, doğaseverler ve macera tutkunları tarafından ilgi görmekte ve kano, trekking, tırmanma gibi aktivitelerin yanı sıra kamp yapmak isteyenler için de uygun bir alan olarak kullanılmaktadır. Kanyon bünyesinde çadır kurulacak alanlar, piknik alanları ve restoranlar da mevcuttur.

Dokuzoluk Kanyonu, bölgenin en ünlü turistik yerlerinden biridir ve Adana‘nın turizm açısından en cazip yerleri arasındadır. Kanyonun doğal güzellikleri, yürüyüş patikaları ve zengin bitki örtüsü, ziyaretçilerine unutulmaz bir doğa deneyimi sunmaktadır.

Dokuzoluk Kanyonu Kamp Alanı

Adana - Dokuzoluk Kanyonu

Dokuzoluk Kanyonu içinde kamp yapmak isteyenler için özel olarak ayrılmış kamp alanları bulunmaktadır. Kamp yapmak isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırması gerekmektedir. Bölgede kamp yapmak isteyenler için temel olanaklar mevcuttur, ayrıca restoranlar ve piknik alanları da vardır. Kamp alanları için giriş ücreti alınmaktadır.

Bölgede kamp yapmak isteyenlerin yanlarında doğa koşullarına uygun donanımları, çadır vb. ekipmanları getirmeleri önerilmektedir. Bölgenin havası sıcak ve nemli olduğundan, uygun kıyafet ve eşyalarla hazırlıklı olmak gerekmektedir.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Dokuzoluk Kanyonu’na gitmek için öncelikle Adana’nın Karaisalı ilçesine ulaşmak gerekmektedir. Karaisalı’ya otobüs, hava yolu veya araç kiralama yoluyla ulaşmak mümkündür.

Daha sonra, Karaisalı ilçe merkezinden kanyona ulaşmak için araç veya ticari taksiler kullanılabilir. Kanyonun tam konumu için navigasyon uygulamaları veya haritalar kullanılabilir.

Ayrıca, kanyonu işleten yerel işletmelerle iletişime geçerek transfer hizmetleri hakkında bilgi alınabilir.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.