İtalya Vizesi Nasıl Alınır?

Hakkında Bilgiler

Ülkemizde vize başvuruları içerisinde en çok talebin İtalya üzerine olduğunu belirterek bu ülkenin tarihi, eşsiz sarayları, eşsiz sokakları ile beraber tam bir gezgin ülkesi olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Seyahat Rehberi - 11309 ks games 1000 puzzle village of manarola italya.jpg

Schengen ülkeleri arasında olmasına rağmen vize bakımından en kolay başvuru alınabilen bir ülke olması İtalya üzerine bir rağbetin oluşmasına neden olmuştur.

Seyahat Rehberi - italya hakkında bilgiler

 

Schengen ülkelerinden herhangi birisinden alınan vize tüm ülkeler için geçerli olmaktadır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus vizenin ilk olarak hangi ülkeden kullanılacak olmasıdır. İtalya vizesi alıp Avrupa turu yapmak bazı durumlarda sıkıntıların meydana gelmesine neden olmakta.

Seyahat Rehberi - italya goller bolgesi

 

İtalya Vize Evrakları

 

Her vize başvurusunun kendine has bir zorluğu bulunmaktadır. Evrak kısmı işin en istenmeyen tarafı olup oldukça sıkıcı bir şekilde ilerlemektedir. Başvuru sırasında ilk önce Pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, alınmış ise daha önceden alınan Schengen vizelerinin birer örneği, otel ve uçak rezervasyonları, 3 yıllık maaş bordro örneği gibi belgeler vizenin alınabilmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Seyahat Rehberi - PictureSupplier

İtalya Vizesi İşlem Süreci

Seyahat Rehberi - yoldasin burcu gurturk italya milano del pizzaduamo 1

Evrakların hazırlanmasının ardından bir başvuru dilekçesinin doldurulması gerekmektedir. Bunun ile beraber İtalya konsolosluğundan vize randevusu alınmalıdır. Şehrinizde bulunan İadata ofisine giderek sıra almalı ve yaklaşık 1 saat sürecek işlemleri takip etmelisiniz. Tüm evrakların eksiksiz olması durumunda aynı gün işlemleri tamamlayabilir ve sonuçların 2 ile 10 gün arasında gelmesini bekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.