Ana sayfa Türkiye Karadeniz’de Gezip Görülecek 10 Muhteşem Yer

Karadeniz’de Gezip Görülecek 10 Muhteşem Yer

Karadeniz Bölgesi gezilecek yerler, gezi, Karadeniz Bölgesi etkinlikler, etkinlik, eğlence, gece hayatı, turistik yerler, turlar, müzeler

189473
PAYLAŞ
İnstagram hesabı açıldı. Takip etmek için; @gezilesiyer

Doğu ve batı Karadenizi içerisine alan bu listede top 20 şeklinde hazırlayıp en popüler olanlara yer verdik. Eğer yolunuz bir gün karadenize düşerse veya Karadeniz tatil programızına Karadenizi eklemeyi düşünüyorsanız bu listeyi muhakkak inceleyin.

Öncelikle ek olarak bu paragrafı eklememin nedeni Yolculuğa çıkmadan sizler için daha önce hazırlamış olduğumuz Karadeniz Turu Yapmayı Düşünenler İçin 10 Öneri adlı yazımı incelemenizi istememizdir. Bu sayede Karadenizde hayat nasıl işliyor öğrenebilir, tedbirinizi ona yönelik alabilirsiniz. Ek olarak: İllere göre başlıca gezilecek yerler listesine bakmak için de buraya gözatabilirsiniz.

Karadenizde Gezilecek Yerler Listesi TOP10

Karadeniz denince İlk Akla gelenlerden bir kaçı Uzungöl, Ayder Yaylası ve Arsiyan yaylası vb. gibi bilindik yerler olduğundan bilindiklere nazaran biraz daha az bilinmiş yerleri araştırmaya çalıştım buyrun şöyle bir göz atalım.

1. Boztepe – Trabzon

Trabzon - Boztepe'den Trabzon manzarasi

Boztepe: İlk Sıraya Trabzon Boztepeyi Ekledik. Manzarasından da belli olduğu üzere Trabzonu ayağınızın altına alıyorsunuz. Tepe olduğundan yazın o kadar değil ama soğukların düştüğü mevsimde sıkı giyinin esintisi fena.

2. Limni Gölü

hidirnebi-cal-magarasi-panoroma

Limni Gölü: Gümüşhane’nin önemli turizm alanlarından biri haline gelen Limni Gölü için Çevre ve Orman Bakanlığı Gümüşhane İl Müdürlüğü tarafından Rehabilitasyon Projesi hazırlanmıştır.

3. Karagöl – Artvin

Karagöl: Artvin’in Borçka ilçesinde bir yerdir. Muazzam bir görüntüye sahip olan karagölün çevresi ağaçlarla kaplı. Nadir görülebilecek yerlerden.

4. Zil Kalesi – Rize

zil-kalesi-panoroma

Zil Kalesi: Adı çok duyulmasada Bölgedesinde ilgi gören yerlerden birisidir. Etrafı ağaçlarla kaplı oluşu kalenin görkemini oldukça arttırmakta. Hele sisli bir günde giderseniz vuhuu.

5. Pokut Yaylası – Rize

gitoyaylasi-panaroma

Pokut Yaylası: Bir çok Video kliplere sahne olan koput yaylası gerçekten görmeniz gereken yerlerden başlıca olanı. Muhteşem bir manzaraya sahip olduğu görenleri kendine hayran bırakan cinsten.

6. Gölcük Gölü – Bolu

golcuk-golu-panaroma

Gölcük Gölü: Biz Susalım Resim konuşsun dedirtecek bir manzaraya sahip olan bolunun meşhur gölü olan Gölcük gölünü listeye koymasak olmazdı.

7. Safranbolu Kristal Teras – Karabük

safranbolu-teras

Kristal Teras: Koca bir dağın üzerinde heyecan dolu bir için çok uzak ülkelere gitmenize hiç gerek yok. Yüksekliği 80 metre ve 75 ton ağırlık kaldırabilecek güçte. Cesareti olan?

8. Arapdüzü Mesire Alanı –  Rize

arapduzu-mesire-alani

Arapdüzü Mesire Alanı: Güzelliği ile ilgi odağı oldu yaz kış demeden yerel turizme büyük ölçekte katkı sağlamakta.

9. Kıble Dağı Camii – Rize

kibledagi-cami

Kıble Dağı Camii: C.Başkanı R.T.Erdoğanın köyünde yaptırdığı kıble dağı camisi yapısı ve manzarası sebebi ile listemizde yer buluyor. Genelde Cuma Günleri azda olsa cemaat bulan camii yakın çevreden gelenlerin ilgi odağı.

10. Valla Kanyonu Seyir Terasi

valla-kanyonu-kastamonu

Valla Kanyonu Seyir Terasi: Küre Dağları Milli Parkı içinde yer alan Valla Kanyonu ülkemizin ve dünyanın en önemli, fakat nedense pek bilinmeyen kanyonlarından biridir.

11. Amasra Boztepe – Bartın (bonus)

amasra-boztepe

Amasra Boztepe: Amasra’nın en güzel manzaralı yeridir. Doğayı seviyor, güneşin batışında hüzünleniyorsanız burası Amasra gezinizde gitmeniz gereken bir yer.

karadeniz-bolgesi-hartitasi

Detaylı incelemek için daha önce hazırladığımız konuları inceleyebilirsiniz;

Size yardımı olacağını düşündüğümüz bir kaç konu;
 »  Güvenli Seyahat İçin Bilmeniz Gerekenler?
 »  Kendi Aracı ile Seyahat Edeceklerin Bilmesi Gerekenler?
 »  Uçakla Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler?
 »  Otobüs İle Seyahat Edeceklere Tavsiyeler?
 »  Seyahate Çıkmadan Önce Mutlaka Alınması Gerekenler?
 »  Çocuk İle Seyahat Edecekler Nelere Dikkat Etmelidir?

7 YORUMLAR

  1. Karadeniz’in yeşili, havası bambaşka! Listedeki her yer şahane. En güzeli de bu listeye ekleyecek daha pek çok noktanın olması:)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here