Etkili Instagram Kullanma Rehberi

Hakkında Bilgiler

Sosyal medyanın parlayan bir yıldızına dönüşen Instagram artık şirketlerin, markaların, işletmelerin de en sık kullandığı sosyal medya aracı haline geldi. Instagram hesabını etkin bir şekilde kullananlar en azından takipçi sayısını arttırmayı başarıyor. En azından diyoruz çünkü ticari açıdan düşündüğünüzde getirileri çok daha büyük oluyor. Bu nedenle sizlere birkaç tüyo aktarmak isteriz. Instagram hesabınızı nasıl daha etkin şekilde kullanabileceğinizi öğrenmeye hazır mısınız?

Fotoğraf Seçimi Çok Önemli!

Öncelikle bu platformun fotoğraf paylaşımı üzerinde dizayn edildiğini unutmamak gerekiyor. Haliyle etkin bir kullanımın ön koşulu da fotoğraf seçiminizdir. Takipçilerinize her daim güzel içerikler sunmanız gerekir. Her yerde görülebilecek vasat fotoğraflar paylaşmak yerine hiç paylaşım yapmamanız çok daha doğru bir seçim olacak. İşte fotoğraf seçimi bu kadar önemli! Tweet içeriklerinin, Snapchat görsellerinin ve telefonunuz ile yakaladığınız ekran görüntülerinin bu platforma uygun olmadığı tüyosunu da verelim. Özgün ve çok daha profesyonel fotoğraflar paylaşmanız gerekiyor.

Filtre Uygulamalarını Kullanın!

Elbette paylaştığınız fotoğrafta filtre olması herkesin farkına varacağı bir husus. Ancak filtre uygulamalarını kullanmanızda hiçbir sakınca olmadığı gibi aynı zamanda kullanmanızın büyük faydası var! Filtreler ile sıkıcı bir kare çok eğlenceli ve şık bir fotoğrafa dönüşebilir. Bunun için boş zamanlarınızda filtre uygulamalarını kurcalayın ve bu konuya daha fazla hakim olun. Paylaştığınız fotoğraflara filtre uygulaması yaparken çok daha güzel seçimler yapabilirsiniz. Ayrıca renk kullanımı konusunda da daha başarılı seçimler yapmaya özen gösterin.

Fotoğraflarınızın Çalınmasını Önleyin!

Bin bir emekle hazırlayıp paylaştığınız fotoğraflarınızın birileri tarafından çalınmasını ve kendi fotoğrafı gibi paylaşılmasını istemiyorsanız önlem alın. Nasıl mı? Elbette fotoğrafınıza küçük bir imza bırakarak! Bu sayede başkalarının hazırladığınız fotoğraf ve videoları çalmasını da önlemiş olacaksınız.

Etiket Kullanımını Abartmayın!

Instagram ortamında en sık yapılan hatalardan biri de paylaşımlarda yarınlar yokmuşçasına etiket kullanmaktır. Etiket yani hashtag kullanımı ne kadar önemliyse bu durumu abartmamak da bir o kadar önem taşıyor. Doğru etiketleri kullanmaya özen göstermeniz de yine önemli hususlar arasında yer alıyor. En çok kullanılan ya da aranan etiketleri seçin ve çok fazla abartıya kaçmayın. Bu arada etiket seçimini takipçilerinize yönelik olarak yapmanız da önemli!

Düzenli Paylaşım Yapmak!

Sıkıldığında hesabınızı kullanmanız, kimi zaman hiç paylaşım yapmamanız pek akılcı bir tercih değil. Düzenli olarak paylaşım yapmanız gerektiğinin altını çizelim. Hiç kimse bir haftada 20 paylaşım yapan ancak sonraki 20 hafta boyunca hiç paylaşım yapmayan birini takip etmek istemez. Ayrıca paylaşımlarınızda seçici olmanızı da tavsiye ederiz. Aklınıza gelen her kareyi paylaşmak yerine bir kalite gözetmeye ve bu kaliteyi de korumaya özen gösterin.

Takipçilerinizle Etkileşimde Olun!

Takipçilerinizin paylaşımlarını beğenin, yorum yapın. Nasıl ki sizin arzunuz bu ise takipçilerinizin de bu beklentisi olduğunu unutmayın. Etkileşimde olmanız takipçi sayınızı da arttırır.

Kaynak: https://crovu.co/instagram-takipci-satin-al/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!