Keçiören Teleferik Nerede (Çalışma Saatleri ve Fiyat Bilgileri)

Hakkında Bilgiler

 #  Keçiören semtinde bulunan Keçiören teleferik toplamda 16 gondola sahiptir ve her bir gondol tek seferde 8 kişi taşıma kapasitesindedir.

 #  2008 yılında kurulan Keçiören teleferikte 2 istasyonu bulunmaktadır. Bu istasyonlar Botanik Bahçesi ve Tepebaşı mevki güçsüzler yurdu şeklindedir. Toplamda 3306 metrelik kullanım alanına sahip Keçiören teleferiğinin iki istasyon arasındaki mesafesi ise 1653 metre şeklindedir.

 #  Bu durum Keçiören teleferikle Türkiye’nin en büyük şehir içi teleferiği haline getirmiştir. Türkiye’nin en büyük şehir içi teleferiği olan Keçiören teleferik yaklaşık olarak 20 dakika kadar sürmekte ve bu 20 dakikada Ankara’nın kuşbakışı görünümünü misafirlerine sunmaktadır.

 #  Ankara’ya yolu düşen ziyaretçilerin mutlaka denemesi gereken bir aktivite olan Keçiören teleferik Ankara’nın eşsiz güzelliklerinin yanı sıra birçok tarihi mekanın kuş bakışı görünümünü bu ziyaretçilerine tecrübe etmelerini sağlamaktadır.

Keçiören Teleferik

Keçiören Teleferik Çalışma Saatleri

Başlangıç Bitiş
Hafta içi 12:00 20:00
Hafta sonu 13:00 21:00

Keçiören Teleferik Fiyat Bilgileri

Tarife Ücret
Yetişkin 5 TL
Grup (20 kişi ve üstü) 3 TL
7-12 Yaş Arası 2,5 TL
0-6 Yaş Arası Ücretsiz

2018 – 2019 yılı fiyat tarifeleri bu şekildedir. Ankara’ya kadar gelen ziyaretçilerin muhteşem şehir manzarası izlemesi ve buna şahitlik etmesi için ciddi bir harcama yapması gerekmez.

Keçiören Teleferik

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yol TarifiKeçiören Teleferik, Atatürk Bahçesi ile Estergon Kalesi arasında yer almaktadır. Teleferiğe ulaşmak için Keçiören otobüslerine binip Atatürk Bahçesi’nde indikten sonra ulaşabilirsiniz.

Adres: Fatih Caddesi Atatürk Yürüyüş Parkı İçi, Keçiören/ANKARA — Cumhuriyet İstasyonu (İkinci adres)
Telefon0312 359 79 88


 »  Eğer Yolunu bir gün Ankara’ya düşerse ve nereleri gezebilirim diyorsanız, size rehber olacak olan Ankara’da Gezilecek Yerler Adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • FATİH
  FATİH - 17:04

  merhabalar bu tesiste çalışma saatleri mevsimlere göre değişkenlik gösterebiliyor, saatleri güncelleyelim ya da bir zaman bilgisi paylaşmayalım

  Yanıtla

 • Serhat Pala
  Serhat Pala - 16:49

  yenimahallle şentepe teleferik hattı spon ücret güncellemesinde tam 3.25 tl oldu bende soruyorum otobuslerde 3.50 tl olan ve vatandaşlarımız sizce hangi yolculuğu tercih eder tabiki otobusu tercih eder teleferik ücreti daha önce bir biniş 1 tl olan ve daha sonrasında iki kat zam yaparak 3.25 tl yapmanız vatandaşlarımız tarafından tepki olmuştur biran önce bunları dikkate olarak eski tarifden edilmesini bekliyoruz bu yaptığınız teleferik zamdan sonra vatandaşlarımız telefrik yerine otobusu tercih etmesi makuldür umarım dikkate alarak biran önce bu ücrete dönülmesidir

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.