Otobüs İle Seyahat Edeceklere Tavsiyeler

Hakkında Bilgiler

Yaz döneminin de başlaması ile yolculuklar büyük bir ivme kazandı. En çok tercih edilen yolculuk türlerinden bir tanesi olan otobüs yolcuları sırasında nelere dikkat etmelisiniz. Daha kolay bir yolculuk geçirebilmeniz için altın niteliğindeki öneriler;

Animal

  1. Yanınıza Küçük Çanta Alın

Valiziniz otobüs yolculuklarında bagajda bulunduğundan ötürü, ihtiyaç bulunduğu anda para ve kişisel evraklarınıza kolaylıkla erişebilmek için yanınızda küçük bir çanta bulundurmalısınız. Hem güvenlik hem de rahatlık açısından belinize bağlayabileceğiniz ya da çapraz şekilde takabileceğiniz çantalar, sırt çantalarından çok daha kullanışlı olacaktır.

woman-drinking-water

  1. Çok Sıvı Tüketmeyin

Otobüslerin büyük bir çoğunluğunda lavabo ihtiyacınızı giderecek bir tuvalet bulunmadığı gibi, verilen molalar arasındaki süre de son derece fazladır. Bundan ötürü, otobüs yolculuğuna çıkmadan önce ve yolculuk sırasında çok sıvı tüketmekten kaçının. Bununla beraber, molalarda çok ağır yiyecekler yemekten de kaçının.

coachme

  1. Kulaklığınızı Unutmayın

Otobüslerin donanımlarına mini televizyonlar ile usb girişleri eklenmiş olsa da, çoğu koltuk için kulaklık sıkıntısı bulunmaktadır. Hem kulaklıkların bulunmadığı durumlarda hem de hijyen açısından kendinizi daha rahat hissedebilmek için kulaklığınızı mutlaka yanınıza almalısınız.

pr_01_432

  1. Seyahat Yastığı Kullanın

Birkaç saatten daha uzun otobüs yolculuklarında uyuma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda seyahat yastığı kullanın. Böylece, hem daha rahat bir uyku uyursunuz hem de yanınızda oturan kişiyi rahatsız etmemiş olursunuz. Seyahat yastıklarını mola verilen yerlerde dahi satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.