Küba’ya Gitmek İçin 9 Neden

Hakkında Bilgiler

Her gezginin en az bir kere gittiği, hayatı boyunca en az bir kez görmek istediği yerlerden biridir Küba. Sizin de Küba turu yapmak hayalleriniz arasındaysa yalnız olmadığınıza emin olabilirsiniz. Gerek turizm şirketleri olsun gerekse yalnız başına gezmeyi tercih edenler olsun Küba’yı hayallerinin baş köşesine koyanlara Küba’ya gitmek için sayısız neden bulunuyor.

İşte yurtdışı turları arasında Küba’nın bu kadar sevilmesini sağlayan ve mutlaka gidip görmenizi gerektirecek 9 neden…

Hiç Görmediğiniz Bir Yönetim Sistemi

Yakın zamanda bu dünyadan göçüp giden ve arkasında birçok anı, mimari, insan ve seven bırakan Fidel Castro’nun ülkesi Küba, yönetim şekliyle sizi öncelikli olarak etkileyecek özellikleri arasındadır. Devletin verdiği evlerde oturan, sağlık ve eğitim sisteminin ücretsiz olduğu, en fakirinden en zenginine hepsine aynı yardımların yapıldığı ve eşitliğin çok önemsendiği bir ülke. Bu da Küba’ya karşı hem sevgimizi hem de bu yönetim şeklini görme isteğimizi artıran en önemli neden olarak önümüzde duruyor.

Güleryüzlü, Rengarenk Giyimli İnsanlar

Her şeyin ve herkesin eşit olduğu bir toplumun mutsuz olması mümkün mü? Küba insanları hem sıcakkanlı, hem güleryüzlü hem de rengarenk giyimleri ile sizi buraya çekecek diğer nedenlerin başında geliyor. Nereden geldiğinizi ve kim olduğunuzu önemsemeden size sonsuz gülücükler armağan eden Kübalılar, burayı sevmenizde önemli bir neden olacak.

Müzik, Dans ve Eğlence Üçlüsü

Karayip ülkesi Küba, müziğin ve dansın hiç durmadığı, eğlencenin hiç bitmediği bir coğrafya sanki. Yaşamın kaynağı olarak görülen müzik ve dans Kübalılar için vazgeçilmez iki şey. E bu ikisi olunca eğlence de bitmiyor tabi.

Klasik Arabalar

Araba düşkünü olanların Küba’ya gitmek isteme nedenlerinden biri de nostaljik ve klasik arabalar oluyor. Hemen her renkte görebileceğiniz Küba arabaları, ülkenin sembolü olmuş durumda nerdeyse. Bu arabalara biniyor ve renkli Küba sokaklarında dolaşıyorsunuz. Böylece ülkenin keyfini nostaljik bir gezinti yaparak çıkarıyorsunuz.

Her Çeşit Puro

Tütün ürünleri ilgi alanınıza giriyor mu bilemiyoruz ancak dünyaca ünlü puroları ile Küba’ya gitmeniz için en güzel nedenlerden biri de bu diyebiliriz. Puro kültürü gerçekten bambaşka bir kültür. Sokaktaki hemen herkesin puro kullandığını görecek ve Puro fabrikalarını gezmekten kendinizi alamayacaksınız.

En Çok Ziyaret Edilmek İstenen Yer

Bir yer düşünün ki, herkes burayı görmek istiyor. E siz neden istemeyesiniz ki? Mimarisinden insanına, yaşam şeklinden eğlencelerine Küba’yı bilen, duyan herkesin görmek istemesi de sizi buraya çeken nedenler arasında gösterilebilir.

Tarihi Dokusunu Koruyor Olması

Küba’ya gittiğinizde göreceksiniz ki, ülke hala 1950’li yıllarda. Evet, yanlış duymadınız. Mimarisinden arabalarına, sokaklarından dükkanlarına kadar hemen her şey eski dönemlerden kalma ve hiç değişmeden günümüze kadar gelmiş bulunmakta.

Kolay Vize Alınabilir Olması

Vize ile uğraşmak hemen hepimizin en büyük sıkıntı çektiği ve hiç istemediği durumlardan biri. Küba vizesi diğer vize işlemlerine göre alınması hem daha kolay hem de çok kısa sürede alınabiliyor. “Tourist Card” olarak adlandırılan tek sayfalık basit vizeyi indiğiniz havalimanından sadece dakikalar içinde alabiliyorsunuz.

Ekonomik Bir Gezi Noktası Olması

Her ne kadar Küba’ya uçak bileti pahalı olsa da, doğru bir planlama ile Küba gezisi son derece ekonomik olabiliyor. Biletinizi uzun zaman önce almanız, uçak bileti kampanyalarını takip etmeniz yeterli. Sonrası ise, Küba’da her şey çok ucuz olduğu için, konaklamadan yemeğe ödeyeceğiniz miktarlar aşırı ekonomik bir bütçe ile tüm hafta Küba’da gezebilmenize olanak sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!