Kırkgöz Köprüsü Hakkında Bilgi | Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Kırkgöz Köprüsü Hakkında Bilgi

Bolvadin ilçesinde, Eber Gölü’ne akan Akarçay üzerindedir. Köprü kuzey ve güney olmak üzere iki bölümden oluşur. Güney bölümü Bizans İmparatoru I.Manuel Kommen tarafından yaptırılmıştır. Mermer ve yontulmuş bazalt taştan yapılmıştır.

Kuzey bölümü ise, Mimar Sinan tarafından uzatılmış ve buraya bir namazgah ve kitabe ilave edilmiştir. Bu bölümü mermerden yapılmıştır. İpek yolu üzerinde bulunan köprü Mimar Sinan tarafından 64 göze kadar uzatılmış olup, 200 m. uzunluktadır.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Kırkgöz Köprüsü Nerede ve Nasıl Gidilir?

  • Adres: Bolvadin, Afyonkarahisar
  • Konum bilgileri için tıklayın.

 »  Eğer Yolunuz Afyonkarahisar’a düşmüşseniz ve hazır gelmişken nereler gezebilirim diyorsanız, daha önceden yayınlamış olduğumuz Afyonkarahisar’da Gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

  • mithat
    mithat - 02:15

    Kendisi çok güzel, ulaşımı zor ve iğrenç kokan bir dere kenarı ve o su ile ürünler sulanıyor ne yediğimiz belli değil.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL