Folklorik Yörük Parkı | Giriş Ücreti, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Folklorik Yörük Parkı Hakkında Bilgiler

 »  Antalya’nın Kemer İlçesinde bulunan Folklorik Yörük Parkı 1982 yılında Özel Turizm Belgeli bir tesis olarak kurulmuştur.

 »  Yörük Parkı tamamen Devlet Ormanı ve Milli Park statüsündeki yarımada Küçükburun üzerinde kuruludur. Yat Limanı yanında yer alan bu alanda temalı park ve yaşayan açık hava folklor müzesi işlevi ve konsepti ile hizmet vermektedir.

 »  Tesise gelenler dilerlerse bu doğal ve otantik ortamı tamamlayan yiyecek ve içeceklerden tadabilirler. Ayrıca geleneksel ve folklorik müzik dinleyebilirler.

 »  Sahanın devamında geleneksel ürünlerle süslü, doğal bitki örtüsü ile desteklenmiş olan ve yeniden oluşturulan 25 yıllık bir orman parçasında, bilimsel kriterlerde korunan bu alanda panoramik parkurdan yürüyüş yapılabilmektedir.

Yörük parkı içerisinde mini kafe bulunmakta. Eğer acıktıysanız bir şeyler atıştırabilir veya serinlemek için içecek içebilirsiniz. Fiyatlar bu gibi yerlere nazaran orta düzeyde olup, girişte ödediğiniz ücreti de hesap öderken düşüyorlar.

Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri
Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam bilet 3 TL

Folklorik Yörük Parkı Giriş Ücreti?

Folklorik Yörük Parkı Giriş Ücreti 3 TL‘dir. Eğer içeriden alışveriş yaparsanız 3 TL indiriminiz oluyor.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Folklorik Yörük Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Folklorik Yörük Parkı / Kemer / Antalya
Telefon: +90 242 814 17 77
E-Posta: bilgi@yorukparki.com.tr – info@yorukparki.com.tr

Kemer Merkezinden sahile yaklaştığınızda tabelalar sizi çok rahat Folklorik Yörük Parkına ulaştıracaktır.

 »  Eğer yolunuz Antalya ve çevresine düşerse daha önceden hazırlamış olduğumuz Antalya’da gezilecek yerler listemize gözatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL