Milet Müzesi Tanıtımı | Giriş Ücreti, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Milet Müzesi Hakkında Kısa Bilgi

Müze toplam olarak 1200 metrakarelik bir alanda hizmet veriyor. Miletus, Didim, Priene antik kentlerinde yapılan kazılarla ortaya çıkarılmış önemli eserlerin sergilendiği müze, açık ve kapalılanlar olmak üzere iki ana bölümden oluşuyor. Değerli eserlerin sergilendiği 600 metrekarelik kapalı alan çağdaş bir sergileme anlayışı ile ziyaretçilerini ağırlıyor.

Kutsal Yol’dan gelen sfenksler de müzede Müzenin içinde MÖ 20 – 15. yüzyılı kapsayan Milet Antik Kenti’ne ait bir canlandırmada Minos Mutfağı sergilemesi çok ilgi çekiyor. Bunun yanısıra Minos Dönemi buluntuları, Zeytintepe Afrodite Kutsal Alanı buluntuları ve Kazartepe Nekropol buluntuları, Arkaik Adak Stelleri izlenebiliyor.

Bugün büyük bölümü var olmasa da Milet antik kenti ile Didim Apollon Tapınağı’nı bağladığı bilinen Kutsal Yol buluntuları ile Apollon Tapınağı adak eşyaları müzenin en önemli eserleri arasında yer alıyor. Nehirler Tanrısı Meandros’un heykeli ise mutlaka görülmesi gereken eserler arasında. Müzede İlyas Bey Külliyesi buluntuları, Antik Çağdan başlayarak çeşitli dönemlere ait cam eserler, figürinler, kandiller, süs eşyaları, sikkeler, pişmiş toprak eşyalar, bronz ve seramik eserler de görülmeye değer.

Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri
Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam Bilet 14 TL

Milet Müzesi Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Milet Müzesi haftanın yedi günü ziyarete açıktır. Gün içerisinde 08:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Ancak kış aylarında kapanış saatleri 16:45‘e kadar düşüyor bilginiz olsun.

Milet Müzesi girişleri ücretlidir. Milet Müzesi 2019 yılı ücreti yetişkinler için 14 TL‘dir. Bu ücret Milet Ören Yeri‘ni de kapsamaktadır.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Milet Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Aydın’ın merkezine yaklaşık 85 km, Didim merkezine yaklaşık 22 km uzaklıkta bulunan Milet Müzesi, Didim ilçesi Balat beldesinin kuzeyinde bulunur. Balat merkezinden yaklaşık 2 km kuzey yönüne doğru ilerlediğinizde Milet Ören yeri ve Milet Müzesi tabelalarını takip edebilirsiniz.

  • Adres: Balat,  Didim (Yenihisar) / Aydın
  • Konum bilgileri için tıklayın.

Eğer yolunuz aydına düşerse daha önce hazırlamış olduğumuz, Aydında gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL