Elmalı Müzesi Tanıtımı | Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Elmalı Müzesi Hakkında Kısa Bilgi

 »  Elmalı Müzesi 1941 yılında inşaa edilen eski hükümet konağı ve bahçesinin yeniden düzenlenmesi ile oluşturulan binada hizmet vermektedir.

 »  2400 m2 kapalı alandan oluşan Elmalı Müzesi’nde 8 adet teşhir salonu bulunmaktadır.

 »  Müzede Karataş-Semayük, Hacımusalar Höyük, Karaçakır kazıları, Karaburun I, Kızılbel ve Bayındır tümülüs kazıları, Arykanda kazıları eserleri sergilenmektedir.

Yüzyılın Definesi Elmalı Sikkeleri

 »  1984 yılında Antalya İlinin Elmalı İlçesinin Bayındır Köyünde kaçak kazı yapanlar yaklaşık 1900 adet gümüş sikkeden oluşan büyük bir define buldular. Bulunan sikkelerin Sikke Bilimi açısında öneminden dolayı “Yüzyılın Definesi” olarak lanse edilmiştir.

 »  Hazine yurt dışına kaçırıldıktan sonra Türk Hükümetlerinin uzun uğraşları sonucunda bölüm bölüm toplam 1679 adet sikke yurda geri getirilmiştir.

Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri

Elmalı Müzesi Ziyaret Saatleri ve Giriş ücreti

Elmalı Müzesi Pazartesi günleri hariç haftanın altı günü ziyaretçiye açıktır. Yaz döneminde 08:30 – 18:30 saatleri arasında hizmet veren Elmalı Müzesi, kış aylarında 16:00 gibi kapılarını kapatıyor.

Elmalı Müzesi girişleri ücretsizdir.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Elmalı Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

  • Adres: Eski Hükümet Konağı İplik Pazarı Mah. Hükümet Cad. Elmalı / ANTALYA
  • Konum bilgileri için tıklayın.
  • Telefon: +90 (242) 618 44 42
  • E-Mail: antalyaelmalimuzesi@kulturturizm.gov.tr

 »  Eğer yolunuz Antalya ve çevresine düşerse daha önceden hazırlamış olduğumuz Antalya’da gezilecek yerler listemize göz batabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL