Güvercinada Kalesi Gezi Rehberi | Nerede, Tarihi ve Detaylar

Hakkında Bilgiler

Kıyıda bulunan turizm kentlerinin hemen hepsinde geçmiş uygarlıklardan kalan tarihi kaleler bulunmaktadır. Bu kentleri ziyaret edenlerin ilgisini çeken ilk yapılar kaleler olmakta, her zaman da bu tür yerler cazibe merkezi haline gelmektedirler.

Bu kalelerin hepsi gelen ziyaretçilerini tarihe yolculuğa çıkararak, geçmiş uygarlıkların izlerini ve kültürlerini günümüz insanlarına aktarmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Bodrum Kalesi‘dir.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Aydın otoyolu üzerinden Torbalı-Selçuk istikametin de yaklaşık 1.5 saatte Kuşadası’na varma imkanınız var. Kuşadası’na geldikten sonra şehir içi dolmuşlar sizi rahatlıkla istediğiniz yere ulaştırır. Araçla buraya ulaşmak istiyorsanız, Kuşadası merkezden Kenan Arıkan sokak üzerinden devam etmeniz gerekir.

Bu yolda ilerledikten sonra Atatürk bulvarına doğru ilerleyin. Bulvardan sonra sağa dönerek ilerleyin ve tekrar Güvercinada istikametinde sağa dönün. Yaklaşık 5 dakika sonra karşınıza Güvercinda kalesi çıkacaktır.

  • Adres: Hacıfeyzullah, Kuşadası / Aydın
  • Konum bilgileri için tıklayın.

Eğer yolunuz aydına düşerse daha önce hazırlamış olduğumuz, Aydın’da gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.