Kurşunlu Manastırı Tanıtımı | Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Kurşunlu Manastırı Hakkında Kısa bilgi

Davutlar’a yaklaşık 10 km. uzaklıkta yer alan Kurşunlu Manastırı’nın 11. yüzyıl Bizans yapısı olduğu tahmin edilmektedir.

Manastırda yemekhane, kiler, mutfak, keşiş odaları, revir, şapel (küçük kilise), mezarlık, manastır surları, sur mahzeni ve savunma odaları gibi bölümler mevcuttur.

Şapelin tavanındaki fresklerde İkonaklastik dönemde simgesel ve geometrik motifler ile, 9. yüzyılın ikinci yarısında İkonaklastik dönemden sonra dinsel olaylar ya da kişiler betimlenmiştir.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Kurşunlu Manastırı Nerede ve Nasıl gidilir ?

Manastırın, Aydın ilinde bulunan Davutlar’a takribi 12 km mesafede olduğu ve 10. YY da Bizanslıların inşa etmiş olduğu yapılardan biri olduğu düşünülmektedir.

Aydın’dan saat başı kalkan otobüs firmaları ve servis araçlarıyla Davutlar ilçesine ulaşım oldukça kolay ve ucuzdur.

İlçeden kalkan ve 15 dakikada bir olan dolmuşlar ile, rahatlıkla manastıra ulaşmak mümkündür. Araçla ise, Davutlar merkeze 10 km ve yaklaşık 7-8 dakika mesafede bulunmaktadır.

  • Adres: Davutlar, Kuşadası / Aydın
  • Konum bilgileri için tıklayın.

Eğer yolunuz aydına düşerse daha önce hazırlamış olduğumuz, Aydında gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!