Manavgat Şelalesi Tanıtımı | Giriş Ücreti, Nerede, Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Manavgat Şelalesi Hakkında Bilgi

Manavgat Şelalesi yaklaşık 5 metrelik bir falezden aşağıya dökülmesi doğrultusunda meydana gelmektedir. Şehrin gürültüsü ve kalabalığından sıkılanlar bu alana gelip piknik yaparken bir yandan da şelalenin güzelliğine şahit olabilir.

 »  Kaynağı olarak bilinen dumanlı kaynağı oldukça hızlı ve gürültülüdür. Bu kaynaktaki sular kaya parçalarının aralarından sert bir şekilde fışkırarak ırmak ile birleşir ve etrafa su sisi saçar.

 »  Bu muazzam görüntü gerçekten görülmeye değer diyebiliriz. Ayrıca yakın çevrede bulunan çay bahçelerinden içecek bir şeyler alıp manzaraya karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Resimleri

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesinde Yeme İçme

Bölgede yeme içme sunan birden fazla işletme bulunmaktadır. Ayrıca piknik yapabilir, mangal veya balık yiyebilirsiniz. Burada yemek yerken manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

Manavgat Şelalesi Kahvaltı

Manavgat Şelalesi Konaklama

Antalya Manavgat şelalesine yakın bir çok konaklama imkanı bulunmaktadır. Bütçenize uygun bir otel veya pansiyon bulabilirsiniz. Bazıları;

 • River Butik Hotel
 • Çenger Beach Resort Hotel
 • Hotel Orange Palace
 • Linda Resort Hotel
 • Cats Catty Garden Hotel

Manavgat Şelalesi Nerede

Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri
Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam bilet 6 TL
İlk ve ortaokul öğrenci Ücretsiz
Şehit ve gazi ailelerine Ücretsiz

Manavgat Şelalesi 2019 Giriş Ücreti Ne Kadar ?

Aslında bu tarz doğa harikası gibi yerler için ücret alınması pek hoş bir davranış olmasa da ziyaretçi akımı çok olduğundan ve ziyaret sonrası temizlik durumu gibi şeylerle karşılaşıldığından ötürü alınmaktadır. 2019 yaz döneminde 6 TL olarak kabul edilmiştir. Gazi ve şehit ailelerine tamamen ücretsizdir.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Manavgat Şelalesi Nerede Nasıl Gidilir ?

Manavgat Şelalesi Adını taşıdığı Antalya’nın Manavgat ilçesinden almış olup Yaklaşık 80 kilometre uzaklığındadır. İlçeye uzaklığı ise en fazla 4-5 kilometredir. Araç ile gidecekseniz 10-15 dakikada ulaşabilirsiniz. Aracınız yoksa ilçe merkezinden taksi tutabilir veya dolmuşa binebilirsiniz.

Öneri: Dim Çayı öneriliyor..

 #  Eğer Yolunu bir gün Antalya‘ya düşerse ve nereleri gezebilirim diyorsanız, size rehber olacak olan Antalya’da Gezip Görülecek Yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • Sömdmdms
  Sömdmdms - 18:11

  Otel veya pansiyon fiyatları ne kadar

  Cevapla

 • gezilesiyer.com
  gezilesiyer.com - 19:15

  Manavgat Şelalesi Giriş ücretleri güncellenmiştir.

  Cevapla

 • ekrem dundar
  ekrem dundar - 15:28

  Ülke olarak reklamda başarılı olduğumuz nadir örneklerden biri. Duyduklarınıza, gördüklerinize, hatta izlediklerinize bakınca Niagara bekliyorsunuz. Gidip de 2m yükseklikte bir şelaleyi görünce “ama nehir çok gürdü” ile yetinmek zorunda kalıyorsunuz. Ha bir de şansınız varsa 10TL’ye canlı papağanla resim çekilebilirsiniz.

  Cevapla

 • cemil güzeller
  cemil güzeller - 23:40

  Doğa bize harika görüntüler yaratmış, şelale 5 yıldız, ama tesis düzenlemesi, restoran, satış yerleri bu güzelliğe yakışmamış. Mecbur oradasınız diye abartılı fiyatlar, fiyatların yüksekliğine değil aldığınız hizmet, o fiyatı etmiyor. Çok daha verimli olabilecek, yerli, yabancı misafirlerini çok daha iyi karşılayabilip, daha iyi katma değer yaratılabilecek bir güzellik. Mutlaka görülmesi gerekir

  Cevapla

 • Mumin Balcik
  Mumin Balcik - 15:50

  Bu aksam uzeri sellaleye gittik toplamda 10 kisi idik giris ücreti 6 tl bisey degilde samimiyetlerine inanarak giriste soldaki restorantta yemek yedik tabaklarda 4 ertane kofte 1 er ayran ce cips ve 4 tanede bayat alabalaik toplam ucret 750 tl.boyle bir kazik yok ayiptir bir cips tabagi 30 tl ki patatesin kilosu malum, suyla seyreltilmis ayranimsi su ayran adi altinda 8tl, salata 15 tl takdir sizin artik fazla yazmicam adi ne 3 metreden akan su selalesi yaziklar olsun…

  Cevapla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 16:06

   abooovvvv :/ Düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz.

   Cevapla

 • Emrah Ustun
  Emrah Ustun - 16:36

  Doğal güzelliği harika olan bir yer fakat çevredeki bangır bangır müzik konulmasına anlam veremedik. Suyun rahatlatıcı etkisini dinlemenize izin verilmiyor. Yine de görülmesi gereken az bir yükseklikten düşmesine rağmen yüksek bir debiyle akiyor. Yemek yiyebileceğiniz çay içebileceğiniz bir mekan. Bol bol fotoğraf çekinin. Çıktıktan sonra hemen birazcık yukarıda girintide kayalıklara oturup suyun sesini dinleyebileceginiz müzikten uzak bir kisim var. Ama tabiki büyük şelale diye geçen kisima para ödeyerek girebiliyorsunuz.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL