İnstagram Şikayet Konusu Nedir?

Hakkında Bilgiler

Sosyal medya platformlarının kullanım oranlarının artmasıyla birlikte şikayet konuları da artmaya başladı. Milyonlarca kişinin iletişim halinde olduğu platformlardan birisi olan Instagram hem halk tarafından hem de ünlüler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor.

İnstagram’da Şikayet Nasıl Yapılır

İnstagram’da bir fotoğrafı, videoyu veya profili şikayet etmek oldukça kolaydır. Bunun için fotoğraf, video veya profilin hemen sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıkladıktan sonra “Şikayet Et” butonunu kullanarak bildirimde bulunabilirsiniz. https://www.merakligencler.net/instagramda-kac-kisi-sikayet-ederse-hesap-kapanir/ instagram şikayet ettikten sonra şikayetiniz oluşturuldu tarzında bir uyarı mesajı görünecektir.

Şikayetin Ardından Hemen İşlem Yapılıyor Mu?

Instagram bir gönderiye ait şikayetlerde sıklık yüzdesine bakmaktadır. Örnek verecek olursak 100 kişinin gördüğü bir şikayeti sadece 1 kişi şikayet ediyorsa bununla ilgili herhangi bir işlem yapılmayabilir. Şikayet edilen her konu hakkında işlem yapılması, milyarlarca içeriğin bulunduğu bir platformda imkansızdır diyebiliriz.
Sıklık yüzdesi arttıkça gönderinin incelenme süresi de kısalmaktadır. Bu yüzden şiddet içeren öğeler vs. daha fazla şikayet alacağı için gönderinin de incelenme süresi kısalacak ve gönderi hakkında işlem de yapılacaktır.

Bir Kullanıcıyı Şikayet Etmek

Instagram üzerinde sadece fotoğraf, video gibi gönderileri şikayet etmenin yanı sıra bir profili de şikayet edebiliyorsunuz. Özellikle müstehcen gönderiler paylaşan, halkı zorbalığa iten paylaşımlarda bulunan profiller yakından takip edilmektedir. Bunun için şikayet etmek istediğiniz profile girdikten sonra “Şikayet Et” butonunu kullanabilirsiniz.

Profil Şikayetleri Nasıl Sonuçlanır?

Profil şikayetleri sonrası Instagram üzerinde kullanıcının paylaşmış olduğu tüm gönderiler inceleme altına alınır. Eğer şikayet konusu https://www.merakligencler.net/ instagram şikayet yönetimi tarafından da haklı bulunursa profil kapatma cezası uygulanır. Bu kişi artık bu hesapla giriş yapamaz. Suç teşkil eden davranışlar da bulunuyorsa bu durum adli makamlara da sevk edilir. Kapatılan hesabın geçmiş arşivi polis tarafından istendiği takdirde ilgili yetkililerce paylaşılır. Şikayet eden kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri de şikayet edilen bir gönderi veya profil hakkında yönetimin hızlı bir aksiyon alıp almadığıdır. Bu durumda şikayet yüzdesine bakılmaktadır. Belli bir eşiğin üzerine çıkan şikayetlerde daha hızlı bir şekilde karar alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!