Estergon Kalesi Gezi Rehberi | Nerede, Tarihi ve Tüm Detaylar

Hakkında Bilgiler

Ankara gezisine çıkacaklar için öncelikli rotalardan birisi olan Estergon Kalesi, Keçiören Belediyesi sınırları içinde bulunmaktadır. 29 Mayıs 2005 yılında hizmete sunulan Estergon Kalesi’nin içinde müze ile Türk tarihinin kültürünü yansıtan eserler sergilenmektedir.

Türk tarihi için büyük bir öneme sahip olan ve Tuna Nehri kıyısında bulunan tarihi Estergon Kalesi’nden adını alan kale, Etnografya Müzesi ve Asya Bahçeleriyle geçmişten günümüze Türk tarih ve kültürünü yansıtan önemli mekanlardan birisi olmuştur. Kalede; dükkan katı, Ören Köşk Katı, seyir terası gibi bölümlerle ziyaretçilerini karşılamaktadır.

Estergon Kalesi Ziyaret Saatleri

Estergon Kalesi’ni her gün saat 10.00 – 22.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ankara Keçiören Belediyesi sınırları içinde bulunan Estergon Kalesi’ne toplu taşıma araçlarıyla ya da şahsi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hareket noktasını Kızılay Meydanı olarak düşünecek olursak, kaleye ortalama uzaklık 10 km’dir.

Şahsi aracıyla gitmek isteyenler Tandoğan istikametine doğru sırasıyla; Gazi Mustafa Kemal Bulvarı – Kazım Karabekir Caddesi – Hipodrom Caddesi – Fatih Caddesi – Zileliler Sokak istikametini kullanabilirler. Kulağa biraz karışık gibi gelse de Kızılay’dan ortalama 10 – 15 dk içinde Estergon Kalesi’ne ulaşmış olursunuz.

Toplu taşıma araçlarıyla gitmek isteyenler Keçiören semtine giden ve Fatih Caddesi’nden geçen araçları kullanabilir.

  • Adres: Fatih Caddesi, 06280 Keçiören/ANKARA
  • Telefon: 0312 361 10 65
  • Konum bilgileri için tıklayın.

Eğer Yolunu bir gün Ankara’ya düşerse ve nereleri gezebilirim diyorsanız, size rehber olacak olan Ankara’da Gezilecek Yerler Adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!