EKONOMİK UÇUŞLARI KAÇIRMAYIN!

Hakkında Bilgiler

Çalışma hayatı insanların tatil ihtiyacını ortaya çıkartabilmektedir. Stresten ve şehir yoğunluğundan uzaklaşmak isteyenler, tatil için kolları sıvamaktadır.

Tatile gitmek için en önemli adımlardan biri uçak biletidir. Uçak biletleri her zaman mevcut mudur? Ekonomik uçak bileti bulunabilir mi? Uçakla zamandan tasarruf yapabilir miyiz? Bunlar gibi onlarca soruyu yanıtlamadan hareket etmek doğru olmayabilir. Uçak biletlerini erkenden almak, ekonomik uçak bileti konusunda bize yardımcı olacaktır. Erken rezervasyonlar, biletlerin normal zamanda olan fiyatlarından daha uyguna gelmektedir. Artık birçok firma erkenden aldığınız bileti, gidememeniz durumunda açığa alabilme hakkı veriyor. Bu da biletinizi dilediğiniz zaman kullanabilme hakkı tanıyor sizlere. Aldığınız uçak biletini açığa aldığınızda ne olur? Tarih değiştirme durumunda, bir sonraki istediğiniz biletin fiyatının altındaysa aradaki farkı ödersiniz, lakin elinizdeki ilet alacağınız biletten daha yüksekse o zaman firma size aradaki farkı ödüyor. Bu sayede biletinizin yanma durumu ortadan kalkıyor.

BİLETE GÖRE BAGAJ AĞIRLIKLARI DEĞİŞİR Mİ?

Ekonomik uçak bileti, business ve first class olmak üzere üçe ayrılan uçak biletlerinde yolcuların bagaj ağırlıkları değişmektedir. Ekonomik uçak biletlerinde bu 15 kilogram olarak belirlenirken diğerlerinde 30 kilogram kayıtlı bagaj hakkı bulunmaktadır.

KARADENİZ TURLARI

Yeşilliğin ve mavinin buluştuğu Karadeniz bölgesinin 18 şehri bulunmaktadır. Artvin, Rize, Bayburt, Trabzon, Gümüşhane, Giresun, Ordu, Tokat, Amasya, Samsun, Sinop, Çorum, Kastamonu, Bartın, Karabük, Zonguldak, Düzce ve Bolu olmak üzere 18 yere sahiptir. En büyük yüz ölçümüne Kastamonu sahipken, en küçük yüz ölçümüne Bartın sahiptir. Karadeniz’in gezginler tarafından en çok sevilen illerinden biri olan Trabzon’a nasıl gideriz? Trabzon uçak bileti her zaman bulunur mu? Trabzon’a uygun fiyatlı uçak biletleri için ne yapmalıyız? Trabzon uçak bileti her gün bulunabilirken, uygun uçak bileti konusunda ise erken almanın faydası olacaktır. Haftalar öncesinden alınan biletler, çok daha uyguna gelmektedir.

TRABZON’DA GEZİLECEK YERLER

4000 bin yıllık tarihe sahip olan Trabzon şehri, içinde sayısız güzelliği barındırıyor. Kültürüyle dünyaya nam salan Trabzon, gidilmesi gereken şehirlerin başında gelir. Trabzon’a giden gezginler nereleri görmeli? Trabzon’da nereye gitmeli? Trabzon’da ne yemeli? Trabzon’un meşhur yemekleri nelerdir? Mutlaka tadılması gereken yiyecekler hangileri?

Trabzon’da Görülmesi Gereken Yerler:

Atatürk Köşkü, Trabzon Müzesi (Kostaki Konağı), Ayasofya Müzesi, Trabzon Kalesi, Tarihi Bakırcılar Çarşısı, Sümela Manastırı, Vazelon Manastırı, Hamsiköy, Çal Mağarası, Nayino Dağ Evi, Uzungöl, Karester Yaylası, Şahinkaya, Ortamahalle, Hıdırnebi Yaylası ve Kayabaş Tabiat Parkı doğal güzellikleri ye Trabzon şehrinde, bu yerlerin başında gelmektedir.

Trabzon lezzetleri nelerdir?

 1. Hamsi Çorbası
 2. Isırgan Çorbası
 3. Karalahana Çorbası
 4. Akçaabat Köftesi
 5. Peynirli Trabzon Pidesi
 6. Kuymak
 7. Kara Lahana Sarması
 8. Kefal Ekşilisi

Bunların yanında; palamut dolması, pazılı kaygana, hamsili pilav, hamsi tava, pırasa tavası, fasulye turşusu, guliya, tomara kızartması, gongoş sarması, hodan böreği, pepeçura, hamsiköy sütlacı, laz böreği, laz helvası, hurmalı tart, kukuca bu lezzetlerden bazılarıdır.

SİNOP’A YOLCULUK

Karadeniz’in orta bölgesinde bulunan Sinop, ülkemizde güzelliklerden biridir. Sinop’a gitmek isteyen gezginler uçak biletlerini tercih edebilirler. Sinop uçak bileti her zaman bulunabilir mi? Sinop’a bilet bulmakta zorluk çekeceğiniz bir durumun olmaması için erkenden bilet almanın faydası olacaktır. Bu sayede Sinop uçak bileti mevcut olup, gönül rahatlığıyla Sinop şehrine gidebilirsiniz.

Sinop’ta Gezilecek Yerler

 1. Ayancık
 2. Gerze
 3. Şahin Tepesi
 4. Boyabat
 5. Türkeli
 6. İnceburun Yarımadası
 7. Akliman
 8. Sinop Kalesi

Ayrıca; Hamsilos Koyu, Sinop Tarihi Cezaevi, Akgöl, Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Boyabat Kalesi, Sarı Kum Gölü, İnceburun Feneri, Sinop Aşıklar Caddesi, İnaltı Mağarası, Bektaşağa Göleti, Hamsios Tabiat Parkı, Çangal, Karakum Plajı, İstefan Kaya Mezarları, Buzluk Mağarası, Sinop Arkeoloji Müzesi, Pervane Medresesi, Boyabat Konakları, Korucuk Köyü ve Mobil Plajı gezilip görülebilecek yerlerden bazılarıdır.

Sinop Lezzetleri

Sinop’a gidildiğinde tadılması gereken yöresel lezzetler bulunmaktadır. Tatil severlerin Sinop’a gittiklerinde tattığı yiyecelerden bazıları şu şekildedir:

 1. Sinop Mantısı
 2. Mısır Çorbası
 3. Nokul
 4. Katlama
 5. İçli Tava
 6. Islama
 7. Sirkeli Pırasa
 8. Prenses bu lezzetlerden bazılarıdır.

Sinop’a gidildiğinde gezilmesi gereken yerlerin yanı sıra lezzetleri de bu şekilde sırlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.