Eber Gölü Tanıtımı | Hakkında Bilgi, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Eber Gölü Hakkında Bilgi

Eber Gölü Afyon’un Bolvadin kazası dahilinde, Akarçay vadisinde, Bolvadin kasabasının 8 km güneydoğusunda 104 km2 yüzölçümünde bir göl. 995 rakımlı olan bu göl, güneyde Sultan Dağları, kuzeybatısında, 2531 rakımlı Toprak Tepe ile çevrili, kuzeyde 2066 rakımlı Emir dağlarının güneyinde geniş bir saha ortasında bulunmaktadır.

Afyon-Konya demiryolu, Çay ve İsaklı istasyonları arasında sazlık ve kamışlık olan gölün, güney kenarından dolaşır. Yaz sonlarına doğru küçülür. Afyonkarahisar’dan gelen Akarçay ile beslenir. Sultan Dağlarından inen bazı küçük dereler de Eber Gölüne dökülür. Gölün fazla suları bir ayak vasıtası ile Akşehir Gölüne gider. Bu sebepten göl tuzlu değildir.

Eber Gölü Resimleri

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Eber Gölü Nerede Nasıl Gidilir ?

Eber gölü Afyonkarahisar ili Bodavin ilçesine yaklaşık 13 km uzaklıktadır.

Konum bilgileri için tıklayın.

 »  Eğer Yolunuz Afyonkarahisar’a düşmüşseniz ve hazır gelmişken  nereler gezebilirim diyorsanız, daha önceden yayınlamış olduğumuz Afyonkarahisar’da Gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

  • Canpolat Akçakaya
    Canpolat Akçakaya - 14:27

    MERHABA, BU ÜLKEDE HAK YOK SİYASİ RANT VAR OLDUĞU SÜRECE ADINI ALDIĞI EBER KASABASININ BAĞLI OLDUĞU İLÇE YOK SAYILIP RANT KAPISI OLAN BİR İLÇEYE BAĞLANABİLİYOR, BU İLÇENİN YABANCI ORTAKLI VE EN DİREK YABANCI FABRİKALARAIN ATIKLARIDA MADDİ RANT UĞRUNA GÖLE AKAN DEVELİ KANALINA BIRAKILABİLİYOR

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL