Dünyadaki Cennet: Maldivler

Genel Bilgiler

Tatil yapmak için onca ay çalıştınız ve Yaz ayında güzelce dinlenmek ve doyasıya tatilin keyfini çıkartmak istiyorsunuz. Peki Nereye gideceğinizi bilmiyorsunuz. Eğer birazcık birikiminiz var ve ” bir daha mı geleceğim dünyaya ” diyecek kadar sıkılmışsanız Maldivler tam da size göre.

Bu adalar topluluğunun bir diğer özelliği de, her adanın doğal bir lagün tarafından çevrelenmiş olması. Bu lagünler, adaları şiddetli rüzgardan ve dalgadan koruduğu gibi aynı zamanda da turkuaz sularıyla bir cennet görüntüsü sağlıyor. (2005 yılında meydana gelen deprem, 10 metre büyüklüğünde dev dalgaların oluşmasına yol açtı. Maldivler adaları da dev dalgalardan etkilenmişti…) Eğer denizle aranız iyiyse, Maldivler’de “deniz veya plaj villalarında (Water & Beach Bungalow) kalabilirsiniz.

Ayrıca Halkı Müslüman ve sempatiktir; içki kullanımı yalnız turistlere aittir. Girişte hava alanında ciddi bir alkol kontrolü yapılmakta ve dışarıdan getirdiğiniz içkilere dönüşünüzde geri verilmek üzere el konulmaktadır.

Maldivler-1 Maldivler-2 Maldivler-3 Maldivler-4 Maldivler-5 Maldivler-6 Maldivler-7 Maldivler-8 Maldivler-9 Maldivler-10 Maldivler-11 Maldivler-12 Maldivler-13

 • kenan sofoğlu
  kenan sofoğlu - 18:59

  hocam tatile maldivlere gitmeye kalksak sevgilimle kişi başına ne kadara patlar bilgi verebilir misiniz?

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 19:19

   Öncelikle Şunu söylemeliyim ki, Maldivler Dünyaca ünlü bir tatil şehri olduğu için biraz tuzludur. İnternet üzerinden uçak biletinizi uygun alabileceğiniz firmalardan temin edebilir kalacak yerinizi yine internetten Rezerve edebilirsiniz. Kaç gün kalacağınızı belirtmemişsiniz ama ben ortalamayı baz alırsam bir hafta üzerinden size bir hesaplama yapabilirim. Ama hatırlatmak istediğim ve önerdiğim kısım toplu olarak turlar hazırlanıp çift veya münferit olarak maldivlere tatile gidebiliyorsunuz ve bu daha uyguna geliyor. Ek: Ortalama 7-8 Bin tl Tek kişi

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!