Göksu Parkı Rehberi | Nerede, Nasıl Gidilir ve Giriş Ücretleri

Hakkında Bilgiler

Ankaralılara doğayla iç içe zaman geçirme fırsatı sunan yerler arasında Göksu Parkı. 2003 yılında belediyenin gerçekleştirdiği projelerden biri. Sadece 3 aylık bir süre zarfında tamamlanan projesiyle Ankara’yı yeşil ve maviyle buluşturmayı başarmış Göksu Parkı.

Ailecek vakit geçirebileceğiniz piknik alanları, balık tutmaya elverişli ortam ve çeşitli spor faaliyetleri için sunduğu olanaklarla Ankara gezilecek yerler listesine ekleniyor. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve Göksu Parkı için hazırladığımız gezi yazımıza başlayalım.

Göksü Parkı nerede, nasıl gidilir, piknik alanları, spor olanakları ve daha fazlası bu yazımızda…

Göksu Park Ankara
Göksu Park, Ankara

Yaklaşık 500.000 m2’lik yüzölçümüyle geniş bir araziye sahip Ankara’nın meşhur Göksu Parkı. Park içerisinde ailenizle veya sevdiklerinizle birlikte piknik yapabileceğiniz alanlar bulunuyor. Özellikle mangal yapmayı seviyorsanız hazır barbekülerle size bu olanakta sunuluyor. Göl çevresinde bulunan çardaklar ve barbekülerle eşsiz manzaraya karşı keyif verici sohbetler sizleri bekliyor.

Göksu Parkı’nda açıldığı günden bu yana yeşillendirme çalışmaları her zaman devam etmiş. Bu nedenle zengin bir bitki örtüsüne sahip. Park içerisinde bulunan yürüyüş ve koşu yolları yeşillikle iç içe spor keyfini de misafirlerine sunuyor.

Park içerisinde bulunan göletse ayrı bir güzellik sunuyor. Doğal görüntüsünü pekiştirmek amacıyla sazlıklar eklenen gölette yüzer iskeleler bulunan. 9 adet olan bu yüzey iskelelerde balık tutabiliyorsunuz. Hafta sonu çocukları için keyifli aktivite arayan ebeveynler için birebir fırsat.

Çocuklarıyla beraber gelen ziyaretçiler için diğer bir avantajsa parkta bulunan çok sayıda çocuk oyun alanı. Ayrıca park içinde bir de lunapark bulunuyor. Lunaparkın olduğu yere kurulmuş olan dağ kızağıysa Göksu Parkı’nı popüler kılan diğer bir unsur. Neredeyse bütün Ankaralılar dağ kızağı için parka akın ediyor.

Göksu Park Ankara
Göksu Park, Ankara

Göksu Parkı’nda bulunan restoran ve kafelerse gelen ziyaretçilerine Ankara’nın yöresel lezzetlerini sunuyor. Mangal yakmakla uğraşmak istemiyorsanız sizin bir alternatif olabilir. Ayrıca şehir dışından ziyarete geldiyseniz Ankara’nın yöresel lezzetlerinden tatmadan gitmeyin deriz.

Park içerisinde ek olarak spor tesisleri ve sinema salonları da bulunuyor. Dilerseniz bu sosyal tesislerden de yararlanabilirsiniz. Ayrıca araçla parka gelmek istiyorsanız otopark sıkıntısı da yaşamayacağınızı söylemek isteriz. Zira parkta oldukça geniş birde otopark bulunuyor.

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Otopark Ücreti 9 TL

Göksu Parkı’na giriş için ziyaretçilerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ancak aracınızı otoparka bırakacaksanız 7 – 9 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor.


Ziyaret Saatleri

Park her gün hizmet veriyor. Sabah 07.00 ile gece 00.00 arası parkı ziyaret edebiliyorsunuz.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Göksu Parkı Eryaman’da bulunuyor. Metro ve otobüsle ulaşım oldukça rahat. Kızılay Meydanı’ndan Göksu Parkı’na giden metro ve otobüslerden herhangi birine binebilirsiniz.

Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir yolculuğun ardından parka ulaşabilirsiniz. Özel aracınızla gidecekseniz de İstanbul-Ankara yol güzergahında bulunan Eryaman kavşağına dönüş yaparak 20 dakika gibi bir sürede varabilirsiniz.

  • Konum bilgileri için tıklayın.
  • Adres: Göksu, Göksu Parkı, Etimesgut / Ankara

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.