İstanbul İlçeleri

» Adalar
» Arnavutköy
» Ataşehir
» Avcılar
» Bağcılar
» Bahçeliever
» Bakırköy
» Başakşehir
» Bayrampaşa
» Beşiktaş
» Beykoz
» Beylikdüzü
» Beyoğlu
» Büyükçekmece
» Çatalca
» Çekmeköy
» Esenler
» Esenyurt
» Eyüp
» Fatih
» Gaziosmpaşa
» Güngören
» Kadıköy
» Kağıthane
» Kartal
» Küçükçekmece
» Maltepe
» Pendik
» Sarıyer
» Sancaktepe
» Silivri
» Sultanbeyli
» Sultangazi
» Şile
» Şişli
» Tuzla
» Ümraniye
» Üsküdar
» Zeytinburnu

İstanbul Hakkında Kısa Bilgiler

Ülke: Türkiye
İstanbul Plaka Kodu: 34
İstanbul Posta Kodu:
İstanbul Nüfusu: 15 Milyon (2018 verilerine göre)
İstanbul Yüz Ölçümü: 1.539 km²
Rakım: 100,00 m
Telefon Kodu: (0212- Avrupa / 0216 Anadolu)
İstanbul İklimi: Ilıman iklim
Kaç Günde Gezilir: 5-6 gün
Konum: Boylam: 41,034244 Enlem: 28,979155

Hava durumu

Istanbul
az bulutlu
25.9 ° C
27.2 °
25 °
61 %
7.7kmh
20 %
Cts
24 °
Paz
27 °
Pts
28 °
Sal
27 °
Çar
27 °

İstanbul Tarihi

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık nüfusuna sahip ve ekonomik açıdan en önemli şehirlerimizden biridir. İstanbul’un tarih boyunca birçok dinden, dilden, ırktan insanlara yurt olmuştur. Tarih olarak İstanbul beşe ayrılır.

BunlarTarih öncesi dönemi, Byzantion dönemi,  Konstantinopolis dönemi, Konstantiniyye dönemi ve İstanbul dönemi.

İstanbul’un yerleşim tarihi 300 bin, kentsel tarihi yaklaşık 3 bin, başkentlik tarihi 1600 yıla kadar uzanır. Bu süreçte farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmasından dolayı oldukça zengin bir kültürel yapıya sahiptir.

 #  Asya ve Avrupa kıtalarına köprü görevi gören İstanbul, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. Şehrin Avrupa Kıtasındaki bölümüne Avrupa Yakası ya da Rumeli Yakası denir. Asya Kıtası bölümüne ise Anadolu Yakası adı verilmiştir. Tarihte İstanbul’u fetheden her devlet şehrin çevresini güçlü surlarla çevrelemiştir. 1453 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun padişahı Fatih Sultan Mehmet ile Türklerin eline geçen İstanbul, o dönemden bugüne kadar 4 kez genişlemiştir.

İstanbul Nerede ve Nasıl Gidilir?


İstanbul Konum
İstanbul Karadeniz ile Akdeniz‘i birleştiren bir boğaza sahiptir. Aynı zamanda Asya ile Avrupa‘yı da içerisine alır. İstanbul’a ülkemizdeki her şehirden ulaşım mümkün. Karayolu, Deniz yolu, Havayolu ve Demiryolu ile ulaşabilirsiniz.

 #  Toplamda iki adet Havalimanı bulunan istanbul’un, 3. havalimanı çalışmaları çoktan başlamış hatta bitmek üzeredir. Deniz yolu ile ulaşmak isteyenler içince Bursa’dan feribotlar ve deniz otobüsü ile İstanbul’a ulaşmanız mümkün.

Eğer kendi aracınızla gelecekseniz, karayolu ile ulaşım için bazı yol bilgilerimiz şöyle:

 • Ankara – İstanbul arası yaklaşık 450 kilometre ve 5 saat 40 dakika sürmektedir.
 • İzmir – İstanbul arası yaklaşık 565 kilometre ve 8 saat 15 dakika sürmektedir.
 • Adana – İstanbul arası yaklaşık 930 kilometre ve 11 saat 10 dakika sürmektedir.
 • Bursa – İstanbul arası yaklaşık 240 kilometre ve 4 saat sürmektedir.
 • Kocaeli – İstanbul arası yaklaşık 125 kilometre ve 2 saat 10 dakika sürmektedir.
 • Eskişehir – İstanbul arası yaklaşık 325 kilometre 3 saat 40 dakika sürmektedir.

İstanbul'a Ne Zaman Gidilir?

İstanbul ziyaretçilerine her mevsim ayrı bir güzellik sunmaktadır. Gezmek için en ideal aylar İlkbahar ve Yaz aylarıdır. Yinede kışın bembeyaz karlar altında kalmış sokaklar, Noel şehirlerini aratmayacak güzelliktedir. İstanbul’da ilkbaharda zaman zaman yağış görünebiliyor ama çoğunlukla hava güneşli ve ılık seyrediyor.

İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul’da gezilecek yerler başlıca yerler?

 • İstanbul’daki önemli camiler ve tarihi yapılar
 • İstanbul’daki önemli müze ve sanat galerileri
 • İstanbul’da parklar ve mesire yerleri
 • İstanbul’da piknik alanları
 • İstanbul’da gezilecek yerler listesi için tıklayınız.

Tarihi yapılar & Camiler

Ayasofya Müzesi
Ayasofya

Tarihi Yarımada’nın en görkemli yapısı sayılan Ayasofya, Osmanlı’nın kudretli zamanlarında alınan önemli kararlara şahitlik eden Topkapı Sarayı, imparatorluğun son dönemlerine ait Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayları mimarilerinin yanı sıra barındırdıkları zenginliklerle kentin ne kadar zengin bir geçmişe sahip olduğunun kanıtı niteliğindeler. Ardın sıra bunlara Kapalı çarşı ve Mısır çarşısı, Yerebatan sarnıcı, Galata kulesi, Kız kulesi, Rumeli hisarı, Anadolu hisarı gibi eklemeler yapabiliriz.

Osmanlı’nın mimari açıdan ne kadar gelişmiş olduğunu anlamak için görkemli camilerimizi incelemeniz yeterlidir. Sultanahmet Camii başta olmak üzere diğer camileri şöyle sıralayabiliriz; Eyüp Sultan Camii, Süleymaniye Camii, Ortaköy Camii, Fatih Camii, Rüstem Paşa Camii, Mihrimah Sultan Camii, Beyazıt Camii ve Yeni Camii.


Müze ve Sanat Galerileri

Panorama 1453 Tarih Müzesi
Panorama 1453 Tarih Müzesi

Tarih ve mimari meraklıları dışında sanata meraklı bireyler için de İstanbul’da ziyaret edilebilecek pek çok mekân bulunuyor. Sanata ve kültüre meraklıysanız Sakıp Sabancı Müzesi, Panorama 1453 Tarih MüzesiTürk İslam Eserleri MüzesiTÜRVAK Sinema ve Televizyon MüzesiMiniatürk Türkiye Parkı Müzesi, İstanbul Deniz Müzesi, Madame Tussauds Bal Mumu MüzesiGalata Mevlevihanesi gibi yerleri de gezi listenize ekleyebilirsiniz.


Parklar ve Mesire Yerleri

Emirgan Korusu & Atatürk Arberatumu
Emirgan Korusu & Atatürk Arboretumu

İstanbul içerisinde çok sayıda park ve mesire yeri barındırmaktadır. Nisan ayında düzenlenen lale festivallerini görmek isterseniz Emirgan Korusu, Gülhane ParkıYıldız KorusuBeykoz Korusu gibi yerlere gidebilir, Yüksek bir yerden İstanbul‘u seyretmek isterseniz Çamlıca Tepesi, Pierre Loti Tepesi, Otağtepe gibi önemli yerlerden birinde sabah kahvaltınızı yapabilir veya manzaraya karşı akşam çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Piknik Alanları

Şile Saklıgöl

Bin bir güzelliğe sahip olan İstanbul’da Ücretli veya ücretsiz bir çok piknik alanı bulunmakta. Bunların en bilinenlerin başında Şile Saklıgöl gelmekte. Kahvaltı hizmeti de verilen Saklıgöl’de kendi malzemelerinizi alıp oturacak yer kiralayabilirsiniz. Saklıgöl dışında Polonezköy Tabiat Parkı, Belgrad Ormanı ve Anadolu Kavağı gibi yerlerde ücretsiz piknik yapmanız mümkündür.


İstanbul’da Gezilecek Yerler

Otağtepe, Fatih korusu
Otağtepe, Fatih korusu

İstanbul boğaz köprüsü, İstanbul’da gezilecek yerler listemizin başta gelenlerindendir. İki kıtayı birbirinden ayıran İstanbul Boğazı, en güzel kent manzaralarını gözler önüne sererken dokusuyla gezginleri kendisine hayran bıraktırıyor. Boğazı gezmenin kolay yollarından biri çeşitli noktalardan düzenlenen boğaz turu organizasyonlarına katılmak olacaktır. Ya da Ortaköy, Üsküdar gibi sahili olan yerlerden bisiklet kiralayıp tüm boğazı gezebilirsiniz.

Adalar - Büyükada

İstanbul’un en çok turistlik açıdan ziyaret edilen yerlerinden birisi Adalar ilçesidir. İstanbul’da hafta sonu kaçamak yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerdir diyebiliriz. Burada yüzyıllık köşkler, çam ormanları, meyhaneler, Kiliseler gibi bir çok güzelliklere şahit olabiliyorsunuz. 9 adet adası bulunan Adalar ilçesinin en çok ziyaret edilen Büyükada ve Heybeli adalarıdır.

Galata Kulesi & Kız Kulesi
Galata Kulesi & Kız Kulesi

Bir çok kartpostallarda da görebileceğiniz, İstanbul’un simgesi haline gelmiş olan Galata Kulesi ve Kız Kulesi. Bu iki kulenin aşk yaşadığını duymuş muydunuz? Hemen anlatalım; Efsaneye göre Galata Kulesi ile Kız Kulesi birbirine aşıktır ama aralarında bulunan İstanbul Boğazı, sevgililerin kavuşmasını engellemektedir. Galata Kulesi aşkını mektuplara yazar yıllarca ve Kız Kulesi’ne olan hasretini kelimelere döker. Hezarfen Ahmet Çelebi de uçma hayalini gerçekleştirmek için buraya çıktığında, Galata Kulesi onun kulağına Kız Kulesi’ne olan aşkını fısıldar ve mektupları ona verir. İstanbul’un üflediği rüzgarı arkasına alan Hezarfen, mektupları Kız Kulesi’ne ulaştırır. Aşkının platonik olmadığını anlayan Kız Kulesi, sevinçten havaya uçar ve bu iki aşık, İstanbul’un en güzel manzarasını oluşturur. Böylece tüm İstanbul anlam kazanır.

Mısır Çarşısı

Osmanlı’dan beri geleneksel lezzetler arayanların geldikleri ilk adres Mısır Çarşısı ve Kapalı Çarşı‘dır. Dördü büyük 6 kapıdan giriş yapılabilen kapalı pazaryeri, Afrika’dan ve Asya’dan gelen baharatları satan dükkanlarından dolayı Baharatçılar Çarşısı adıyla da anılıyor. Dünyanın 4 bir yanından İstanbul’u ziyaret için gelenler turistler buradaki lokumun tadına bakmadan dönmüyor.

İstanbul Mutfağı

İstanbul denilince akıllara şehrin eşsiz mimari yapıları ve geleneksel lezzetleri geliyor. Bu geleneksel tatlar, semt semt ayrı lezzetlere sahip olmalarıyla da oldukça popüler durumdalar. Örneğin; Ortaköy’ün kumpiri, Eminönü’nün balık ekmeği, Beyoğlu’nun ıslak hamburgeri, Sarıyer’in böreği, Vefa’nın bozası, Eyüp’ün kebabı ve kaymağı, Beykoz’un paçası, Karaköy fırınlarının kuru poğaçası, Üsküdar Şemsipaşa’nın turşusu, Hacıbekir’in akide şekerleri gibi pek çok enfes lezzet sıralanabilir. İstanbul’a gelen herkesin bu tatları bir kere dahi olsa tatması gerekir.

İstanbul'da Gece Hayatı

İstanbul’da eğlence ve gece hayatı neredeyse sınırsızdır. Sabahlara kadar süren eğlencenin her türlüsüne İstanbul’da rastlamak mümkün. İstanbul’da gece hayatı denince Avrupa kıtasında akla ilk olarak Taksim, Beyoğlu, İstiklal Caddesi ve Tünel hattı gelir. Bunların yanı sıra Galata, Ortaköy, Cihangir, Beşiktaş, Nişantaşı, Etiler gibi yerlerde önemli noktalardır. Anadolu yakası için ise Kadıköy, Bağdat Caddesi, Moda, Suadiye olarak sıralandırabiliriz.

Avrupa yakası için eğlence mekanları

 #  Reina: İstanbul gece hayatı denilince ilk akla gelen yer şüphesiz Reina. Ancak hepimizin bildiği üzere 1 Ocak 2017 tarihinde silahlı saldırı sonucu kapatıldı. Şuan hala kapalı. / Ortaköy
 #  Sortie: Şık tasarımıyla göz dolduran Sortie hem gece kulübü hemde restoran. / Kuruçeşme
 #  360° İstanbul: Hafta içi zengin mutfağıyla hafta sonu ise gece kulübüyle ziyaretçilerine hizmet veriyor. / Beyoğlu
 #  Indigo: Dünyaca ünlü yerli ve yabancı DJ’leri ağırlamasıyla bilinen bir gece kulübü. / Beyoğlu
 #  Babylon: 1999 yılından beri İstanbul müzik sahnesinin en çok tercih edilen mekanlarından biri. / Şişli

 • Bunlara ilaveten; Garaj İstanbulNardis Jazz ClubRoxy, Pixie Underground5 Cocktails & More

Anadolu yakası için eğlence mekanları

 #  Arka Oda: Kadıköy Barlar Sokağı’nın en eskilerinden Arka Oda, hem kapalı hem de açık alan seçeneğiyle canlı müziğin keyfini çıkartabilirsiniz. / Kadıköy
 #  Karga Bar: Salaş şıklık tanımının hakkını veren dekorasyona sahip bir yer. Perili evi andıran ambiyansıyla kışın şöminenin, yazınsa bahçenin tadını çıkarabilirsiniz. / Kadıköy
 #  Dorock XL: Özellikle yerli grupların canlı performansını izleyebileceğiniz bir mekan. İstanbul’un en büyük müzik sahnelerinden birine sahip olan mekanda konserlerin tadını çıkarabilirsiniz. / Kadıköy
 #  Shaft Club: Rock, blues ve caz eksenindeki müzik seçeneğiyle öne çıkan Shaft Club, özellikle yerli rock gruplarının performanslarıyla öne çıkıyor. Sohbet etmekten daha çok müzik dinlemek için gidilecek yerlerden. / Kadıköy
 #  360 East Moda: Double Tree by Hilton’un en üst katında bulunan bu restoran, eşsiz manzarasıyla ve akşamları kulüp konseptine dönen atmosferiyle ziyaretçilerini bekliyor. / Kadıköy

 • Bunlara ilaveten; Monc LiveZeplin Pub & DelicatessenNayahAyı Pub, Buddha Bar

İstanbul Ulaşım Servisleri

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da ulaşım sorunlara yönelik çalışmalar sürekli devam etmekte. Minibüs ve otobüslerin yanısıra, deniz araçları, metro, metrobüs, tramvay, finüküler sıkça kullanılan şehiriçi ulaşım araçlarıdır. Kara yolu ve deniz yolu ulaşımı İETT tarafından, Raylı sistemler ise İBB bünyesinde idare edilmektedir.

İstanbul’da şehir içi yolculuk yapabilmeniz için “İstanbulkart” almanız gerekir. Ödeme noktalarından içerisinde bakiye yükleyip toplu taşıma araçlarında ödeme yapabilirsiniz.

 • Kullanıldığı yerler; Otobüs, Metro, Metrobüs, deniz taşımacılığı, teleferik, tramvay, şehir tuvaleti.

2018 Toplu Taşıma Ücret Tarifesi

 • Tam Bilet: 2,60 TL
 • Öğrenci: 1,25 TL
 • Sosyal: 1,85 TL

 #  Metrobüs hattında seyahat eden yolcular, durak sayısına göre değişen ücret farkını geri alabilmesi için durak sonunda bulunan makinalara kartlarını okutabilirler.

İstanbul Hava Alanları

İstanbul’da sonuncusu yapılmak üzere 3 adet hava limanı bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı

1900’lerin başında Türkiye’de ilk hava ulaşımının başlatıldığı yer olan Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası hava trafiğine açılmıştır. İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ana havalimanıdır.

Ulaşım yolları

 #  Havataş: Atatürk Havalimanından şehir merkezine veya Şehir merkezinden Atatürk Havalimanına ulaşım Havataş servisleri ile oldukça kolaydır. Taksim ve Yenikapı’dan kalkan veya Havalimanından Taksim ve Yenikapı’ya giden servislerden yararlanabilirsiniz.
 #  Havaş: Taksim, Bakırköy ve Kozyatağı’ndan Taksim, Bakırköy ve Kozyatağı’ndan kalkan veya Havalimanından Taksim, Bakırköy ve Kozyatağı’na giden servislerden yararlanabilirsiniz.
 #  Toplu taşıma: İBB otobüsleri ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilir veya havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.
 #  Metro: Atatürk Havalimanı’ndan şehir merkezine metro ile ulaşmak da mümkündür. Havalimanı metro durağından bineceğiniz metro ile Avrupa yakasında pek çok merkeze, bunun yanında Anadolu yakası geçişlerinde kullanılan Marmaray‘a aktarma için Yenikapı istasyonuna ulaşabilirsiniz.
 #  Deniz Otobüsü: Deniz Otobüsü ile Atatürk Havalimanı ve İstanbul’un Anadolu yakası arasında ulaşım oldukça rahattır. Bakırköy’den kalkan deniz otobüslerini kullanarak Kadıköy’e veya Bostancı’ya ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul’un Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul’un 2. Havalimanıdır. Havalimanı ismini, dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den almıştır. İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ana havalimanıdır.

Ulaşım yolları

 #  Havataş: Sabiha Gökçen Havalimanı’na Kadıköy, Taksim ve Yenisahra’dan kalkan Havataş otobüsleriyle direkt olarak ulaşabileceğiniz gibi Sabiha Gökçen Havalimanından kalkan Havataş otobüsleriyle yine Kadıköy, Taksim ve Yenisahra’ya ulaşabilmeniz mümkün.
 #  Metrobüs: Avrupa Yakası’ndan gelecek yolcular, Metrobüs’ün Uzunçayır durağında inerek, Kadıköy-Kartal metrosuna aktarma yapabilir, Kartal’dan ise KM22 no’lu otobüsle Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirler.
 #  Marmaray: Avrupa Yakası’ndan gelecek yolcular, Marmaray’a binerek Ayrılıkçeşme’de inebilir, Kartal-Kadıköy metrosuna aktarma yaparak, Kartal’dan kalkan KM22 no’lu otobüsle Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirler.
 #  Toplu Taşıma: Anadolu yakasından Kadıköy’den kalkan E10 ve E11 no’lu otobüsler ile, Avrupa yakasından Levent’den kalkan E3 no’lu otobüsler ile Sabiha Gökçen’e ulaşabilirsiniz.

 • 29 ekim 2018 tarihinde açılışı planlanan 3. havalimanı hakkında bilgiler açılış sonrası eklenecektir.

İstanbul Video

İstanbul'da Resmi Tatiller

 • 1 Ocak – Yılbaşı
 • 23 Nisan – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs – Emek ve Dayanışma Günü
 • 19 Mayıs – Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 4-7 Haziran – Ramazan Bayramı
 • 30 Ağustos – Zafer Bayramı
 • 29 Ekim – Cumhuriyet Bayramı

İstanbul'da Bulunan Konsolosluklar

 »  (KKTC) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / BEŞİKTAŞ
 »  Afganistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / BEŞİKTAŞ
 »  Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  Amerika Birleşik Devletleri (ABD) İstanbul Başkonsolosluğu / SARIYER
 »  Arnavutluk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  Avustralya İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  Avusturya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / SARIYER
 »  Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / BEŞİKTAŞ
 »  Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / BAKIRKÖY
 »  Belçika Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu / TAKSİM
 »  Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / ŞİŞLİ
 »  Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu / BEŞİKTAŞ
 »  Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / ŞİŞLİ
 »  Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / MAÇKA
 »  Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / SARIYER
 »  Danimarka Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu / BEBEK
 »  Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu / BEŞİKTAŞ
 »  Fransa Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  Gürcistan İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Hırvatistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  Hollanda Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  Irak Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / YENİKÖY
 »  İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu
 »  İspanya Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  İsrail Devleti İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  İsveç Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  İsviçre Konfederasyonu İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  İsviçre Konfederasyonu İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  Japonya İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Kanada İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Kazakistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / FLORYA
 »  Kırgız Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / TAKSİM
 »  Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / ŞİŞLİ
 »  Kuveyt Devleti İstanbul Başkonsolosluğu / ETİLER
 »  Libya İstanbul Başkonsolosluğu
 »  Lübnan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / TEŞVİKİYE
 »  Macaristan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Makedonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu
 »  Malta İstanbul Başkonsolosluğu / TAKSİM
 »  Mısır Arap Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Moldova Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  Özbekistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / SARIYER
 »  Pakistan İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / MASLAK
 »  Romanya İstanbul Başkonsolosluğu / BEŞİKTAŞ
 »  Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu / BEYOĞLU
 »  Sırbistan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / ŞİŞLİ
 »  Singapur İstanbul Fahri Konsolosluğu
 »  Slovak Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Sudan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Suriye Arap Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu / TEŞVİKİYE
 »  Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu / LEVENT
 »  Tataristan Cumhuriyeti Türkiye Temsilciliği / KAVACIK
 »  Tunus Konsolosluğu
 »  Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu / YEŞİLKÖY
 »  Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu / FLORYA
 »  Yugoslavya Fedral Cumhuriyeti Konsolosluğu / NİŞANTAŞI
 »  Yugoslavya Konsolosluğu / NİŞANTAŞI
 »  Yunanistan Konsolosluğu / BEYOĞLU

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here