Kartalkaya’ya Kayak Tatiline Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Hakkında Bilgiler

Kartalkaya yıllardır hem kar tatili yapmak isteyenlerin hem de kış sporlarına ilgisi olanların uğrak noktası. Bolu Köroğlu Dağları’nda yer alan kayak merkezi, yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de ilgisini fazlasıyla çekiyor. Kış mevsimi geldiğinde tatil planları yapmaya başlayanlar rotayı oluşturmadan önce Kartalkaya’yı da değerlendiriyor. Köroğlu Dağları’nın zirvesine yaklaşık 2000 metreye konumlandırılan tesis, Bolu merkeze yaklaşık 40 dakika mesafede ve daha da önemlisi ilk kez kayak yapacak olanlar için her seviyeye uygun çeşitli parkurlara sahip.

Kayak, kızak ya da snowboard yapmak istemeyenler ise gezintiye çıkabilir ve oteller tarafından düzenlenen diğer aktiviteleri tercih edebilirler. Tüm bunların öncesinde elbette konaklayacağınız yeri netleştirmenizde yarar var. Bunun için Kartalkaya otelleri sayfasına bakabilirsiniz. Otellerde büyük çoğunlukla açık büfe ve alakart menü seçenekleri yer aldığını; kayak okulu ve SPA merkezleri olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Şimdi isterseniz sözü daha fazla uzatmadan Kartalkaya’da kayak tatiline gitmeden önce bilinmesi gerekenlere geçelim.

Özel Araçlarla Ulaşım Gerekiyor

Kartalkaya, Bolu merkeze yakın sayılabilecek bir konumda yer alsa da bu bölgeye servis ve benzer imkanlar yok. Dolayısıyla özel araçlarla tesise kadar tırmanmanız gerekiyor. Tabii eğer tur paketleri satın aldıysanız bunlar doğrudan kayak merkezine kadar çıkıyor.

Sezon Aralıkta Başlıyor          

Kartalkaya’da kayak sezonu çoğunlukla Aralık ayında başlıyor ve Mart sonuna kadar devam ediyor. Yani bu 4 aylık süreçte kayak ve kış sporları için Bolu’yu tercih edebilirsiniz. Özellikle kar kalınlığının 2 metreye kadar çıkması sebebiyle Ocak ve Şubat aylarında genel bir yoğunluk olduğunu da hesaba katmak gerekiyor.

Her Seviyeye Uygun Pistler Var

Kartalkaya’da otelleri bünyesinde yer alan 2 ana kayak noktasında 18 mekanik tesisle birlikte toplamda 25 pist var. Dolayısıyla bu pistler arasında hemen her seviyeye uygun kayak yapılabilecek seçenekler var. İlk kez kayak yapacak olanlar için de çeşitli eğitim parkurları bulunuyor.

Kıyafetler Kiralanabiliyor

Kayak ya da kış sporları yapmak için ekipmanlara sahip olmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine kayak merkezlerindeki ekipmanları kiralayabilirsiniz. Yani aslında hem kayak hem de snowboard takımlarını tesislerden günlük olarak temin edebiliyorsunuz. Kayak pantolonu ve kayak montu gibi temel ihtiyaçlar da kiralanabilir ekipman listesinde bulunuyor.

Ders Alınabiliyor

Tesislerdeki eğitmenler hem çocuk hem de yetişkinlere özel olarak kayak ve snowboard dersleri veriyor. Birebir özel derslere ek olarak altı ya da sekizli gruplar halinde dersler de var. Size en uygun olanı belirleyebilirsiniz. Eğer kış tatilinize kalabalık bir grupla geldiyseniz bu şekilde ders almanız çok daha eğlenceli olacaktır.

Tesislerde Konaklamak Zorunda Değilsiniz

Kartalkaya Kayak Merkezi’ne ulaştığınızda herhangi bir tesiste konaklamak zorunda değilsiniz. Yani kayak merkezine ücreti ödeyerek giriş yapabilir ve ekipmanları kiralayarak bir gün geçirebilirsiniz. Tesislerde teleski ve telesiyejler de var elbette.

Skipass Şart Değil

Zirveye teleski ya da telesiyej ile çıkmak için kullanılan karta skipass deniyor. Sezona ve tesise bağlı olarak fiyatları değişkenlik gösterebiliyor. Skipass gerekli mi evet ama bu tesisin zorunlu kıldığı bir şey değil.

Oteller Çocuklu Aileler İçin Uygun

Kartalkaya’daki oteller çocuklu aileler için uygun. Bazı otellerde çocukların güzel zaman geçirebileceği oyun alanları da bulunuyor. Yani tesislerin imkanlarından sonuna kadar yararlanabilirsiniz

Tüm kriterleri göz önünde bulundurarak Kartalkaya kayak otelleri sayfası üzerinden ayrıntılara erişebilirsiniz. Burada en çok tavsiye edilenleri, ön yüksek ve en düşük fiyat seçeneklerini görebilir, otellerin sunduğu imkanların tamamına erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.