Schengen Vizesi Nedir?

Hakkında Bilgiler

Daha önce yurtdışına çıkmış ya da çıkmamış herkesin merak ettiği, almakta zorlandığı Schengen Vizesi hakkında bir yazı hazırlayarak bu vize türü hakkında merak edilen konulara değinmek istiyoruz. İlk olarak 1985 yılında uygulanmaya başlanan bu vize türü Almanya ile Lüksemburg arasındaki geçişleri kolaylaştırmak adına uygulanmaya başlamıştır. Giderek artan genişleme ile Avrupa ülkelerinin neredeyse büyük bir bölümü bu oluşum içerisinde yer alarak güvenli seyahatin oluşmasına zemin hazırlamıştır.

Schengen Ülkeleri Hangileridir?

Schengen bünyesinde yer alan bir ülkeden vize alınması durumunda 90 gün boyunca oluşum içerisinde yer alan tüm ülkelere giriş ve çıkış yapılabilmekte. Bu nedenle gezginler için oldukça önemli bir vize türü olması başvurularda meydana gelen rağbetin gün yüzüne çıkmasına neden olmakta. Oluşum içerisinde başta Lüksemburg ve Almanya olmak üzere İtalya, İspanya, Fransa, Belçika, Yunanistan, Portekiz, Polonya, İsviçre, Bulgaristan gibi ülkeler yer almakta. Üye ülkelerin herhangi birinden bir kez geçilmesi durumunda diğer ülkelerin kontrol noktasında beklenilmeden geçiş sağlanabilmekte.

Schengen Vizesi Evrakları

Hangi vize başvurusu olursa olsun en gerekli evrakı pasaport oluşturmaktadır. Bunun ile beraber Gelir Belgesi ya da referans kişi belgesi, Biyometrik fotoğraf, uluslararası geçerli seyahat sağlık sigortası, Konaklamalar için rezervasyon bilgileri, Uçak ya da tren biletleri, yapılacak seyahat tur ile gerçekleşecek ise tur programı, tura ücret ödendiğine dair belgeler temin edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!