Ana sayfa Türkiye Balıkesir Kaz Dağları Nerede, Konaklama, Gezi Rehberi

Kaz Dağları Nerede, Konaklama, Gezi Rehberi

2243

Kaz Dağları Hakkında Kısa Bilgi

 »  Diğer bir adı İda dağı olarak da bilinen Kaz dağları ülkemizin en önemli dağları arasındadır. Batı bölgesinde bulunup, Edremit körfezinin kuzey kısmında yer almaktadır.


Kaz Dağları Özellikleri (önemli olanlar)

 »  Esas Kaz dağının en yüksek tepesinin yüksekliği yaklaşık 1774 metre olan Karataş tepesi veya Karataş doruğu’dur.
 »  Kaz dağının bulunduğu bölge büyük oranda ormanlık alanlarla kaplıdır.
 »  Kaz dağında bulunan en fazla ağaç türü Göknar ağacıdır.
 »  Kaz dağları Yunan mitolojisinde önemli bir yeri olan dağlardan bir tanesi olup diğer ismi olan “ida” antik dönemden kalma ismidir.
 »  Yeni eski döneme ait olan “Kaz Dağı Sarıkız Efsanesi” ünlüdür.


Kaz dağlarını oluşturan dağlar

 »  Asıl Kaz dağı (3 tepe ile birlikte)
 »  Dede dağı (batı)
 »  Eybek Dağı (doğu)
 »  Gürgen Dağı (kuzey doğu)
 »  Kocakatran dağı (kuzey doğu)


View this post on Instagram

Görmesini istediğiniz kişiyi etiketleyin. __________________________________________________ 📌 Hasan Boğuldu Şelalesi / Kazdağları / Balıkesir 🏞 Fotoğraflarınıza bizi etiketleyin yayınlayalım. 🚦 @emrreekvrkk —————————————————————— Seyahat deneyimini yazmak için profildeki linke tıkla. 🦋 www.gezilesiyer.com 🦋 Gezi Rehberi —————————————————————— #manzara #gezi #seyahat #tatil #türkiye #doğa #anıyaşa #gezinti #instaturkey #instalike #seyyah #gezgin #travel #gezilesiyer #gezilecekyerler #gezme #like #güzelyerler #gezginçift #keyif i#haftasonu #istanbul #ankara #izmir #dünya #traveler #balayi #yemek #çokgezen #karadeniz

A post shared by Gezilecek Yerler 🦋 (@gezilesiyer) on

Kaz Dağları Konaklama

Sezonsal olarak fiyat aralığı değişkenlik göstersede konaklama ve kamp alanları için sorun yaşayacağınızı zannetmiyoruz. En uygun fiyatları rezervasyon sitelerinden filtreyebilirsiniz.


Kaz Dağları Nerede ve Nasıl Gidilir?

 »  Kaz Dağları, Balıkesir’e 95 km ve Edremit ilçesine 7 km uzaklıktadır. Kaz Dağlarına özel araçla İstanbul’dan gelecek olanlar, Osmangazi Köprüsü üzerinden Yalova’yı takip edebilir ya da Yenikapı – Bandırma üzerinden ulaşım sağlayabilir. Feribot, uçak ve otobüs alternatif ulaşım yollarıdır. Edremit Havalimanı Kaz Dağları’na 48 km uzaklıkta yer alır.


 »  Eğer yolunuz Balıkesir’e düşerse daha önceden hazırladığımız Balıkesir’de gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İçeriğimizi beğendiyseniz bizi @gezilesiyer İnstagram hesabımızdan takip edebilir, Ayrıca arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edebilirsiniz.
Ücretsiz olarak gezi yazılarınızı sitemizde yayınlayabilir, 100'lerce kişinin kafasındaki sorulara cevap olabilirsin. İçerik ekle kısmına tıkla, hemen başla!
Yazımızda bulunmayan ve sizin bildiğiniz ekstra bir bilgi oldu mu? İlave etmek isterseniz Yorum Ekle kısmına tıklayarak bunu bizimle paylaşabilirsiniz.

1 YORUM YAPILDI.

  1. Burası Tavşan Oyanağı yangın gözetleme kulesi havanın açık olduğu zamanlarda edremit körfezine kadar görüş olduğu söyleniyor.Oksijen deposu kaz dağlarında manzarasıyla gözetlemeye açık konumuyla gayet güzel bir yer.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın