Düden Şelalesi Gezi Rehberi | Nerede ve Giriş Ücreti (Detaylı)

Hakkında Bilgiler

Düden Şelalesi, Antalya şehir merkezine yaklaşık 12 km uzaklıktadır. Kaynağını Kepez Hidroelektrik Santralinden alır ve Düdenbaşı denilen noktada yer yüzüne çıkar. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça ilgi görüyor. Antalya’nın doğa harikası olan Düden şelalesi Aşağı düden ve Yukarı düden olarak iki kola ayrılmaktadır.

Düden Şelalesi

Aşağı düden ve yukarı düden olarak iki tane olsalar da ikisi de Düden Şelalesi olarak adlandırılır. Her iki şelalenin döküldüğü yer Akdeniz‘dir.

Yukarı Düden şelalesi ve aşağı düden şelalesi çok farklı yapılara sahiptir. Yukarı düden şelalesinin bulunduğu yerde piknik ve mesire alanı bulunuyor. Aşağı düden şelalesi denize dökülen yerde olduğundan oluşturduğu şelalenin hemen yanlarında fotoğraf çekebileceğiniz ve manzarayı seyretmek için yerler bulunuyor.

Düden Şelalesi

Az evvelde söylediğimiz gibi Akdeniz’e dökülen Düden şelalesi adını döküldüğü çaydan alıyor. Piknik olanağı yüzünden en çok ilgiyi yukarı düden şelalesi görüyor. Şelale yakınında görülmeye değecek dev oyukları olan mağara da bulunuyor.

Düden Şelalesi

Giriş Ücretleri (2021)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Yetişkin 5 TL

Büyüleyici güzelliğe sahip olan Düden şelalesi için talep edilen giriş ücreti gayet makuldür. Kepez Mesire Alanı içerisinde yer alan şelaleye giriş ücreti 5 TL‘dir. Hiç bir şelalede olmadığı gibi Düden Şelalesi içinde Müze Kart geçerli değildir.


Ziyaret Saatleri ve Günleri

Saat 08:00‘da ziyaretçiler için kapılarını aralayan Düden şelalesi mesire alanı için yaz saati uygulamasında kapanış saati 19:00‘dır. Kışın ise bu bir ya da bir buçuk saat kadar öne çekiliyor. Yılın her günü hizmete açık olup, bayram günleri öğlen 13:00‘e kadar kapalıdır.

 

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Düden Şelalesi Antalya merkezine 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler her yarım saatte bir kalkan 78 numaralı otobüse binerek düden şelalesine gidebilirler. Diğer belediye otobüsleri numaraları: VC30, CV17A, CV17, VL62, VC 30, VC69

Minibüsle gelmek isteyenler Antalya merkezden Varsak minibüslerine binebilirsiniz.

 #  Eğer yolunuz Antalya‘ya düşerse Antalya’da gezilecek yerler listemizi inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

  • Ela
    Ela - 10:00

    Ben bugün geleceğim bugün acikmisiniz ve giriş ücretleri biz ne kadar 2 yetişkin 10 ve 5 yaşında iki çocuk

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!