Elmadağ Kayak Merkezi Rehberi | Nerede, Konaklama ve Detaylar

Hakkında Bilgiler

Ankara sınırları içerisinde bulunan Elmadağ Kayak Merkezi, kış mevsiminde sürekli kar yağışı alan ve kar kalınlığının 60 cm. ye kadar ulaştığı, karasal iklimin hüküm sürdüğü bir yerdir.

Elmadağ Kayak Merkezi Ankara ODTÜ, Hacettepe Üniversiteleri ve Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait üyeler tarafından kullanılmak ile birlikte sporculara açık vaziyettedir. Kompleks içerisinde, Hava Kuvvetlerine ait bir adet teleski tesisi ile kafeterya ve kar üstü aracı bulunmaktadır.

Pist Hakkında Bilgiler: Kayak parkuru 650 metre uzunluğunda olup kısa ve dik konumdadır. Bundan dolayı özellikle aksiyon sevenler için son derece ideal bir pisttir. Alanda ağaç bulunmamakla birlikte pist, kolay ve orta zorluk derecesi olarak ikiye ayrılmıştır.

Taşıma İmkanları: Elmadağ Kayak Merkezi’nde 300 ve 650 metre uzunluğa sahip iki adet teleski bulunmaktadır. Uzun olan teleskinin taşıma kapasitesi ise saatte 720 kişidir.

Ankara - elmadag kayak merkezi 01

Elmadağ Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?

Elmadağ Kayak Merkezine doğa yürüyüşleri için gidilecek ise, ziyaret zamanı olarak bahar ve yaz ayları tercih edilmelidir. Tesisler içerisinde bulunan kompleksler bahar ve yaz aylarında da ziyaretçilere hizmet vermektedir.

Kayak sporu ile ilgilenenler için Elmadağ kayak Merkezine gitme zamanı ise, kayak sezonu olarak da ifade edilen, Ocak ile Mart ayları arası olmalıdır. Kar yağışının hüküm sürdüğü bu zamanlarda sportif faaliyetlerde bulunmak, en uygun dönemler olarak görülmektedir.

Elmadağ kayak Merkezinde Konaklama (Oteller)

Elmadağ Kayak Merkezine gidenlerin konaklama ihtiyaçları, Ankara ODTÜ, Hacettepe Üniversiteleri ve Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait olan kayak evinde karşılanmaktadır. Ayrıca Turizm Bakanlığı’na ait olan Turban Otel ve özel şahıslara ait iki adette restoran yer almaktadır.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Elmadağ Kayak Merkezi, Ankara sınırları içerisinde bulunan Elmadağ’ın kuzey yamaç kesiminde yer almaktadır.

Ankara iline 18 km. uzaklıkta bulunan kayak merkezine, şehir merkezinden kalkan özel araçlar ya da üniversite araçları ile ulaşmak mümkündür.

  • Adres: Yakupabdal, Çankaya / Ankara
  • Konum bilgileri için tıklayın.

 »  Eğer yolunuz Ankara ve çevresine düşerse daha önce yayınladığımız Ankara’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilir. detaylara bakabilirsiniz.

 »  Türkiyedeki diğer kayak merkezlerine Kayak Merkezleri adlı kategorimize giderek göz atabilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.