Ankara Mogan Gölü ve Parkı Nerede | Kahvaltı ve Giriş Ücretleri

Hakkında Bilgiler

Gölbaşı ilçesinde bulunan Mogan Gölü çevresinde bulunan otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak Ankara gezinizde bu güzel doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Eymir Gölü‘yle bağlantısı olan Mogan Gölü, aynı zamanda kuş türlerine de ev sahipliği yapmayı unutmaz. 601.879 m2’lik alanı kaplamakla birlikte, 203.650 m2’si doğa parkı olarak ayrılmıştır. Kuşlar burada kuluçka dönemini geçirir ve bu sebepten dolayı kuş gözlem evleri yapılmıştır gölün etrafında.

Mogan Gölü ve Parkı

Gölbaşı, Ankara şehir merkezine 20 km. uzaklıkta. Özel araç ile veya toplu taşım araçları ile gitmeniz mümkün. Ankara’nın kendi çapında bir sayfiye yeri denebilir. Bu bölgede: aslında iki tane göl var. Bunlardan; biri Mogan gölü ve diğeri ise, özel bir alan içinde olan Eymir gölü.

Mogan Parkı’nda Neler Yapılır?

Düzenlenen alan içerisinde piknik alanları, marina adası ( buraya ulaşım asma köprüler ile sağlanmaktadır ) koşu ve yürüyüş yolları, oyun alanları, engelli çocuklar için oyun alanı, istasyonlu koşu pisti, 3 adet tenis kortu, 2 adet mini futbol sahası ve basketbol sahaları bulunuyor.

Mogan Gölü ve Parkı Piknik

Mogan Parkı Kahvaltı 

Mogan Parkı’na lezzetli bir kahvaltıyla güne keyifli bir başlangıç yapmak için gidebilirsiniz. Restoranlar konuklarına hem standart hem de serpme kahvaltı seçeneği sunuyor. Mogan Parkını piknik yapmak için de ziyaret edebilirsiniz. Mangalcılar için düzenlenmiş 4-5 kişilik masalar bulunmaktadır. Piknik zahmetli gelirse öğle ve akşam yemeği için restoranları da tercih edebilirsiniz. Göl kıyısındaki mekanlarda 2 kişilik bir yemek, ortalama 50-80 lira arasında bir ücrete tekabül ediyor.

Mogan Gölü ve Parkı Nerede

Giriş Ücretleri (2023)

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatı ile başkentteki belediyeye ait otoparkların hepsi 24 saat boyunca 1 TL olacak. Otoparkların ilk bir saati ise ücretsiz olacak. Mogan Parkı’da buna dahil. Eski fiyatı 6 TL‘ydi.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ulaşım: Mogan Gölüne ve kıyısında bulunan Mogan Parkına ulaşmak için toplu taşıma araçları ile EGO177, EGO108 ve EGO182 numaralı otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile ise Ankara- Konya yolu takip ederek Gölbaşı kavşağı geçtikten sonra sağa dönerek göle ulaşabilirsiniz.


 »  Eğer Yolunu bir gün Ankara’ya düşerse ve nereleri gezebilirim diyorsanız, size rehber olacak olan Ankara’da Gezilecek Yerler Adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.