Pegasus Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Hakkında Bilgiler

Pegasus Bilet Değişikliği : 0850 302 54 93

Pegasus havayolları bilet değişikliği

Pegasus Bilet Erteleme

Uçak firmalarının iade kuralları farklılık göstermektedir peki Pegasus bilet değişikliği nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ayrıntılı olarak burada açıklanmıştır. Bilet değişikliğinde iade şartları, işlem ücreti ve kesinti miktarı baz alınarak ücret sınıfı farkları ile tahsil edilmektedir. Eğer ücret iadesi alınacaksa, iade sadece kart sahibine yapılmaktadır. Bu da ödeme yöntemini nasıl yaptıysa o yöntemle yapılmaktadır. Geri ödemeyi sadece bileti aldığı yer yapacaktır.

Makalemizde şu başlıkları okuyacaksınız:

  1. Pegasus Bilet Erteleme
  2. Pegasus Yolcu Hakları
  3. Pegasus Bilet Değişikliği
  4. Pegasus İletişim Bilgileri

Son olarak Pegasus bilet değişiklik hattı olan (0850) 302 54 93 çağrı merkezimizi arayarak her türlü bilet erteleme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bileti mobil uygulama, internet sitesi veya iletişim numarası ile aldıysanız tekrar giriş yaparak “Bilet İşlemlerim” kısmından PNR kodu ve isim girerek iade veya değişiklik kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Acente veya çağrı merkezi üzerinden alınan biletlere tekrar işlem uygulandığında ek bir ücret ödenmesi zorunludur.

Uçuşa 2 saat kala veya uçuş gerçekleştikten sonra iade – değişiklik isteyen yolcular uçuşa gelmemiş sayılır. Böyle bir durumda ise müşterinin sadece Havalimanı Vergi kalemi iade edilir. Geriye kalan Baz Ücret, Yakıt Harcı, Check-in Bedeli ve Hizmet Bedeli hiç bir şekilde geriye ödenmez. Bilet taksit ile alındıysa iade istendiğinde taksitli olarak her ay geriye ödenecektir.

pegasus bilet değiştirme

Yolcu Hakları Bakımından Kapsamında Değişiklikler ve İadeler

Yolcu hakları Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından AB direktifi uygulanmaktadır. Ücretsiz rezervasyon değişiklik, iptal ve iade işlemleri konusunda kanunda ne yazıyorsa direkt olarak o uygulanır. Başka bir uçuşa değişiklik yapmak istiyorsanız en az 3 gün kala Pegasus‘a bildirim yapmanız gerekmektedir. Bildirim yaptığınız da değişiklik hemen gerçekleşecektir. Yapılan değişiklik sadece Pegasus tarafından sunulan günlerden biri olacaktır.

Diğer günler için ek ücret alma hakkına sahiptir. Ücret iadesi almak isteyenler, bilet ücret iadesi biletin son geçerlilik süresine kadar talep edilme hakkında sahiptir. Taşıma Sözleşmesinin Pegasus Tarafından Sona Erdirilmesi Pegasus şirketi, uçuş ve yolcu güvenliğini sağlamak için, Pegasus’a hizmet veren çalışanlar ve kuruluşların, Pegasus’a misafir olarak gelen kişilerin mal ve can kaybının önüne geçmek için şüphelendiği durumlarda Taşıma Sözleşmesini bitirme, rezervasyon ve bilet iptal etme haklarını saklı tutar ve açıklama yapmasına gerek yoktur.

Biletleme İşleminden İtibaren Belirli Süre İçerisinde Değişiklik ve İade Kuralları
Bilet Pegasus internet sitesi üzerinden alındıysa, uçuşun 24 saat veya daha az bir süre kalması durumunda iptal işlemi 30 dakika içinde gerçekleşecektir.

Aynı durumda 24 saat veya daha fazla bir süre olması durumunda ise iptal işlemi anında işlem gerçekleşecektir. Eğer biletinizi acente, iletişim numarası veya ofis üzerinden aldıysanız. Bilet uçuşuna 72 saat veya daha az bir süre kalması durumunda iptal işlemi 1 saat içinde gerçekleşir. Aynı durumda Tarifeli Uçuşun kalkış saatine 72 saat ve daha fazla bir süre olması durumunda ise iptal işlemi 12 saat içinde gerçekleşecektir. Acente ve iletişim numarası üzerinden alınan biletlerin iptal işlemlerinde hizmet bedeli alınabilmektedir.

Pegasus Değişiklik İşlemleri Hakkında Bilgi

Eğer ödeme banka kartı veya kredi kartı üzerinden yapıldıysa gün sonunda banka raporu geldikten sonra iade, iptal veya değişiklik işlemi yapılmaktadır. İptal veya iade işleminde Pegasus, bankaya rapor göndererek işlemin iptalini istemektedir. Banka POS’larının otomatik mesaj almasıyla işlem devreye girmektedir.

Pegasus bilet erteleme iletişim adresi olan (0850) 302 54 93 numaralı müşteri hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ardından banka tarafından da onaylanan işlem sonucunda iade yapılmaktadır. Türk bankalarına 2-3 gün içerisinde yabancı bankalara ise 3-7 gün arasında iade yapılacaktır. Geri ödemeler EFT yoluyla yapıldığı için çalışma saatlerine veya resmi tatil günlerine denk gelen durumlarda bu işlem biraz daha uzayabilmektedir. İade yapılacak olan kart kapandıysa veya 6 ay süreli bir durum söz konusu ile EFT devreye girer fakat bu iade işlemi biraz daha uzun sürmektedir.

Almanya’da olan banka hesapları ödeme yöntemi olan EDD sistemi iadeye izin çıkarmadığı için misafirlerin banka hesap bilgileri istenilerek ödeme yapılır. Bu ödeme yönteminde iade süresi değişiklik göstererek uzun sürebilmektedir.

İade – İptal ve Değişiklik İşlemlerinde Özel Hizmetlerin ve Paket İçeriği Uçuş Aktarımı
Bilet değişikliği durumunda, 23 saat ve daha fazla süre var ise yeni uçakta aynı koltuk numarası boş ise taşınır fakat numara dolu ise bilet taşınmaz ve ücret iade edilir.

pegasus havayolları çağrı merkezi

Pegasus Havayolları Dış Hat Uçuşları Değişiklik ve İptal

Danimarka, İsveç, İngiltere ve İsviçre’ye alınan uçak biletlerinin iadeleri karşı ülkenin para birimi üzerinden yapılmaktadır. Kur farkı çevrilerek TL olarak geri ödenecektir. Fiyat iadesi yapılmayan iptal ve iade işlerinde Havalimanı Vergisi ve ayrıca bilet tarihinden en az 2 saat önce yapılan iptal ve iade işlerinde Check-in Bedeli bu kapsam dışında kalır ve kişiye iade edilir.

Pegasus Bilet Satışlarının Genel Kuralları
Biletler bileti alan kişinin bilgileri üzerine yapılmaktadır. PNR ve diğer PNR üzerine olan kayıtlarda değişiklik yapılmamaktadır. Bilet üzerindeki isim ve soy isim hiç bir zaman değiştirilemez veya başka bir yolcuya devredilemez. Bilet üzerinde fatura bilgisinin olmasını isteyen yolcular bilet almadan önce Pegasus’a fatura bilgilerini göndermek zorundadır.

E-Bilet oluştuktan sonra bilet üzerindeki fatura bilgileri hiç bir zaman değişmeyecektir. Önceden bu işi yaptırmanız gerekmektedir. Pegasus web sitesi üzerinden yapacağınız işlemleri düzgün bir şekilde yapmanız gereklidir. Tam olarak boş alanları doğru bir şekilde doldurarak biletinizi almalısınız.
Aksi halde yanlış girilen bilgiler sonucunda iade, değişiklik, iptal ve ek özellik isteme durumunda doğacak zaman kaybı ve ek ücretlerden Pegasus sorumlu olmayacaktır.

Pegasus Müşteri Hizmetleri

Pegasus web sitesi üzerinden tek bir işlemde 9 yolcu kayıt ettirilebilir ve bir banka kartı üzerine sadece 2 yolcu bilet alabilir. 10 ve üzeri bilet almak istiyorsanız acenteleri kullanmanız gerekmektedir. Pegasus’tankaynaklı olmayan sebeplerden dolayı sorun yaşarsanız sorumlusu Pegasus olmayacaktır. Bu sebepler, internet kesilmesi, veri bağlanamaması, yanlış işlem yapmak, veri kaybı, işlemi zamanında yapmamak, bilgisayar arızalanması veya hacklenmesi durumlarında Pegasus havayolları sorumlu değildir.

Her hangi bir şekilde kuralları ihlal ederek bilet sahibi olan kişilerin biletlerini reddetme hakkına sahiptir ve her hangi bir açıklama yapmasına gerek yoktur.

Pegasus Biletlerin Geçerliliği Hakkında Bazı Bilgiler

Biletlerin geçerliliği ilk düzenleme tarihinden sonra 1 yıl kadardır. Bu kural bilet değişikliliğine uğramış biletler içinde geçerlidir. 1 yılı dolduran biletler üzerinde iade, değişiklik vs. gibi işlemler yapılmamaktadır. O bilet artık geçerliliğini yitirmiş durumdadır. Süresi olan biletler üzerinden yolcular her hangi bir hak talep edemez. Uçuş kalkış saatinin geçmesinden sonra bilet üzerinde iade veya değişiklik işlemleri yapılamaz.

Pegasus bilet satışlarını kredi kartı üzerinden yapanların kullanabileceği 3 seçenek bulunmaktadır. Master ve VİSA kart ayrıca 3D ödeme yöntemini de kullanabilirler. Bilet iadesi almak isteyen yolcuların geri ödemeleri yaptıkları ödeme şekline göre verilmektedir. Banka ve kredi kartı ile yaptıysa hangi kart ile alındıysa o hesaba aktarılır. Eğer bileti taksitli bir şekilde aldıysa geri ödeme taksitli bir şekilde her ay yapılacaktır. Çağrı merkezi ve Acenteler bazı değişiklikler için ek ücret talep edebilir.

Pegasus İletişim Bilgileri

Pegasus Çağrı merkezini istediğiniz zaman arayabilirsiniz. 7/24 kesintisiz olarak hizmet vermektedir.
TÜRKİYE – 0888 228 12 12
Genel Müdürlük – +90 216 560 70 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!