Hamur Kümbeti Nerede, Nasıl Gidilir, Hakkında Bilgi

Genel Bilgiler

Hamur Kümbeti Hakkında Kısa Bilgi

Hamur Kümbeti Mimari Görünüm açısından en ilginç türbelerden birisidir. Kimler tarafından yapıldığı tam olarak belli olmayan yapıt mezarlıkların tam ortasındadır. Türbenin yapılış tarihi kapı üzerinde yazılmış olsa da sonradan tahrip edildiği için okunamamaktadır. Fakat rakamların İzlerine bakıldığında Yapılış tarihi Arapça harflerle 1227 yazdığı az çok belli olmaktadır. Miladi olarak bu tarih 1813 tarihine denk gelmektedir.


Türbenin Sade bir görünümü vardır. Yapım taşlarının İshak paşa Sarayı ile aynı olduğu gözlenmektedir.

Hamur Kümbeti  Resimleri

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Hamur Kümbeti Nerede, Nasıl Gidilir? 

Hamur Kümbeti adını bulunduğu ilçeden almaktadır. Ağrı’nın hamur ilçesine ulaştığınızda 15 dakikalık bir yolculukla ulaşmanız mümkündür.

Eğer Yolunuz Ağrı ve yakınlarına düşmüşse Nereleri gezeceğinizi Ağrı’da gezilecek yerler adlı konumuzu inceleyerek kendinize rehber edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL