Kaputaş Plajı Hakkında Kısa Bilgi

 #  Kaputaş mevkiinde yer alan plajın bu denli meşhur olmasındaki etkenlerden biri kanyon ağzı plajı olması. Bu özelliği ile bir nevi dünyadan saklanmış, bulunmak istemeyen, gözlerden uzak kendi halinde bir havası var. Kolay ulaşılamaz olması da başka bir çekicilik yaratmakta.

 #  Plaja 187 basamaktan oluşan merdivenleri inerek ulaşıyorsunuz. En önemli cazibe noktası ise suyun rengi elbette. Deniz altında kaynayan ve dağlardan gelen sular, denizi muhteşem bir turkuaz rengine dönüştürüyor.

Kaputaş Plajı

 #  Sıklıkla ziyaret edilen plajlardan olan Kaputaş Plajı, çoğunlukla sakin olsa da kış aylarında vadiden denize doğru inen sular nedeniyle çevrede her hangi bir yapılaşmaya izin verilmiyor.
 #  Mavi bayraklı Kaputaş plajının sahili çakıllı ve kumla karışık. Sahile inen kaynak sularından ötürü oldukça soğuk bir suya sahiptir ancak yaz döneminde güneşin etkisiyle ısınıyor.
 #  Muazzam renk tonuyla ve el değmemiş doğasıyla dünyanın en güzel plajları arasında yer almaktadır.

Kaputaş Plajı Giriş Ücreti

Kaş Belediyesi tarafından işletilen plajda yine belediye tarafından işletilen bir kafe restoran da bulunuyor. Şezlong ve şemsiyenin 5TL karşılığında kiralandığı Kaputaş Plajı’na giriş ve duş kullanımı ücretsiz.

Kaputaş Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kaş’a 19 km uzaklıkta ve Kalkan’a 7 dakika uzaklıkta bulunuyor Kaputaş Plajı. İstanbul Kaş arası yaklaşık olarak 960 km olduğunu unutmayın. Otobüs ile yaklaşık olarak Kaş 15-17 saat sürüyor. Tabii birde uçak gibi alternatif var. Kaş Antalya hava limanına 200, Dalaman hava limanına ise 150 km uzaklıktadır. Daha yakın olduğundan Dalaman hava limanını tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Google Map / Konum Bilgileri

Civarda Gezilecek Yerler

  • Kalkan Halk Plajı
  • Patara Plajı
  • Patara Anfi Tiyatrosu
  • Patara Harabeleri

 »  Eğer yolunuz Antalya ve çevresine düşerse Antalya’da gezilecek yerler adlı yazımızı incelemeyi unutmayın.

4 KİŞİ TARAFINDAN YORUM YAPILDI.

  1. Fethiye ‘ye yaklaşık 1 saatlik mesafede ama sonuna kadar hakediyor. Açık söyliyeyim hayatınızda bu kadar güzel bir vadi ve deniz görmemişsinizdir. Denize bir girdiğinizde bir daha çıkmak istemiyorsunuz.

    Antalya belediyesi işletiyor kaputaş plajını ve gayet başarılılar. Az yukarıda bir işletme kurulmuş ve fiyatları makul. Çevre düzenlemesi güzel, wc ve duş yerleri tertemiz. Bu güzelliğin tek sıkıntısı park sorunu 🙂 onun haricinde cennetten bir parça, tavsiye ederim. Ölmeden önce mutlaka buraya gelin

  2. Her sene gittigimizde biraz daha kalabalik biraz daha katledilmis olarak buldugum canim Kaputaj plaji! Sende sosyal popülizmin ve medyanin kurbani oldun. Son gidisimde belediye biraz el atmaya çalışmış dus yeri kafeterya soyunma kabinleri vs dogaya zarar vermeden ahsap olarak insa etmiş ancak nüfus ve kalabalik küçücük koyu kurtarmaya yetmiyor. Yazik! Yakinda girisi ucretli yaparlar benden demesi!

  3. Bilenler bilir antalya mugla arasi genelde dag yolu. Kaşa 15 dk lik bir mesafede yer alan kaputaş plajında yol kenarina yapilan arac park yerleri ile plajin arkasina yapilan tesis ve fiyatlari gayet yeterli. Bir gününüzü bu eşsiz manzaraya ayırabilirsiniz. Duşlarından herseyine kadar var. Deniz dalgali oluyor. Denizi temiz ve guzel. Mutlaka tavsiye ederim.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here