Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi Hakkında Bilgiler

Kaymaya meraklı iseniz sizin için en ideal yerlerden biri olduğunu söylememiz şüphesiz yalan olmaz. eğlenceli vakitler geçirmeniz için Erzurum’un en uygun yerlerinden birisi. Konaklama yapabilir, kaymak için ders alabilirsiniz.

Her yıl binlerce insanı ağırlar. Palandöken bulunduğu bölge itibarıyla kuru havaya sahiptir. Palandöken Kayak Merkezinde saatte 4500 kişi kapasiteye sahip 5 adet telesiyeji bulunmaktadır. Ayrıca saatte 300 kişi kapasiteye sahip 1 adet teleski bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 1800 kişi kapasiteli 2 adet baby lifti ile saatte 1500 kişi kapasiteli 1 adet gondol lifti de bulunan Palandöken çok fazla sporcuyu ağırlamaktadır.

palandoken-map

Kayak Sezonu Ne Zaman Açılır?

3100 metreye varan rakımıyla bölgede Mayıs ayına kadar kayak yapılabiliyor. Bununla birlikte kış boyu Alplerdeki gibi toz şeklinde yağan karıyla kayak yapmak için en kaliteli kara sahip bölgedir. Palandöken’de kayak sezonu 10 Aralık’ta açılıyor ve Mayıs ayının ikinci haftasına kadar sürüyor.

Konaklama ve Otel İmkanları

Yaklaşık 6 bin kişilik konaklama kapasitesine sahip 4 ve 5 yıldızlı otellerle birlikte kayak evi ve günü birlik konaklama imkanı sunan tesisler bulabilirsiniz. Otel fiyatları sezona göre değişkenlik gösterdiğinden en favori olan bir kaç oteli aşağıya iletişim bilgileri ile birlikte ekledik, arayıp fiyat bilgisi öğrenebilirsiniz.

  • Dedeman Palandöken (0442 316 24 14)
  • Renaissance Hotel (0442 232 00 10)
  • Palan Hotel (0442 317 07 07)

Yinede hatırlatma fayda var, konaklama imkanlarınız bunlarla sınırlı değildir. Her bütçeye uygun oteller de bulunmaktadır.

Palandöken Kayak Merkezi Nerede ?

Palandöken Kayak merkezi Erzurum ilimizde bulunmaktadır. Hava alanına 30 dakika sürecek mesafededir. Erzurum Otogarına 20 dakika mesafe uzaklıkta olup, şehir merkeziyle kayak merkezi arasında mesafe 7 kilometredir. Ulaşım şehirden kalkan otobüslerle de gün boyunca sağlanmaktadır.

Google Map / Konum Bilgileri

Eğer yolunuz bir gün Erzurum Palandöken bölgesine düşerse, Erzurum’da gezilecek yerler listemize muhakkak göz atın. Ülkemizdeki diğer kayak merkezleri için kategorimizi inleyebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Palandöken Dağları özelliğini Erzurum Üniversite Kış Sporlarında daha iyi duyurmuş ve ondan sonra zaten değerli olan bu kayak merkezinin değeri daha da artmıştır.Zaten evvelden beri Erzurum deyince Palandöken Dağları hemen aklımıza geliyor.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here