Güvenli Seyahat İçin Bilmeniz Gerekenler

Hakkında Bilgiler

Seyahat etmek, tatile çıkmak belki de dünyanın en güzel şeyi. Buna rağmen, seyahatiniz sırasında kendinizi daha da güvende hissedebilmek adına bilmeniz gereken birtakım ipuçları var. İşte detaylar:

Doğal-Taş-Ev-Yazlık-1

  1. İlk Adım: Evinizin Güvenliği

Evinizin güvende olduğunu bilmeniz, seyahat sırasında zihninizin rahat olması adına ilk adımdır. Bunun için bir tanıdığınızdan evinize uğrayarak ara sıra camları açmasını, perdeleri çekmesini isteyebilirsiniz. Bununla beraber, posta kutunuza gelenleri de bir arkadaşınızın almasını sağlayabilirsiniz.

LZ1146-3

  1. Adım : Valizinize Dikkat Edin

Valiziniz, seyahat sırasında kolaylıkla kaybolabilir. Bu gibi durumlarda, valizinizin bir başkası tarafından karıştırılarak alınmasının önüne geçmek için, valizinizi kişiselleştirin. Bunun için etiketler kullanabileceğiniz gibi, ilgi çekici bir valiz rengi de tercih edebilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra, isminizi ve telefon numaranızı da valizinize de eklerseniz, olası bir kaybolma durumunda, kişilerin size ulaşmasını hızlandırabilirsiniz.

reklam-izleyerek-para-kazanin-1

  1. Adım: Paranızı Bölüştürün

Tüm paranızı sadece cüzdanınızda ya da sadece valizinizde taşımak, kaybolma ya da çalınma gibi durumlarda, parasız kalmanıza vesile olur. Bunun için paranızı bölüştürmek en doğru yöntem olacaktır. Öyle ki, paranızın yarısını cüzdanınıza yarısını valizinize aktarabilirsiniz.

wallet_PNG7515

  1. Adım: RFID Engelleyici Cüzdan Kullanın

Teknolojinin gelişmesi, bilişim suçlarını da beraberinde getirdi. Temassız kartlar ve bunlar için üretilen temassız post cihazları ile, art niyetli kişilerin, kişisel bilgilerinize ulaşması kolaylaştı. Bunun için kendi önleminizi de alabilmeniz mümkün hale gelmektedir. Öyle ki, RFID engelleyici cüzdanlar ile, kötü niyetli kişilerin kişisel bilgilerinizi edinmesini engelleyebilmeniz mümkündür. Söz konusu cüzdanlar, içerisinde bulunmakta olan metal tabaka ile RFID frekanslarını engelleyebilmektedir.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!