Keçiören Teleferik Hakkında Kısa Bilgiler

 #  Keçiören semtinde bulunan Keçiören teleferik toplamda 16 gondola sahiptir ve her bir gondol tek seferde 8 kişi taşıma kapasitesindedir.

 #  2008 yılında kurulan Keçiören teleferikte 2 istasyonu bulunmaktadır. Bu istasyonlar Botanik Bahçesi ve Tepebaşı mevki güçsüzler yurdu şeklindedir. Toplamda 3306 metrelik kullanım alanına sahip Keçiören teleferiğinin iki istasyon arasındaki mesafesi ise 1653 metre şeklindedir.

 #  Bu durum Keçiören teleferikle Türkiye’nin en büyük şehir içi teleferiği haline getirmiştir. Türkiye’nin en büyük şehir içi teleferiği olan Keçiören teleferik yaklaşık olarak 20 dakika kadar sürmekte ve bu 20 dakikada Ankara’nın kuşbakışı görünümünü misafirlerine sunmaktadır.

 #  Ankara’ya yolu düşen ziyaretçilerin mutlaka denemesi gereken bir aktivite olan Keçiören teleferik Ankara’nın eşsiz güzelliklerinin yanı sıra birçok tarihi mekanın kuş bakışı görünümünü bu ziyaretçilerine tecrübe etmelerini sağlamaktadır.

Keçiören Teleferik

Keçiören Teleferik Çalışma Saatleri

Başlangıç Bitiş
Hafta içi 12:00 20:00
Hafta sonu 13:00 21:00

Keçiören Teleferik Fiyat Bilgileri

Tarife Ücret
Yetişkin 5 TL
Grup (20 kişi ve üstü) 3 TL
7-12 Yaş Arası 2,5 TL
0-6 Yaş Arası Ücretsiz

2018 – 2019 yılı fiyat tarifeleri bu şekildedir. Ankara’ya kadar gelen ziyaretçilerin muhteşem şehir manzarası izlemesi ve buna şahitlik etmesi için ciddi bir harcama yapması gerekmez.

Keçiören Teleferik

Keçiören Teleferik Nerede, Nasıl Gidilir?

Yol TarifiKeçiören Teleferik, Atatürk Bahçesi ile Estergon Kalesi arasında yer almaktadır. Teleferiğe ulaşmak için Keçiören otobüslerine binip Atatürk Bahçesi’nde indikten sonra ulaşabilirsiniz.

Adres: Fatih Caddesi Atatürk Yürüyüş Parkı İçi, Keçiören/ANKARA — Cumhuriyet İstasyonu (İkinci adres)
Telefon0312 359 79 88


 »  Eğer Yolunu bir gün Ankara’ya düşerse ve nereleri gezebilirim diyorsanız, size rehber olacak olan Ankara’da Gezilecek Yerler Adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here