Esentepe Kayak Merkezi, Bolu | Nerede, Pistleri ve Tüm Detaylar

Hakkında Bilgiler

Bolu – Gerede ilçesinin arka kısmında yer alan ve çam ormanları ile kaplı vaziyette bulunan bir alandır.  En ilgi çekici özelliği ise, bilindiği kadarı ile dünyada ana yolu en yakın mesafede olan, tek kayak merkezi olmasıdır.

Esentepe Kayak Merkezi Pistleri

Esentepe Kayak Merkezinde, uluslar arası kayak federasyonu (FIS) tarafından onaylanmış olan 1,5 km ve 5 km.lik iki adet mukavemet pisti bulunmaktadır. Özellik ile kayak sporuna yeni başlayanlar, kayaklı koşu yapanlar için Esentepe tercih edilen yerler arasında bulunmaktadır.

Pistlerin zorluk dereceleri, normal zorluk derecesinde yer almaktadır. Bu neden ile spora yeni başlayanlar ile gençler ve çocukların güvenli bir şekilde kayak yapmasına imkan sağlamaktadır. Arkut dağı olarak bilinen bölgede yer alan pistlerde, kış sporlarının haricinde, yaz sezonunda çim kayağı yapmakta mümkündür.

Esentepe Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir?

esentepe-kayak-merkezi

Esentepe Kayak Merkezinde, kayak sporu ile ilgilenmek için gidilebilecek en uygun dönem, Aralık ile Mart ayları arasıdır. Bahsedilen Aralık ile Mart ayları arasında, bölgede görülen yoğun kar yağışı pistlerin tercih edilmesinde önemli bir yer tutmaktadır.

Ayrıca, kayak sporu harici zaman dilimlerinde, doğa yürüyüşü veya piknik amacı ile yapılacak ziyaretler için yılın geri kalan mevsimleri uygun zamanlar olarak değerlendirilmektedir. Yazın sıcağında serinlemek ve müthiş doğa ile buluşmak arzusunda olanlar, bahse konu dönemlerde Esentepe Kayak Merkezine gidebilirler.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Esentepe Kayak Merkezi Bolu ilinde bulunmaktadır. Bolu Ankara karayolunun üzerinde yer alan Gerede ilçesinin, arka kısmında bulunan çam ormanları bölgesinde yer almaktadır.

Esentepe Kayak Merkezine, Bolu Ankara karayolu üzerinden ya da eski Ankara İstanbul karayolu üzerinden, otobüsler veya özel araçlar ile ulaşmak mümkündür.

Esentepe Kayak Merkezi İletişim Bilgileri
Adres: Kitirler Mahallesi. Esentepe Mevkii  Gerede / Bolu
Telefon: (0374) 311 40 80


 #  Eğer Yolunuz Bir Gün Bolu’ya düşerse hazırladığımız Bolu gezilecek yerler adlı konumuzu incelemenizi öneririz. Ayrıca Bolu’da bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi ve Türkiye’de bulundan diğer tüm Kayak Merkezleri hakkında bilgi almak isterseniz bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!