Gökbük Kanyonu Tanıtımı | Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Antalya’ya yaklaşık 150 kilometre uzaklıkta olan Gökbük Kanyonu, ortalama 5 kilometre uzunluğunda olup 295 metre derinliğine kadar ulaşabiliyor. Kanyon ismini bulunduğu köyden alıyor.

Gökbük Kanyonu, Finike
Gökbük Kanyonu, foto kaynak: mursidindemircan.com

Çok az kişi tarafından bilinen ve keşfedilmeyi bekleyen Gökbük Kanyonunda, nesli tükenmeye yakın canlılar ve endemik bitki türleri yaşar. Adrenalin tutkunlarının kanyonda trekkingkano, Kamp gibi doğa sporlarının yanında yamaç paraşütleri yaptıklarını da görebilirsiniz.

İsmini bulunduğu köyden alan Gökbük kanyonu, her ne kadar yavaş keşfedilse de bölgede bulunan esnaflar turistlerin genel ihtiyaçlarını karşılaması açısından ufak tefek dükkanlar açmaya başlamış bile.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Gökbük Kanyonu Nerede / Nasıl Gidilir?

Antalya’ya yaklaşık 150 km uzaklıkta, Finike’nin merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Gökbük köyünde bulunur. Bölgeye ulaşımı şahsi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eğer yolunu bir gün Antalya‘ya düşerse ve nereleri gezebilirim diyorsanız, size rehber olacak olan Antalya’da Gezip Görülecek Yerler Adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

  • mustafa kısıklı
    mustafa kısıklı - 23:00

    güzel demişsiniz ama öyle ahım şahım bi yer değil.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL